Звіт про результати розгляду пропозицій суб’єктів місцевого розвитку до проекту Місцевого плану управління відходами в м. Кривому Розі
Створено: 2024-09-13 11:11:43Оновлено: 2024-09-13 11:27:07
На виконання вимог Закону України «Про управління відходами» для досягнення сталого управління відходами здійснюється розробка Місцевого плану управління відходами в м. Кривому Розі з урахуванням європейських принципів зменшення впливу відходів на навколишнє середовище та здоров’я людей.
Місцевий план управління відходами в м. Кривому Розі (надалі – МПУВ) є документом державного планування та відповідно до вимог Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» підлягає стратегічній екологічній оцінці. Стратегічна екологічна оцінка здійснюється у процесі розроблення документа державного планування до його подання для затвердження.
На виконання вимог статті 12 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» для забезпечення участі громадськості у стратегічній екологічній оцінці проекту документа державного планування протягом 31.07.2024 - 30.08.2024 проведено громадське обговорення МПУВ.
Враховуючи суспільну важливість представленого на розгляд Місцевого плану управління відходами в м. Кривому Розі, у процесі здійснення стратегічної екологічної оцінки 15.08.2024 року в режимі онлайн було проведено громадські слухання. За результатами громадських слухань складено протокол.
Крім того, на виконання ст. 13 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» у процесі громадського обговорення також забезпечено проведення консультацій з органами виконавчої влади, що реалізують політику у сфері охорони навколишнього природного середовища та у сфері охорони здоров’я щодо стратегічної екологічної оцінки.
За результатами громадських обговорень та консультацій сформовані:
У довідках про громадське обговорення та консультації підсумовано отримані пропозиції та зауваження, та зазначено яким чином у МПУВ та звіті про стратегічну екологічну оцінку враховані пропозиції та зауваження, надані відповідно до вимог Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку».
Процес громадського обговорення сприяв конструктивному діалогу між органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями та іншими суб'єктами місцевого розвитку, що дозволило врахувати широкий спектр думок і позицій щодо управління відходами в місті та свідчить про відкритість та прозорість процесу розробки й затвердження МПУВ.
Тобто, МПУВ був опрацьований із врахуванням громадської думки та експертних зауважень, що сприятиме ефективнішій реалізації екологічних ініціатив на місцевому рівні та забезпеченню екологічної безпеки для населення міста.
13 вересня 2024