Стартом проєкту стало підписання Меморандуму про взаємодію між GIZ та Кривим Рогом 10 липня на міжнародній Конференції з відновлення України у Римі (Ukraine Recovery Conference (URC).
Напередодні Кривий Ріг відвідала делегація представників GIZ, зокрема, Андре Фабіан, керівник проєкту «Фінансування низьковуглецевої міської інфраструктури – Програма Східного партнерства та Центральної Азії» FELICITY II Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ та Рахель Фрайст-Хельд, директор проєкту «Інтегроване міське відновлення в Україні». З німецькими партнерами зустрівся голова Ради оборони міста Олександр Вілкул.
У розмові сторони обговорили питання започаткування співпраці з містом у рамках пілотної програми з енергоефективної реконструкції багатоквартирних будинків, пошкоджених внаслідок війни.
У Кривому Розі у плідній співпраці з GIZ до 2023 року були реалізовані проєкти у сфері охорони здоров’я, освіти, підтримки внутрішньо-переміщених осіб. У травні минулого року було підписано Меморандум про взаєморозуміння між GIZ та виконавчим комітетом Криворізької міської ради. У рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Посилення стійкості міст у сферах інфраструктури постачання та житла» (SUR) від Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ у місті вже реалізуються проєкти з відновлення двох багатоквартирних будинків по вул. Українська, 55 та Єгора Біркуна, 8.
Голова Ради оборони міста Олександр Вілкул подякував німецьким партнерам за безцінну допомогу у відновленні міської інфраструктури та підтримку криворіжців. також підкреслив:
«Разом з GIZ ми вже втілили у життя багато важливих соціальних та інфраструктурних проєктів. Зараз розпочинаємо новий проєкт за яким планується ввідремонтувати 10 будинків, пошкоджених ворожими атаками.
У червні фахівці GIZ відвідали Кривий Ріг і попередньо обстежили пошкоджені житлові будинки в рамках Проєкту FELICITY II і тепер очікуємо на відбір будинків, які будуть залучені до Проєкту.

У межах нового Проєкту ми очікуємо отримати партнерську підтримку у енергоефективному відновленні пошкодженого житла за принципом «Відновити краще ніж було», підвищити рівень життя мешканців та покращити якість управління житловим фондом».
GIZ надаватиме підтримку у розробці проєктно-кошторисної документації для 10 багатоквартирних будинків, створенні муніципальних груп реалізації, навчанні місцевих фахівців, залученні мешканців до ухвалення рішень і впровадженні кліматично орієнтованих підходів до відбудови.

Андре Фабіан, керівник проєкту «Фінансування низьковуглецевої міської інфраструктури – Програма Східного партнерства та Центральної Азії» FELICITY II Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ зазначив: « У Кривому Розі ми будемо запускати пілот щодо модернізації житлових будинків, щоб заощадити енергію та, з іншого боку, підвищити комфорт для людей. Звичайно, у нас тут склалася ситуація, коли, на жаль, через російські атаки багато будівель пошкоджено. Тому, ми також розглянемо як цю енергоефективну реконструкцію можна поєднати зі структурними змінами та ремонтом будівель. Мова йде не тільки про десять будівель, які ми хочемо підготувати для інвестицій ЄІБ. Мова йде також про те, щоб разом з експертами, які є тут, у Кривому Розі, зрозуміти, як інституційно, фінансово та технічно цей підхід можна поширити по всій Україні.

Дуже важливо, що ми фінансуємо це або Німеччина фінансує це з кліматичних фондів, тому що дні стають все спекотнішими і потрібно якось адаптуватися, щоб ми могли мати охолодження влітку і щоб нам потрібно було менше енергії для опалення в зимовий період. Ось така ідея, і ми сподіваємося, що спільно з експертами та мешканцями Кривого Рогу зможемо створити модель відбудови Україні ще краще, ніж було».
Довідково: У рамках Меморандуму між Проєктом «Посилення стійкості міст у сфері життєзабезпечення міських територіальних громад в Україні (SUR)» Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та КПТМ «Криворіжтепломережа» отримало 32 комплекти сучасних автономних систем електроживлення для встановлення на котельнях. Також, реалізується низка енергоефективних ініціатив: встановлення газових блочно-модульних котелень для 3-х лікарень та планується отримання когенераційних установок для 3-х котелень міста.

Завдяки співпраці з GIZ у місті створили сучасний кризовий центр допомоги жінкам, більше 700 медпрацівників пройшли тренінг з надання первинної медичної допомоги. Велика подяка німецькій урядовій компанії за допомогу міській десятій лікарні». Завдяки співпраці з GIZ по галузі освіти відремонтовані школи №1, 20, 76, 115, дитячий садок №58, проведений капітальний ремонт та облаштування штучного футбольного поля. Відремонтовані два виші, які «переїхали» до Кривого Рогу з окупованої території: Донецький юридичний інститут МВС України та Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського. Створена потужна матеріально-технічна база та повністю відновлена освітня підготовка фахівців. Вагомий внесок GIZ у впровадження інклюзивної освіти. Це - 10 сенсорних кімнат, що придбані для шкільних закладів, обладнання для Інклюзивно-ресурсного центру №1. Це - підготовка команди тренерів та педагогів, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами.
