Повна назва: Управління розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради Адреса: Україна, 50101, Дніпропетровська обл., місто Кривий Ріг, просп. Металургів, 36 б |
Повна назва: Управління розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради Адреса: Україна, 50101, Дніпропетровська обл., місто Кривий Ріг, просп. Металургів, 36 б |
Управління розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради | ||
---|---|---|
РИЖКОВА Ірина Олексіївна | начальник управління | 94-74-41 |
СКВОРЦОВА Тетяна Сергіївна | головний спеціаліст, бухгалтер | - |
Відділ регуляторної політики | ||
ЗЕЛЕНА Катерина Валеріївна | начальник відділу | 92-25-89 |
Відділ організації підприємництва | ||
БОРИСЕНКО Майя Леонідівна | начальник відділу | 92-13-76 |
Відділ споживчого ринку | ||
КОЗАЧЕНКО Тетяна Вікторівна | начальник відділу | 92-13-75 |
Основними завданнями та функціями Управління є:
РІШЕННЯ МІСЬКОЇ РАДИ
РІШЕННЯ ВИКОНКОМУ МІСЬКОЇ РАДИ
2025 рік
від 24.03.2025 № 395 "Про внесення змін до складу Ради з питань реалізації проєкту "Марка якості Криворіжжя" та затвердження його в новій редакції"
від 24.03.2025 № 396 "Про внесення змін до складу комітету з питань організації та проведення в місті виставково-ярмркових заходів"
2024 рік
https://kr.gov.ua/documents/old/all/6533477777від 23.08.2024 № 974 "Про заходи зі сприяння легалізації соціально-трудових відносин у сфері малого підприємництва міста"
2017 рік
https://kr.gov.ua/documents/old/all/3632177777 від 14.03.2017 № 92 "Про заходи з підтримки місцевих товаровиробників, оієнтовані на європейські стандарти якості"
Останні роки змусили підприємництво пристосовуватися до нових, більш складних реалій: запровадження карантинних заходів та оголошення на території України воєнного стану і початку бойових дій. Це призвело до значних негативних наслідків для розвитку та діяльності підприємництва через часткове або повне зупинення функціонування частини підприємств, ускладнення логістики, зниження попиту та руйнування ланцюгів поставок тощо.
Моніторинг стану підприємницького середовища в місті показав, що сфера малого та середнього бізнесу в місті не втратила позиції за основними показниками:
- на обліку в податкових службах міста перебувають понад 43,0 тис. суб’єктів господарювання;
- працює 46 малих підприємств на 10,0 тис. населення;
- кількість зайнятих працівників в малому та середньому підприємництві становить понад 70,0 тис. осіб.
- обрали в якості нової локації для своєї діяльності та змінили свою податкову адресу на місто Кривий Ріг 45 фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб, для ведення бізнесу запропоновано 21,3 тис. кв.м площі комунальних об’єктів і 30,3 га на території об’єктів добувної та переробної промисловості,.
На споживчому ринку міста:
- продовжують функціонувати понад 12,0 тис. об’єктів бізнесу у сфері торгівлі, ресторанного господарства, побутового обслуговування населення,
- функціонують щонайменше 280 об’єктів мережевої роздрібної торгівлі відомих торговельних брендів, 380 закладів популярних мереж ресторанного господарства (з використанням альтернативних джерел енергії у разі блекауту),
- працюють понад 50 підприємств харчової промисловості, асортимент продукції, що виробляється налічує понад 1200 найменувань, продовжується експорт товарів в країни Євросоюзу (ТОВ «Виробник Плюс», ТОВ «Надєжда», ТОВ « Меганом АП») здійснюють експорт товарів в 7 країн Євросоюзу: Германію, Румунію, Болгарію, Словакію, Італію, Литву, Ізраіль, а також Молдову.
Торговельна мережа міста Кривого Рогу налічує майже 8 тисяч об’єктів торгівлі, загальна торговельна площа яких складає понад 428 тис. м2. Протягом минулого року мережу об’єктів торгівлі та ресторанного господарства розширено на 50 нових об’єктів. На теперішній час функціонують понад 1000 закладів ресторанного господарства (ресторани, кафе, кав’ярні, їдальні, піцерії тощо), 4300 стаціонарних об’єктів торгівлі – магазинів, павільйонів, супер- та гіпермаркетів тощо, майже по 500 об’єктів оптової торгівлі та аптечних закладів, понад 1500 відділів у продовольчих та непродовольчих магазинах.
Третій рік поспіль у місті діють конкурсні засади розміщення об’єктів сезонної торгівлі
Рішенням виконкому міської ради від 14.02.2018 №66 «Про конкурсні засади розміщення тимчасових споруд та утримання об’єктів благоустрою в м. Кривому Розі» затверджено єдині норми для організації сезонної торгівлі. Підприємці мають можливість на законних засадах організовувати роботу ярмарків, дотримуючись принципів здорової конкуренції та діючого законодавства. В місті протягом сезонів загалом розміщено близько 100 пересувних тимчасових споруд під час проведення ярмарків. До бюджету міста від такої діяльності у 2019 році надійшло майже 542 тис.грн.
Розвиток соціального підприємництва:
Загалом соціальні внески підприємців за 2019 рік оцінюються на суму більше 1,5 млн.грн. і чисельність учасників проектів-благодійників постійно зростає.
На сьогодні на території міста функціонує 20 ринків (загальна кількість торгових місць близько 10 тис.). З метою забезпечення належних умов для ведення торгівлі, дотримання санітарно-гігієнічних норм та безпеки відвідувачів та продавців на ринках здійснюється підготовка до роботи у весняно-літній період. Проводиться дезінфекція критих павільйонів, санвузлів і допоміжних приміщень. Також вивезено післязимове сміття, опале листя та проведено санітарну обробку урн.
Перевірено справність електромереж, систем освітлення та водопостачання. Здійснено частковий ремонт прилавків, фарбування, проведено очищення та огляд зливових систем. З метою інформування відвідувачів оновлено інформаційні стенди та графіки роботи ринків.
Харчова промисловість міста демонструє позитивні тенденції у розвитку. У місті працюють понад 50 підприємств харчової промисловості, понад 100 пунктів з доочистки та продажу питної води. Виготовляється близько 1500 найменувань продукції, яка постійно оновлюється, удосконалюється рецептура тощо.
Упродовж І кварталу 2025 року на підприємствах харчової промисловості спостерігається стабільна динаміка виробництва. Обсяги виробництва за даний період склали близько 56 тис. тон продуктів харчування на суму понад 600 млн. грн. Збільшилися обсяги виробництва: кондитерських виробів – на 12%, майонезу -7%, напівфабрикатів- 16%, очищеної води -5% пива та круп - в декілька разів.
Підприємства продовжують брати участь у грантових програмах від держави та міжнародних партнерів, спрямовуючи кошти на придбання нового обладнання та альтернативних джерел енергії, вдосконалення виробництва.
Криворізькі підприємства харчової промисловості продовжують постачати продукцію до країн Євросоюзу, а саме: товариства з обмеженою відповідальністю «Надєжда Л» (виробництво дріжджів), «Виробник Плюс» (виробництво кондитерських виробів), «Меганом-АП» (продукція бджільництва).
Послуги забезпечують задоволення конкретних потреб людей та належний рівень їх життєдіяльності.
На сьогоднішній день в місті функціонує 2 041 об’єкт сфери послуг, з яких побутові послуги пред-ставлені 421 салоном краси, хімчистками і пральнями – 24, станціями технічного обслуговування автомобілів – 203, ательє з пошиття, ремонту одягу та взуття – 289, ремонтом побутових приладів – 115. Сукупний обсяг реалізованих послуг склав 5627,7 млн. грн.
В розрізі послуг розподіл питомої ваги послуг у загальній структурі реалізованих нефінансових послуг виглядає наступним чином.
Послуги операцій з нерухомим майном, оренда, інжиніринг та надання послуг підприємцям займають домінантну частину загального обсягу реалізованих послуг (41,6%). Стабільно високою залишається питома вага підприємств на ринку посередницьких послуг, де можна без значних втрат отримати прибутки, особливо у співпраці з великими підприємствами міста.
Другим вагомим показником сфери послуг є діяльність транспорту та зв’язку. Відповідно до Стратегічного плану розвитку міста Кривого Рогу передбачено розвиток муніципального транспорту. Питома вага транспортних послуг, які надаються мешканцям міста, становить 34,6% від загального обсягу послуг.
Надання комунальних та індивідуальних послуг; діяльність у сфері культури та спорту фактично становлять 6,6% у загальному обсязі послуг. Ураховуючи розвиток у місті об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, коли городяни самі вирішують нагальні комунальні, індивідуальні проблеми дає підстави прогнозувати зростання до 2022 року попиту на такий вид послуг до 7,5%.
Подібна ситуація відбулася на ринку послуг культури та спорту освіти, охорони здоров’я, соціальної допомоги. Частка цих послуг у загальному обсязі на рівні 4-5%. Стабільна орієнтація державної політики на підтримку населення, покращення якості освітніх послуг дає можливість прогнозувати зростання цих факторів до 2022 року до 0,4%.
Діяльність готелів та ресторанів складає 5,2% відсотка в загальному обсязі послуг. Ураховуючи розвиток промислового туризму, в місті запроваджено муніципальний проект «Криворізька гостинність», в рамках якого відвідувачі в окремих об’єктах бізнесу отримують знижку на товари та послуги.
В місті Кривому Розі наразі діє 13 готелів, у 2019 році відкрито ще 1 хостел в Інгулецькому районі.
За дослідженнями КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу» особливим попитом у туристів користуються готелі та ресторани у складі «Парк Хаус», «Рейкордц Аврора», «Центральний», «Дружба». В ці об’єкти для проживання цільово направляються організовані туристичні групи. Спів-праця з готельєрами, організаторами туристичного бізнесу міста в рамках проекту «Криворізька
процесів обслуговування туристів та нарощування обсягів реалізації послуг до 2022 року.
Обсяг реалізації послуг з ремонту автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку складає 2,5%.
Наявний стан розвитку малого і середнього підприємництва свідчить про необхідність реалізації активної та виваженої політики з підтримки та подальшого розвитку підприємницького потенціалу й поліпшення бізнес-клімату шляхом здійснення комплексу відповідних заходів:
- відповідно до рішення виконкому міської ради від 25.01.2023 №92 «Про підтримку бізнесу в місті в період воєнного стану» влада допомагає суб’єктам господарювання впроваджувати бізнесові проєкти за рахунок вітчизняних та міжнародних грантів. З початку 2025 року 46 суб’єктів господарювання міста подали заявки на отримання грантових коштів, 20 – отримали підтвердження про фінансову підтримку з очікуваним обсягом фінансування на суму майже 4,5 млн грн, 10- отримали кошти на свої рахунки у розмірі 2,4 млн грн., заплановано створення понад 40 нових робочих місць. Також 111 суб’єктів господарювання подали заявки на грантові програми міжнародних та українських організацій, з них 35 - отримали грантові кошти у розмірі 7,5 млн.грн. Ефективність впровадження нових форм підприємницької діяльності, використання підприємцями грантової, міжнародної технічної та фінансової допомоги значною мірою визначається організацією інформаційної підтримки. З початку року проведено понад 300 зустрічей, тренінгів, семінарів з потенційними учасниками грантових програм.
- обрали в якості нової локації для своєї діяльності та змінили свою податкову адресу на місто Кривий Ріг 45 фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб, для ведення бізнесу запропоновано 21,3 тис. кв.м площі комунальних об’єктів і 30,3 га на території об’єктів добувної та переробної промисловості,
- діалог між владою та підприємницькою громадськістю з розгляду питань дерегуляції бізнесу реалізується у форматі інформаційної та практичної допомоги та під час засідань міських координаційної ради з питань розвитку підприємництва, консультативних рад суб’єктів господарювання згідно з напрямами діяльності,
- зареєстровані у Кривому Розі суб’єкти господарювання мають можливість скористуватись муніципальною Програмою розвитку малого й середнього підприємництва, відповідно до якої переможці конкурсу зі створення нових робочих місць мають змогу отримати компенсацію 75% фактично сплачених відсотків за користування кредитними коштами, отриманими у державних банках Приватбанк, Ощадбанк, Укрексімбанк, Укргазбанк,
- місцевий інструментарій регулювання бізнесу здійснюється відповідно до норм Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». На сьогодні реєстр регуляторних актів складається з 21 од., у тому числі 15 рішень міської ради та 6 виконкому. Проведено два громадських слухання з питань обговорення проєктів регуляторних актів та стану досягнення цілей, задекларованих при ухваленні чинних регуляторних актів.
2025
Рішення № 82 від 23.01.2025 "Про внесення змін до рішення виконкому міської ради від 14.04.2021 №170 «Про створення міських консультативних рад суб'єктів господарювання, затвердження їх складів та Типового положення про діяльність міської консультативної ради суб'єктів господарювання»
2024
Рішення № 81 від 22.01.2024 "Про внесення змін до рішення виконкому міської ради від 14.04.2021 №170 «Про створення міських консультативних рад суб'єктів господарювання, затвердження їх складів та Типового положення про діяльність міської консультативної ради суб'єктів господарювання»
2023
2021
ДОБІРКА АКТУАЛЬНИХ ГРАНТОВИХ МОЖЛИВОСТЕЙ
ЗБІРНИК РЕГУЛЯТОРНИХ АКТІВ КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ТА ЇЇ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ
ФІНАНСУВАННЯ ТА ПІДТРИМКА БІЗНЕСУ - ПРОГРАМА ПІЛЬГОВОГО КРЕДИТУВАННЯ - 5-7 -9%, Є-РОБОТА ТА ІНШІ
ПРОГРАМА СПРИЯННЯ РОЗВИТКУ МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА
ЧАСТКОВА КОМПЕНСАЦІЯ ВІДСОТКОВИХ СТАВОК ЗА КРЕДИТАМИ
ЕЛЕКТРОННІ СЕРВІСИ ДЛЯ БІЗНЕСУ
Владою міста, у співпраці з Криворізькою філією Дніпропетровського обласного центру зайнятості, АТ «Державний Ощадний банк» у поточному році тривають заходи по залученню бізнесу та громадян до участі в урядовій програмі «єРобота» на започаткування та розширення власного бізнесу за напрямами «Своя справа», «Новий рівень» та отримання міжнародних грантів. Продовжено практику плідної комунікації з надання консультацій та супроводу при підготовці документів підприємцям на здобуття грантів. Проводяться круглі столи, тренінги, воркшопи для грантоотримувачів за участю представників органів місцевого самоврядування, Центру зайнятості, АТ «Ощадбанк».
Так, за державною програмою «єРобота» з початку 2025 року 46 суб’єктів господарювання міста подали заявки на отримання грантових коштів, 20 – отримали підтвердження про фінансову підтримку з очікуваним обсягом фінансування на суму майже 4,5 млн грн, 10- отримали кошти на свої рахунки у розмірі 2,4 млн грн., заплановано створення понад 40 нових робочих місць. Також 111 суб’єктів господарювання подали заявки на грантові програми міжнародних та українських організацій, з них 35 - отримали грантові кошти у розмірі 7,5 млн.грн.
Запрошуємо суб’єктів господарювання міста долучитися до отримання грантових коштів для розвитку та відновлення бізнесу та пропонуємо розглянути добірку актуальних грантових можливостей Муніципального центру відновлення, який створено Асоціацією міст України (додаток).
Інформацію з актуальних грантів, у т.ч. міжнародних, можна знайти на сторінках офіційного вебсайту міської ради та її виконавчого комітету (https://kr.gov.ua/), на сторінці управління розвитку підприємництва в соціальній мережі FAСEBOOK (http://surl.li/dbzzbg), на сайті Дніпропетровської обласної військової адміністрації (http://surl.li/xjfcyh) та/або на сайті Міністерства розвитку громад та територій України https://mindev.gov.ua/diialnist/resursy-dlia-hromad https://drive.google.com/file/d/1FF8pjGCyZM3SyXTZFve_obwq0wjXjv6l/view?usp=sharing.
Додаткову інформацію з питань грантової підтримки бізнесу можна отримати в управлінні розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради (50101, м. Кривий Ріг, пр. Металургів, 36Б, каб. 417, 418, тел. (0564) 92-25-89, e-mail: [email protected])».
ГРАНТ НА ВЛАСНУ СПРАВУ https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu
ГРАНТ НА САД https://diia.gov.ua/services/grant-na-sad
ГРАНТ НА ТЕПЛИЦЮ https://diia.gov.ua/services/grant-na-teplicyu
ГРАНТ НА ВИРОБНИЦТВО ПЕРЕРОБНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ https://diia.gov.ua/services/grant-na-pererobne-pidpriyemstvo
ЗМІНА ЦІЛЬОВОГО ПРИЗНАЧЕННЯ МІКРОГРАНТУ https://diia.gov.ua/services/zmina-tsilovoho-pryznachennia-mikrohrantu
ГРАНТОВА ПІДТРИМКА ДЛЯ ВЕТЕРАНІВ ТА ЧЛЕНІВ ЇХНІХ СІМЕЙ https://diia.gov.ua/services/grant-dlya-veteraniv-ta-chleniv-yihnih-simej
ФІНАНСУВАННЯ ТА ПІДТРИМКА БІЗНЕСУ - 5-7 9, Є-РОБОТА ТА ІНШІ https://business.diia.gov.ua/finance/programs/5-7-9?filter=%7B%7D&order=%7B%22id%22:%22DESC%22%7D¤tPage=1&itemsPerPage=9&category=%5B4%5D
З травня 2017 року в рамках виконання заходів Програми сприяння розвитку малого та середнього підприємництва в м. Кривому Розі на 2017 - 2027 роки, затвердженої рішенням міської ради 21.12.2016 №1173 зі змінами, в бюджеті Криворізької міської територіальної громади (надалі- міський бюджет) передбачаються кошти для надання часткової компенсації відсоткових ставок за кредитами, що надаються на реалізацію проєктів суб’єктів малого й середнього підприємництва.
Виконкомом міськради у 2018 році удосконалено Порядок використання коштів міського бюджету для надання часткової компенсації відсоткових ставок за кредитами, що надаються на реалізацію проектів суб’єктів малого й середнього підприємництва (рішення №251 від 22.05.2018), за яким:
- виплата часткової компенсації у розмірі 75% фактично сплачених відсоткових ставок за кредитом здійснюється через 6 місяців з моменту створення нових робочих місць, за умови їх збереження;
- гранична сума кредиту збільшена до 500,00 тис. грн.;
- часткова компенсація надається з урахуванням кількості створених нових робочих місць та суми отриманого кредиту:
Відповідно до Стратегічного плану розвитку міста Кривого Рогу на період до 2025 року пріоритетними напрямами діяльності при визначенні переможців конкурсу є виробництво будівельних матеріалів, розвиток високотехнологічного машинобудування, ІТ-сфери, транспорту й логістики.
З метою створення нових робочих місць, заохочення суб’єктів господарювання до участі в конкурсі з відбору проєктів зі створення нових робочих місць та з відчуття поваги до захисників вітчизни та турботи про переміщених осіб, задля удосконалення критеріїв оцінки пропозиції учасника конкурсу проєктів зі створення нових робочих місць 17.08.2022 на засіданні виконкому Криворізької міської ради у хвалено рішення №585, яким розширено перелік осіб, за оформлення яких надається додатковий бал під час оцінки пропозиції учасника конкурсу наступними категоріями осіб:
За ініціативою бізнесу та підтримки виконкому міської ради з червня 2021 року прийом документів від підприємців для надання часткової компенсації здійснюється повноважним представником управління у Центрі адміністративних послуг «Віза» (Центр «ДІЇ») виконкому міської ради.
Рішенням виконкому міськради від 22.10.2021 №534 для зручності підприємців, адаптації до роботи в умовах карантину, надана можливість подавати документи на конкурс, як особисто, так і в електронному вигляді.
У зв’язку з військовим станом на території України введеного з 24.02.2022, з березня 2022 року надання вказаної публічної послуги здійснюється в електронному вигляді. З початком повномасштабного вторгнення, ураховуючи економічну непередбачуваність, наявність державної програми для бізнесу «Доступні кредити 5-7-9» та зважаючи на доступність бізнесу до безповоротних грантових коштів, що надаються як державою (грантова програма «єРобота» яка охоплює всі сфери діяльності малого бізнесу і спрямована на створення робочих місць), так і недержавними міжнародними організаціями, спостерігається зниження зацікавленості суб’єктів господарювання до подання документів на участь у конкурсі з метою отримання фінансової підтримки з міського бюджету .
Рішення № 1173 від 21.12.2016"Про затвердження Програми сприяння розвитку малого та середнього підприємництва в м.Кривому Розі на 2017 - 2027 роки", зі змінами
Рішення № 253 від 23.05.2017 "Про Порядок використання коштів міського бюджету для надання часткової компенсації відсоткових ставок за кредитами, що надаються на реалізацію проектів суб’єктів малого й середнього підприємництва, зі змінами
ШАНОВНИЙ ПІДПРИЄМЦЮ!
В рамках реалізації заходів підтримки підприємництва виконком Криворізької міської ради проводить опитування, яке допоможе з’ясувати потреби та очікування щодо грантової підтримки бізнесу в місті
ЗАПОВНИТИ АНКЕТУ ЗА ПОСИЛАННЯМ
Ваші відповіді є вкрай важливими. Нижче Ви можете викласти свої побажання та пропозиції за темою опитування: ____________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Управління розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради тел. (0564) 92-25-89, e-mail: [email protected]
Рішення № 1173 від 21.12.2016 Про затвердження Програми сприяння розвитку малого та середнього підприємництва в м.Кривому Розі на 2017 - 2020 роки
З травня 2017 року в рамках виконання заходів Програми сприяння розвитку малого та середнього підприємництва в м. Кривому Розі на 2017 - 2027 роки, затвердженої рішенням міської ради 21.12.2016 №1173 зі змінами, в бюджеті Криворізької міської територіальної громади (наділі- міський бюджет) передбачаються кошти для надання часткової компенсації відсоткових ставок за кредитами, що надаються на реалізацію проєктів суб’єктів малого й середнього підприємництва.
Виконкомом міськради у 2018 році удосконалено Порядок використання коштів міського бюджету для надання часткової компенсації відсоткових ставок за кредитами, що надаються на реалізацію проектів суб’єктів малого й середнього підприємництва (рішення №251 від 22.05.2018), за яким:
- виплата часткової компенсації у розмірі 75% фактично сплачених відсоткових ставок за кредитом здійснюється через 6 місяців з моменту створення нових робочих місць, за умови їх збереження;
- гранична сума кредиту збільшена до 500,00 тис. грн.;
- часткова компенсація надається з урахуванням кількості створених нових робочих місць та суми отриманого кредиту:
Відповідно до Стратегічного плану розвитку міста Кривого Рогу на період до 2025 року пріоритетними напрямами діяльності при визначенні переможців конкурсу є виробництво будівельних матеріалів, розвиток високотехнологічного машинобудування, ІТ-сфери, транспорту й логістики.
З метою створення нових робочих місць, заохочення суб’єктів господарювання до участі в конкурсі з відбору проєктів зі створення нових робочих місць та з відчуття поваги до захисників вітчизни та турботи про переміщених осіб, задля удосконалення критеріїв оцінки пропозиції учасника конкурсу проєктів зі створення нових робочих місць 17.08.2022 на засіданні виконкому Криворізької міської ради у хвалено рішення №585, яким розширено перелік осіб, за оформлення яких надається додатковий бал під час оцінки пропозиції учасника конкурсу наступними категоріями осіб:
За ініціативою бізнесу та підтримки виконкому міської ради з червня 2021 року прийом документів від підприємців для надання часткової компенсації здійснюється повноважним представником управління у Центрі адміністративних послуг «Віза» (Центр «ДІЇ») виконкому міської ради.
Рішенням виконкому міськради від 22.10.2021 №534 для зручності підприємців, адаптації до роботи в умовах карантину, надана можливість подавати документи на конкурс, як особисто, так і в електронному вигляді.
У зв’язку з військовим станом на території України введеного з 24.02.2022, з березня 2022 року надання вказаної публічної послуги здійснюється в електронному вигляді. З початком повномасштабного вторгнення, ураховуючи економічну непередбачуваність, наявність державної програми для бізнесу «Доступні кредити 5-7-9» та зважаючи на доступність бізнесу до безповоротних грантових коштів, що надаються як державою (грантова програма «єРобота» яка охоплює всі сфери діяльності малого бізнесу і спрямована на створення робочих місць), так і недержавними міжнародними організаціями, спостерігається зниження зацікавленості суб’єктів господарювання до подання документів на участь у конкурсі з метою отримання фінансової підтримки з міського бюджету .
«ОГОЛОШЕННЯ!
ПРОВОДИТЬСЯ КОНКУРС ПРОЄКТІВ ЗІ СТВОРЕННЯ НОВИХ РОБОЧИХ МІСЦЬ!
Відповідно до міської Програми сприяння розвитку малого та середнього підприємництва у м. Кривому Розі на 2017 - 2026 роки (рішення міської ради від 21.12.2016 №1173, зі змінами) у міському бюджеті передбачено кошти для надання часткової компенсації відсоткових ставок за кредитом.
Суб’єкти господарювання, які визнані переможцями конкурсу проєктів зі створення нових робочих місць, отримують часткову компенсацію у розмірі 75% відсоткових ставок за кредитом через шість місяців з моменту створення нових робочих місць, за умови збереження їх та існуючих (рішення виконкому міської ради від 23.05.2017 №253, зі змінами.
До участі у конкурсі запрошуються суб’єкти господарювання (фізичні та юридичні особи), що перебувають на обліку в Криворізьких державних податкових інспекціях ГУ ДПС у Дніпропетровській області, зареєстрували місце проживання/знаходження на території м. Кривого Рогу.
Через QR-код можна ознайомитися з Порядком використання коштів міського бюджету для надання часткової компенсації.
Необхідний пакет докуменів для участі у конкурсі:
заява встановленого зразка;
проєкт зі створення нових робочих місць;
цивільно-правовий документ з банківською установою, у якій держава прямо та/або опосередковано володіє 75 чи більше відсотками статутного капіталу та/або голосів.
Рішенням виконкому міської ради від 22.10.2021 №534 для зручності підприємців, надана можливість подавати документи на конкурс, як особисто, так і в електронній формі через вебпортал «Центр Віза» («Центр Дії»).
Запрошуємо суб’єктів господарювання надати заяву та документи для участі в конкурсі у термін з 18.12.2024по 31.12.2024 включно (у робочі дні з 8.00 до 15.30 години, перерва з 12.30 до 13.00) через Центр адміністративних послуг «Віза» («Центр Дії») виконкому Кри-ворізької міської ради (пл. Молодіжна, 1, тел. 0-800-500-459 (безкоштовно), e-mail: [email protected], https://viza.kr.gov.ua/).
03.01.2025 о 15.00 відбудеться черговий конкурс проєктів зі створення нових робочих місць (у режимі відеоконференції з використанням сервісу ZOOM за посиланням:
https://us04web.zoom.us/j/72240403963?pwd=9hmGWAXePZM5F9POFoFSVskGvDpj1j.1
ідентифікатор конференції: 722 4040 3963, код доступу: B6zeaP.
Консультації можна отримати в управлінні розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради (тел. (564) 92-25-89, e-mail: [email protected] ).».
«ОГОЛОШЕННЯ!
ПРОВОДИТЬСЯ КОНКУРС ПРОЄКТІВ ЗІ СТВОРЕННЯ НОВИХ РОБОЧИХ МІСЦЬ!
Відповідно до міської Програми сприяння розвитку малого та середнього підприємництва у м. Кривому Розі на 2017 - 2027 роки (рішення міської ради від 21.12.2016 №1173, зі змінами) у міському бюджеті передбачено кошти для надання часткової компенсації відсоткових ставок за кредитом.
Суб’єкти господарювання, які визнані переможцями конкурсу проєктів зі створення нових робочих місць, отримують часткову компенсацію у розмірі 75% відсоткових ставок за кредитом через шість місяців з моменту створення нових робочих місць, за умови збереження їх та існуючих (рішення виконкому міської ради від 23.05.2017 №253, зі змінами).
До участі у конкурсі запрошуються суб’єкти господарювання (фізичні та юридичні особи), що перебувають на обліку в Криворізькій державній податковій інспекції ГУ ДПС у Дніпропетровській області, зареєстрували місце проживання/знаходження на території м. Кривого Рогу.
Через QR-код можна ознайомитися з Порядком використання коштів міського бюджету для надання часткової компенсації.
Необхідний пакет докуменів для участі у конкурсі:
заява встановленого зразка;
проєкт зі створення нових робочих місць;
цивільно-правовий документ з банківською установою, у якій держава прямо та/або опосередковано володіє 75 чи більше відсотками статутного капіталу та/або голосів.
Рішенням виконкому міської ради від 22.10.2021 №534 для зручності підприємців, надана можливість подавати документи на конкурс, як особисто, так і в електронній формі через вебпортал «Центр Віза» («Центр Дії»).
Запрошуємо суб’єктів господарювання надати заяву та документи для участі в конкурсі у термін з 29.01.2025 по 11.02.2025 включно (у робочі дні з 8.00 до 15.30 години, перерва з 12.30 до 13.00) через Центр адміністративних послуг «Віза» («Центр Дії») виконкому Кри-ворізької міської ради (пл. Молодіжна, 1, тел. 0-800-500-459 (безкоштовно), e-mail: [email protected], https://viza.kr.gov.ua/).
14.02.2025 о 15.00 відбудеться черговий конкурс проєктів зі створення нових робочих місць (у режимі відеоконференції з використанням сервісу ZOOM за посиланням:
https://us04web.zoom.us/j/74639745720?pwd=oXHfcZzGZc3CYRgMEUne2oqWrOmG4O.1
ідентифікатор конференції: 746 3974 5720, код доступу: t6kcf9.
Консультації можна отримати в управлінні розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради (тел. (564) 92-25-89, e-mail: [email protected] ).».
«ОГОЛОШЕННЯ!
ПРОВОДИТЬСЯ КОНКУРС ПРОЄКТІВ ЗІ СТВОРЕННЯ
НОВИХ РОБОЧИХ МІСЦЬ!
З 19.02.2025 по 04.03.2025 включно проводиться прийом заяв від суб’єктів господарювання разом з документами на участь у конкурсі проєктів зі створення нових робочих місць. 07.03.2025 о 15.00 відбудеться черговий конкурс (у режимі відеоконференції з використанням сервісу ZOOM).
З інформацією про проведення конкурсу, переліком документів можна ознайо-митись на офіційній сторінці Криворізької міської ради та її виконавчого комітету в мережі Інтернет у розділі «Новини» від 18.02.2025.
Консультації можна отримати в управлінні розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради (тел. (564) 92-25-89, e-mail: [email protected] ).».
«ОГОЛОШЕННЯ!
ПРОВОДИТЬСЯ КОНКУРС ПРОЄКТІВ ЗІ СТВОРЕННЯ
НОВИХ РОБОЧИХ МІСЦЬ!
З 12.03.2025 по 25.03.2025 включно проводиться прийом заяв від суб’єктів господарювання разом з документами на участь у конкурсі проєктів зі створення нових робочих місць. 28.03.2025 о 15.00 відбудеться черговий конкурс (у режимі відеоконференції з використанням сервісу ZOOM).
З інформацією про проведення конкурсу, переліком документів можна ознайо-митись на офіційній сторінці Криворізької міської ради та її виконавчого комітету в мережі Інтернет у розділі «Новини» від 11.03.2025.
Консультації можна отримати в управлінні розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради (тел. (564) 92-25-89, e-mail: [email protected] ).».
«ОГОЛОШЕННЯ!ПРОВОДИТЬСЯ КОНКУРС ПРОЄКТІВ ЗІ СТВОРЕННЯ НОВИХ РОБОЧИХ МІСЦЬ!
Відповідно до міської Програми сприяння розвитку малого та середнього підприємництва у м. Кривому Розі на 2017 - 2027 роки (рішення міської ради від 21.12.2016 №1173, зі змінами) у міському бюджеті передбачено кошти для надання часткової компенсації відсоткових ставок за кредитом.
Суб’єкти господарювання, які визнані переможцями конкурсу проєктів зі створення нових робочих місць, отримують часткову компенсацію у розмірі 75% відсоткових ставок за кредитом через шість місяців з моменту створення нових робочих місць, за умови збереження їх та існуючих (рішення виконкому міської ради від 23.05.2017 №253, зі змінами).
До участі у конкурсі запрошуються суб’єкти господарювання (фізичні та юридичні особи), що перебувають на обліку в Криворізькій державній податковій інспекції ГУ ДПС у Дніпропетровській області, зареєстрували місце проживання/знаходження на території м. Кривого Рогу.
Необхідний пакет докуменів для участі у конкурсі:
заява встановленого зразка;
проєкт зі створення нових робочих місць;
цивільно-правовий документ з банківською установою, у якій держава прямо та/або опосередковано володіє 75 чи більше відсотками статутного капіталу та/або голосів.
Рішенням виконкому міської ради від 22.10.2021 №534 для зручності підприємців, надана можливість подавати документи на конкурс, як особисто, так і в електронній формі через вебпортал «Центр Віза» («Центр Дії»).
Запрошуємо суб’єктів господарювання надати заяву та документи для участі в конкурсі у термін з 02.04.2025 по 15.04.2025 включно (у робочі дні з 8.00 до 15.30 години, перерва з 12.30 до 13.00) через Центр адміністративних послуг «Віза» («Центр Дії») виконкому Кри-ворізької міської ради (пл. Молодіжна, 1, тел. 0-800-500-459 (безкоштовно), e-mail: [email protected], https://viza.kr.gov.ua/).
18.04.2025 о 15.00 відбудеться черговий конкурс з відбору проєктів зі створення нових робочих місць (у режимі відеоконференції з використанням сервісу ZOOM за посиланням:
https://us04web.zoom.us/j/74009725794?pwd=0nmWb9E0JLEQlshdXD24adB6fAipy9.1
Ідентифікатор конференції: 740 0972 5794, код доступу: HQ9Ln6.
Консультації можна отримати в управлінні розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради (тел. (564) 92-25-89, e-mail: [email protected]
«ОГОЛОШЕННЯ!
ПРОВОДИТЬСЯ КОНКУРС ПРОЄКТІВ ЗІ СТВОРЕННЯ НОВИХ РОБОЧИХ МІСЦЬ!
Відповідно до міської Програми сприяння розвитку малого та середнього підприємництва у м. Кривому Розі на 2017 - 2027 роки (рішення міської ради від 21.12.2016 №1173, зі змінами) у міському бюджеті передбачено кошти для надання часткової компенсації відсоткових ставок за кредитом.
Суб’єкти господарювання, які визнані переможцями конкурсу проєктів зі створення нових робочих місць, отримують часткову компенсацію у розмірі 75% відсоткових ставок за кредитом через шість місяців з моменту створення нових робочих місць, за умови збереження їх та існуючих (рішення виконкому міської ради від 23.05.2017 №253, зі змінами).
До участі у конкурсі запрошуються суб’єкти господарювання (фізичні та юридичні особи), що перебувають на обліку в Криворізькій державній податковій інспекції ГУ ДПС у Дніпропетровській області, зареєстрували місце проживання/знаходження на території м. Кривого Рогу.
Через QR-код можна ознайомитися з Порядком використання коштів міського бюджету для надання часткової компенсації.
Необхідний пакет документів для участі у конкурсі:
заява встановленого зразка;
проєкт зі створення нових робочих місць;
цивільно-правовий документ з банківською установою, у якій держава прямо та/або опосередковано володіє 75 чи більше відсотками статутного капіталу та/або голосів.
Рішенням виконкому міської ради від 22.10.2021 №534 для зручності підприємців, надана можливість подавати документи на конкурс, як особисто, так і в електронній формі через вебпортал «Центр Віза» («Центр Дії»).
Запрошуємо суб’єктів господарювання надати заяву та документи для участі в конкурсі у термін з 23.04.2025 по 06.05.2025 включно (у робочі дні з 8.00 до 15.30 години, перерва з 12.30 до 13.00) через Центр адміністративних послуг «Віза» («Центр Дії») виконкому Кри-ворізької міської ради (пл. Молодіжна, 1, тел. 0-800-500-459 (безкоштовно), e-mail: [email protected], https://viza.kr.gov.ua/).
09.05.2025 о 15.00 відбудеться черговий конкурс з відбору проєктів зі створення нових робочих місць (у режимі відеоконференції з використанням сервісу ZOOM за посиланням:
https://us04web.zoom.us/j/77977892201?pwd=H73fLVdz0h6EJQT29BqI61caLoex19.1
ідентифікатор конференції: 779 7789 2201, код доступу: 67MEMj.
Консультації можна отримати в управлінні розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради (тел. (564) 92-25-89, e-mail: [email protected] ).».
«ОГОЛОШЕННЯ! ПРОВОДИТЬСЯ КОНКУРС ПРОЄКТІВ ЗІ СТВОРЕННЯ НОВИХ РОБОЧИХ МІСЦЬ!
Відповідно до міської Програми сприяння розвитку малого та середнього підприємництва у м. Кривому Розі на 2017 - 2027 роки (рішення міської ради від 21.12.2016 №1173, зі змінами) у міському бюджеті передбачено кошти для надання часткової компенсації відсоткових ставок за кредитом.
Суб’єкти господарювання, які визнані переможцями конкурсу проєктів зі створення нових робочих місць, отримують часткову компенсацію у розмірі 75% відсоткових ставок за кредитом через шість місяців з моменту створення нових робочих місць, за умови збереження їх та існуючих (рішення виконкому міської ради від 23.05.2017 №253, зі змінами).
До участі у конкурсі запрошуються суб’єкти господарювання (фізичні та юридичні особи), що перебувають на обліку в Криворізькій державній податковій інспекції ГУ ДПС у Дніпропетровській області, зареєстрували місце проживання/знаходження на території м. Кривого Рогу.
Через QR-код можна ознайомитися з Порядком використання коштів міського бюджету для надання часткової компенсації.
Необхідний пакет документів для участі у конкурсі:
заява встановленого зразка;
проєкт зі створення нових робочих місць;
цивільно-правовий документ з банківською установою, у якій держава прямо та/або опосередковано володіє 75 чи більше відсотками статутного капіталу та/або голосів.
Рішенням виконкому міської ради від 22.10.2021 №534 для зручності підприємців, надана можливість подавати документи на конкурс, як особисто, так і в електронній формі через вебпортал «Центр Віза» («Центр Дії»).
Запрошуємо суб’єктів господарювання надати заяву та документи для участі в конкурсі у термін з 14.05.2025 по 27.05.2025 включно (у робочі дні з 8.00 до 15.30 години, перерва з 12.30 до 13.00) через Центр адміністративних послуг «Віза» («Центр Дії») виконкому Кри-ворізької міської ради (пл. Молодіжна, 1, тел. 0-800-500-459 (безкоштовно), e-mail: [email protected], https://viza.kr.gov.ua/).
30.05.2025 о 15.00 відбудеться черговий конкурс з відбору проєктів зі створення нових робочих місць (у режимі відеоконференції з використанням сервісу ZOOM за посиланням:
https://us04web.zoom.us/j/77499003403?pwd=EOJFUt0JtBOUnqlxJN6bgPeLGtPhlB.1
Ідентифікатор конференції: 774 9900 3403, код доступу: Mxai4G.
Консультації можна отримати в управлінні розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради (тел. (564) 92-25-89, e-mail: [email protected] ).».
включно (у робочі дні з 8.00 до 15.30 години, перерва з 12.30 до 13.00) через Центр адміністративних послуг «Віза» («Центр Дії») виконкому Кри-ворізької міської ради (пл. Молодіжна, 1, тел. 0-800-500-459 (безкоштовно), e-mail: [email protected], https://viza.kr.gov.ua/).
30.05.2025 о 15.00 відбудеться черговий конкурс з відбору проєктів зі створення нових робочих місць (у режимі відеоконференції з використанням сервісу ZOOM за посиланням:
https://us04web.zoom.us/j/77499003403?pwd=EOJFUt0JtBOUnqlxJN6bgPeLGtPhlB.1
Ідентифікатор конференції: 774 9900 3403, код доступу: Mxai4G.
Консультації можна отримати в управлінні розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради (тел. (564) 92-25-89, e-mail: [email protected] ).».
«ОГОЛОШЕННЯ!
ПРОВОДИТЬСЯ КОНКУРС ПРОЄКТІВ ЗІ СТВОРЕННЯ
НОВИХ РОБОЧИХ МІСЦЬ!
З 04.06.2025 по 17.06.2025 включно триває прийом заяв від суб’єктів господарювання разом з документами на участь у конкурсі проєктів зі створення нових робочих місць. 20.06.2025 о 15.00 відбудеться черговий конкурс (у режимі відеоконференції з використанням сервісу ZOOM).
З інформацією про проведення конкурсу, переліком документів можна ознайо-митись на офіційній сторінці вебсайта Криворізької міської ради та її виконавчого комітету в мережі Інтернет у розділі «Новини» від 09.06.2025.
Консультації можна отримати в управлінні розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради (тел. (564) 92-25-89, e-mail: [email protected] ).».
«ОГОЛОШЕННЯ!
ПРОВОДИТЬСЯ КОНКУРС ПРОЄКТІВ ЗІ СТВОРЕННЯ
НОВИХ РОБОЧИХ МІСЦЬ!
З 25.06.2025 по 08.07.2025 включно проводиться прийом заяв від суб’єктів господарювання разом з документами на участь у конкурсі проєктів зі створення нових робочих місць. 11.07.2025 о 15.00 відбудеться черговий конкурс (у режимі відеоконференції з використанням сервісу ZOOM).
З інформацією про проведення конкурсу, переліком документів можна ознайо-митись на офіційній сторінці вебсайта Криворізької міської ради та її виконавчого комітету в мережі Інтернет у розділі «Новини» від 24.06.2025.
Консультації можна отримати в управлінні розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради (тел. (564) 92-25-89, e-mail: [email protected] ).».
Відповідно до п. 3.7 Порядок використання коштів міського бюджету для надання часткової компенсації відсоткових ставок за кредитами, що надаються на реалізацію проєктів суб’єктів малого й середнього підприємництва, затвердженого рішенням виконкому міської ради від 23.05.2017 №253, зі змінами, конкурс проєктів зі створення нових робочих місць оголошується таким, що 28.03.2025 не відбувся (з 12.03.2025 по 25.03.2025 претендентами не надано заяви разом з документами на участь у конкурсі).
Згідно з вимогами Порядку оголошення про проведення конкурсу було оприлюднено 11.03.2025 на офіційному вебсайті Криворізької міської ради та її виконавчого комітету, прийом заяв разом з документами тривав з 12.03.2025 по 25.03.2025. Повідомлення про можливість подання суб’єктами господарювання документів на участь у конкурсі було оприлюднено на офіційному вебсайті Криворізької міської ради та її виконавчого комітету та у друкованому медіа "ВІСНИК КРИВБАСУ" "ТОВ "Друк-КР" від 13.03.2025 № 21 (1225). За цей період заяв від суб’єктів господарювання разом з документами на участь у конкурсі не надходило.
Проведення чергового конкурсу проєктів зі створення нових робочих місць призначено на 18.04.2025 о 15.00 у приміщенні виконкому міської ради (у режимі відеоконференції з використанням сервісу ZOOM); оголошення для підприємців щодо можливості участі у конкурсі оприлюднити на офіційному вебсайті міської ради та її виконавчого комітету (https://kr.gov.ua), та повідомити бізнес громаду у друкованому медіа.
Відповідно до п. 3.7 Порядок використання коштів міського бюджету для надання часткової компенсації відсоткових ставок за кредитами, що надаються на реалізацію проєктів суб’єктів малого й середнього підприємництва, затвердженого рішенням виконкому міської ради від 23.05.2017 №253, зі змінами, конкурс проєктів зі створення нових робочих місць оголошується таким, що 28.03.2025 не відбувся (з 12.03.2025 по 25.03.2025 претендентами не надано заяви разом з документами на участь у конкурсі).
Згідно з вимогами Порядку оголошення про проведення конкурсу було оприлюднено 11.03.2025 на офіційному вебсайті Криворізької міської ради та її виконавчого комітету, прийом заяв разом з документами тривав з 12.03.2025 по 25.03.2025. Повідомлення про можливість подання суб’єктами господарювання документів на участь у конкурсі було оприлюднено на офіційному вебсайті Криворізької міської ради та її виконавчого комітету та у друкованому медіа "ВІСНИК КРИВБАСУ" "ТОВ "Друк-КР" від 13.03.2025 № 21 (1225). За цей період заяв від суб’єктів господарювання разом з документами на участь у конкурсі не надходило.
Проведення чергового конкурсу проєктів зі створення нових робочих місць призначено на 18.04.2025 о 15.00 у приміщенні виконкому міської ради (у режимі відеоконференції з використанням сервісу ZOOM); оголошення для підприємців щодо можливості участі у конкурсі оприлюднити на офіційному вебсайті міської ради та її виконавчого комітету (https://kr.gov.ua), та повідомити бізнес громаду у друкованому медіа.
Відповідно до п. 3.7 Порядок використання коштів міського бюджету для надання часткової компенсації відсоткових ставок за кредитами, що надаються на реалізацію проєктів суб’єктів малого й середнього підприємництва, затвердженого рішенням виконкому міської ради від 23.05.2017 №253, зі змінами, конкурс проєктів зі створення нових робочих місць оголошується таким, що 03.01.2025 не відбувся (з 18.12.2024 по 31.12.2025 претендентами не надано заяви разом з документами на участь у конкурсі).
Згідно з вимогами Порядку оголошення про проведення конкурсу було оприлюднено 16.12.2024 на офіційному вебсайті Криворізької міської ради та її виконавчого комітету, прийом заяв разом з документами тривав з 18.12.2024 по 31.12.2025 включно. Повідомлення про можливість подання суб’єктами господарювання документів на участь у конкурсі оприлюднено у міській газеті «Червоний Гірник» від 17.12.2024 № 97/98 (22409/22410). За цей період заяв від суб’єктів господарювання разом з документами на участь у конкурсі не надходило. За цей період заяв від суб’єктів господарювання разом з документами на участь у конкурсі не надходило.
Проведення чергового конкурсу проєктів зі створення нових робочих місць призначено на 24.01.2025 о 15.00 у приміщенні виконкому міської ради (у режимі відеоконференції з використанням сервісу ZOOM); оголошення для підприємців щодо можливості участі у конкурсі оприлюднити на офіційному вебсайті міської ради та її виконавчого комітету (https://kr.gov.ua), та повідомити бізнес громаду у друкованому медіа.
Відповідно до п. 3.7 Порядок використання коштів міського бюджету для надання часткової компенсації відсоткових ставок за кредитами, що надаються на реалізацію проєктів суб’єктів малого й середнього підприємництва, затвердженого рішенням виконкому міської ради від 23.05.2017 №253, зі змінами, конкурс проєктів зі створення нових робочих місць оголошується таким, що 03.01.2025 не відбувся (з 18.12.2024 по 31.12.2025 претендентами не надано заяви разом з документами на участь у конкурсі).
Згідно з вимогами Порядку оголошення про проведення конкурсу було оприлюднено 11.03.2025 на офіційному вебсайті Криворізької міської ради та її виконавчого комітету, прийом заяв разом з документами тривав з 18.12.2024 по 31.12.2025 включно. Повідомлення про можливість подання суб’єктами господарювання документів на участь у конкурсі оприлюднено у міській газеті «Червоний Гірник» від 17.12.2024 № 97/98 (22409/22410). За цей період заяв від суб’єктів господарювання разом з документами на участь у конкурсі не надходило. За цей період заяв від суб’єктів господарювання разом з документами на участь у конкурсі не надходило.
Проведення чергового конкурсу проєктів зі створення нових робочих місць призначено на 24.01.2025 о 15.00 у приміщенні виконкому міської ради (у режимі відеоконференції з використанням сервісу ZOOM); оголошення для підприємців щодо можливості участі у конкурсі оприлюднити на офіційному вебсайті міської ради та її виконавчого комітету (https://kr.gov.ua), та повідомити бізнес громаду у друкованому медіа.
З питань започаткування та/або провадження підприємницької діяльності, грантових можливостей для відкриття та розвитку власної справи можна звернутися до управління розвитку підприємництва виконкому міської ради (50101, м. Кривий Ріг, пр. Металургів, 36Б, каб. 417, 418, тел. (0564) 92-25-89, e-mail: [email protected]) та/ або до спеціалістів відділів у виконкомах районних у місті рад, які надають консультації грантерам по формуванню необхідного пакету документів:
відділу з питань економіки та перспективного розвитку Центрально-Міської районної у місті ради: (0564) 94 83 66, [email protected];
відділ перспективного розвитку району, інвестицій та інновацій виконкому Саксаганської районної у місті ради: (068) 680 99 28, [email protected];
відділ перспективного розвитку району, інвестицій та інновацій виконкому Металургійної районної у місті ради: (098) 542 94 58, [email protected];
відділ розвитку підприємництва виконкому Тернівської районної у місті ради: (097) 912 68 80, [email protected];
відділ економіки та промисловості виконкому Довгинцівської районної вмісті ради: (098) 916 09 19, [email protected]; відділ розвитку підприємництва: (068) 907 09 88, [email protected];
відділ розвитку підприємництва виконкому Покровської районної в місті ради: (096) 474 39 18, [email protected];
відділ економіки та промисловості виконкому Інгулецької районної у місті ради: (097) 241 37 88, [email protected].
Також, для отримання адресних консультацій щодо створення/розвитку бізнесу, допомоги із створення бізнес-плану та заповнення документів для подачі заявок на гранти, можна звернутись в офіс «Зроблено в Україні» Криворізької філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості (вул. Космонавтів, 1, каб.103, (068)205 43 04).
Інформацію з актуальних грантів, у т.ч. міжнародних, можна знайти :
на сторінках офіційного вебсайту міської ради та її виконавчого комітету (https://kr.gov.ua/);
на сторінці управління розвитку підприємництва в соціальній мережі FAСEBOOK http://surl.li/dbzzbg;
на сайті Дніпропетровської обласної військової адміністрації http://surl.li/xjfcyh;
на сайті Міністерства розвитку громад та територій України https://mindev.gov.ua/diialnist/resursy-dlia-hromad;
або за посиланням https://drive.google.com/file/d/1FF8pjGCyZM3SyXTZFve_obwq0wjXjv6l/view?usp=sharing.
У рамках Програми сприяння розвитку малого та середнього підприємництва в м. Кривому Розі на 2017-2027 роки, яка затверджена рішенням міської ради від 21.12.2016 №1173, зі змінами, у місті діє Порядок використання коштів бюджету Криворізької міської територіальної громади для надання часткової компенсації відсоткових ставок за кредитами, що надаються на реалізацію проєктів суб’єктів малого й середнього підприємництва (рішення виконкому міської ради від 23.05.2017 №253, зі змінами), згідно з яким, підприємцям надається можливість отримати часткову компенсацію у розмірі 75% від фактично сплачених відсоткових ставок за кредитом через шість місяців від створення нових робочих місць, за умови їх збереження.
Крім того, у місті є кілька організацій та установ, куди можна звернутися з пропозицією щодо створення інноваційного простору для бізнесу, таких як: Асоціація «Союз бізнесу Кривого Рогу», яка є об’єднанням підприємців з різних галузей; Дія. Бізнес у Кривому Розі – який є частиною національного проєкту Дія. Бізнес, і реалізується Міністерством цифрової трансформації України.
Також, у місті є кілька вищих навчальних закладів, які можуть стати партнерами у створенні інноваційного простору, наприклад: Державний університет економіки та технологій, який має досвід створення IT-хабу і коворкінгу та Криворізький Національний університет, на базі якого діє платформа «Криворізька Інновація» - дієвий механізм для розробки, запуску та комерціалізації найкращих інноваційних іде та проєктів.
Підтримка та розвиток підприємництва є одними з ключових завдань для стимулювання розвитку економіки та підвищення рівня життя мешканців міста. У цьому контексті урядові цифрові рішення для бізнесів, ініціативи та гранти набувають особливого значення, надаючи підприємцям можливість отримати необхідні ресурси для створення та розвитку власної справи і залишаються в минулому папери, черги, очікування.
СТАРТ У СТВОРЕННІ ТА РОЗВИТКУ БІЗНЕСУ - КОРИСНІ ІВЕНТИ
РЕЄСТРАЦІЯ ФОП НА ПІДСТАВІ МОДЕЛЬНОГО СТАТУТУ
Перехід юридичної особи на діяльність на підставі модельного статуту
Реєстрація потужностей оператора ринку
Припинення реєстрації потужності оператора ринку харчових продуктів
Внесення змін до потужності оператора ринку харчових продуктів
Приєднатися до єВідновлення як бізнес
Компенсація за облаштування робочого місця особи з інвалідністю
Компенсація за працевлаштування ВПО
ПРИЄДНАТИСЯ ДО ПЕРЕЛІКУ ВИРОБНИКІВ ТА ПРОДАВЦІВ ТОВАРІВ УКРАЇНСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА
РЕЄСТРАЦІЯ ДО ЦЕНТРУ ВІЗА (ЦЕНТР "ДІЇ") ДЛЯ ОТРИМАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ТА ІНШИХ ПОСЛУГ
ДО УВАГИ БІЗНЕС СПІЛЬНОТИ МІСТА! ОСВІТНІЙ СЕМІНАР ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ!!
В рамках реалізації місцевої політики з розвитку підприємництва 02 квітня 2025 року, о 10.30, у виконкомі Саксаганської районної у місті ради (вул. Володимира Великого, 32) відбудеться освітній семінар для суб’єктів господарювання на тему «Особливості діяльності ФОП, юридичних осіб та оподаткування 2025: практичні кейси».
Програма передбачає обговорення таких питань: гнучкість та адаптивність: як підлаштовуватись до змін в законодавстві; зміни в системі оподаткування 2025 року, системи оподаткування, групи єдиного податку та їх особливості; особливості застосування РРО і ПРРО, фіскальних чеків; блокування ПДВ: причини та способи уникнення; типові помилки підприємств; зміни в оподаткуванні заробітної плати; інноваційність і постійне самовдосконалення: шлях до сталого розвитку.
ЗАПРОШУЄМО ПІДПРИЄМЦІВ МІСТА ВЗЯТИ УЧАСТЬ У СЕМІНАРІ!
ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ!!
ГУ ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що отримати низку адміністративних послуг платники можуть отримати за допомогою сучасного сервісу від ДПС – Електронного кабінету.
Сервіси для фізичних осіб об’єднані в окремому меню – ЕК для громадян, який надає можливість:
Звертаємо увагу, що у зв’язку зі зміною структури ДПС в областях та м. Києві з 01.01.2025 проведена зміна ДПІ або коду ДПІ обслуговування платників. Під час користування сервісами ЕК для громадян Електронного кабінету необхідно враховувати зазначену інформацію.
Якщо при створенні та поданні електронних документів виникає помилка «Невірний регіон», рекомендуємо перевірити дані про ДПІ. Для цього необхідно зайти у розділ «Налаштування» та обрати із довідника код контролюючого органу, до якого направляються документи.
ДО УВАГИ КЕРІВНИКІВ ОБ’ЄКТІВ ІНФРАСТРУКТУРИ ПІДТРИМКИ БІЗНЕСУ!
Органи місцевого самоврядування прагнуть створити сприятливе середовище для розвитку підприємництва в місті. Ми розуміємо, що успіх місцевого бізнесу – це запорука економічного зростання та добробуту всієї громади. Саме тому ми активно співпрацюємо з об'єктами інфраструктури підтримки підприємництва, такими як: громадські організації, що підтримують бізнес, центри розвитку підприємництва, бізнес-центри, фонди підтримки малого та середнього підприємництва, консультативні центри тощо.
Ця співпраця спрямована на:
організацію навчальних програм та тренінгів для підвищення кваліфікації підприємців,
створення платформи для обміну досвідом та налагодження ділових зв'язків,
залучення інвестицій у місцевий бізнес,
надання інформаційної підтримки.
З метою покращення комунікації між органами влади та бізнесом, розширення можливостей для розвитку бізнесу запрошуємо володільців об’єктів інфраструктури підтримки малого і середнього підприємництва, до яких належать бізнес-центри, бізнес-інкубатори, інноваційні бізнес-інкубатори, науково-технологічні центри, центри трансферу технологій, фонди підтримки малого підприємництва, лізингові компанії, консультативні центри, інші підприємства, установи та організації, основним завданням яких є сприяння розвитку малого і середнього підприємництва долучитися до включення таких об’єктів до єдиної інформаційної системи та допомогти зробити Кривий Ріг більш сучасним, зручним й комфортним для життя та ведення бізнесу.
За консультацією звертатись до управління розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради за тел. (0564) 92 25 89, 091 617 21 92 e-mail: [email protected]
Впевнені, що наша співпраця стане важливим кроком на шляху до розвитку вашого бізнесу та нашого міста!
🙋ПРОЄКТ «ВІДНОВА» ГРАНТИ ДЛЯ МІКРО ТА МАЛОГО БІЗНЕСУ - РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО УЧАСТІ!!
🤝Чеська гуманітарна організація «Людина в біді» за фінансової підтримки Швейцарії через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва оголошує конкурс мікрогрантів для фізичних осіб з обмеженими економічними можливостями на навчання (перекваліфікацію); для фізичних осіб з обмеженими економічними можливостями, які планують вести підприємницьку діяльність; для мікро- та малих підприємств, що працевлаштовують вразливих осіб, для забезпечення критичної адаптації та підвищення інклюзивності.
Метою програми є підтримка мікро та малих підприємств, що працевлаштовують соціально та економічно вразливих працівників.
Цільові громади реалізації проєкту:
- Дніпропетровська область: Павлоградська, Зеленодольська, Покровська (Нікопольський район), Царичанська, Магдалинівська, м. Кривий Ріг, м. Дніпро.
👉ГРАНТ ДЛЯ ФІЗИЧНИХ ОСІБ З ОБМЕЖЕНИМИ ЕКОНОМІЧНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ НА НАВЧАННЯ (ПЕРЕКВАЛІФІКАЦІЮ)
Для кого: місцеві жителі або ВПО, які втратили бізнес або роботу через війну та прагнуть змінити професію (перекваліфікація).
Вас чекає: навчання/перекваліфікація офлайн або онлайн (тривалість до 6 місяців).
Розмір гранту: до 2 000 доларів США.
Подати заявку за посиланням: https://www.activityinfo.org/c/cnkjho9m6yvimny2/4f5491?locale=uk
👉ГРАНТ ДЛЯ ФІЗИЧНИХ ОСІБ З ОБМЕЖЕНИМИ ЕКОНОМІЧНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ, ЯКІ ПЛАНУЮТЬ ВЕСТИ ПІДПРИЄМНИЦЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ
🙋Для кого: місцеві жителі або ВПО, без реєстрації юридичної особи чи ФОП та готові офіційно їх зареєструвати, та втратили бізнес, роботу або зазнали суттєвого зниження прибутків через війну.
📝Вас чекає: можливість відвідування безкоштовних тренінгів для відібраних учасників, спрямованих на підвищення їхніх знань і навичок у сфері бухгалтерського обліку, фінансової грамотності, ефективної організації роботи та реєстрації приватних підприємств.
Напрями фінансування: відновлення активів; заробітна плата для новоствореного робочого місця (не більше ніж 30% від суми гранту); оренда приміщення; ремонт та облаштування приміщення; закупівлю обладнання/інструменту; закупівлю сировини для виробничого процесу (не більш ніж 30% від суми гранту); витрати на навчання персоналу, маркетинг та рекламу, юридичні та інші консалтингові послуги; інші заходи, пов'язані з реалізацією грантової заявки.
💸Розмір гранту: до 4 000 доларів США
ДЛЯ УЧАСТІ У КОНКУРСІ НЕОБХІДНО:
• ЗАПОВНИТИ ГРАНТОВУ ЗАЯВКУ https://www.activityinfo.org/c/cnkjho9m6yvimny2/4f5491?locale=uk
• Завантажити та заповнити БЮДЖЕТ, який потрібно прикріпити до грантової заявки https://clovekvtisni.sharepoint.com/:x:/g/rdd_ukr/pub/EQ19JdoTVXZPqa8GdqbiFgkBDoRkJFpCLBIKJzUjPF08aQ?e=wz4ZU8
• Перед заповненням грантової заявки рекомендуємо ознайомитися з РЕКОМЕНДАЦІЯМИ ПО ЗАПОВНЕННЮ ГРАНТОВОЇ ЗАЯВКИ https://clovekvtisni.sharepoint.com/:w:/g/rdd_ukr/pub/EQxJMFSOTMFDsUq9wkF6-3oB0nrEWbb41V1PcSO3Rn4FSQ?e=JQXJF5
• Чек-лист з рекомендаціями щодо розробки бізнес-моделі, планування доходів і витрат, керування фінансами, аналізу ринку, маркетингу, управління ризиками та отримання грантової підтримки. https://clovekvtisni.sharepoint.com/:w:/g/rdd_ukr/pub/EYE3Ko4PpXRElzPruSKCiD0BN6ZKDOrUmCj5DdsIUACy7Q?e=6i316p
👉ГРАНТ ДЛЯ МІКРО- ТА МАЛИХ ПІДПРИЄМСТВ, ЩО ПРАЦЕВЛАШТОВУЮТЬ ВРАЗЛИВИХ ОСІБ, ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КРИТИЧНОЇ АДАПТАЦІЇ ТА ПІДВИЩЕННЯ ІНКЛЮЗИВНОСТІ
🙋Для кого: мікро- та малі підприємства (ФОП та юридичні особи) у яких працевлаштовані соціально та економічно вразливі працівники (особи з інвалідністю, внутрішньо переміщені особи, одинокі матері/батьки/опікуни, люди передпенсійного віку (50+) або старші (60+), представники етнічних меншин, ветерани).
📝Вас чекає: адвокаційні та інформаційні кампанії, можливість відвідування круглих столів та тренінгів, направлених на обговорення питань з інклюзивності.
Напрями фінансування: придбання або адаптація спеціалізованого обладнання для соціально та економічно вразливих працівників; модифікація приміщень для створення безпечного, інклюзивного та гідного робочого простору; забезпечення технічного або професійного навчання для соціально та економічно вразливих працівників та персоналу; інші витрати, направлені на адаптацію/покращення робочого середовища соціально та економічно вразливих працівників.
💸Розмір гранту: до 5 000 доларів США (співфінансування не менше 20% від суми гранту).
ДЛЯ УЧАСТІ У КОНКУРСІ НЕОБХІДНО:
• ЗАПОВНИТИ ГРАНТОВУ ЗАЯВКУ https://www.activityinfo.org/c/cnkjho9m6yvimny2/4f5491?locale=uk
• завантажити та заповнити Фінансовий план, який потрібно прикріпити до грантової заявки Фінансовий план з рекомендаціями_5000.xlsx https://clovekvtisni.sharepoint.com/:x:/g/rdd_ukr/pub/EScIaLajMGRPs-vOxRYgOJQBlI-dE6c-SV-ni6JGWY54Tg?rtime=pSrDl1dh3Ug
• Перед заповненням грантової заявки рекомендуємо ознайомитися з РЕКОМЕНДАЦІЯМИ ПО ЗАПОВНЕННЮ ГРАНТОВОЇ ЗАЯВКИ https://clovekvtisni.sharepoint.com/:w:/g/rdd_ukr/pub/EZCtJNXTjWxGmfvW1UzV7_AB2g_62lkY1Djf9PPcxGqWig?e=3Y3HM2
• Чек ліст з рекомендаціями щодо розробки бізнес-моделі, планування доходів і витрат, керування фінансами, аналізу ринку, маркетингу, управління ризиками та отримання грантової підтримки. https://clovekvtisni.sharepoint.com/:w:/g/rdd_ukr/pub/EYE3Ko4PpXRElzPruSKCiD0BN6ZKDOrUmCj5DdsIUACy7Q?e=6i316p
Дедлайн для всіх: 31.03.2025
Зворотний зв’язок для запитань та відгуків:
- пошта: [email protected]
- телефон гарячої лінії: 0 800 210 174
- Viber, Telegram, WhatsApp: 099 767 37 06 (з понеділка по четвер з 09:00 -17:00, п'ятниця з 09:00 до 16:00)
- дізнатися більше за посиланням https://ukraine.peopleinneed.net/
текстова інформація з активними посилання фото та відео матеріалами
Виконкомом міської ради разом з державним підприємством «Кривбасстандартметрологія» впроваджено проєкт «Марка якості «Криворіжжя». Цей проєкт спрямовано на задоволення населення у високоякісних продуктах харчування, які виробляються із натуральної сировини без застосування хімічних домішок. Метою проекту є пропаганда здорового харчування. До нього залучено місцеві підприємства харчової промисловості, органи нагляду, які контролюють якість виробляємої продукції та суб’єкти господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю продуктів харчування у нашому місті.
Відповідно до рішення виконкому міської ради від 14.03.2012 №80 в створено Раду з питань реалізації проєкту «Марка якості «Криворіжжя», затверджено Положення про Раду й Порядок участі у проєкті.
За результатами проведеної експертною групою роботи щодо аналізу документів, обстеження виробництв і огляду продукції учасників проєкту, Рада надала право на використання логотипу 18 товаровиробникам та 152 найменуванням продукції.
Владою міста, у співпраці з Криворізькою філією Дніпропетровського обласного центру зайнятості, АТ «Державний Ощадний банк» у поточному році тривають заходи по залученню бізнесу та громадян до участі в урядовій програмі «єРобота» на започаткування та розширення власного бізнесу за напрямами «Своя справа», «Новий рівень» та отримання міжнародних грантів. Продовжено практику плідної комунікації з надання консультацій та супроводу при підготовці документів підприємцям на здобуття грантів. Проводяться круглі столи, тренінги, воркшопи для грантоотримувачів за участю представників органів місцевого самоврядування, Центру зайнятості, АТ «Ощадбанк».
Так, за державною програмою «єРобота» з початку 2025 року 46 суб’єктів господарювання міста подали заявки на отримання грантових коштів, 20 – отримали підтвердження про фінансову підтримку з очікуваним обсягом фінансування на суму майже 4,5 млн грн, 10- отримали кошти на свої рахунки у розмірі 2,4 млн грн., заплановано створення понад 40 нових робочих місць. Також 111 суб’єктів господарювання подали заявки на грантові програми міжнародних та українських організацій, з них 35 - отримали грантові кошти у розмірі 7,5 млн.грн.
Відповідно до п. 6 ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» для реалізації своїх повноважень сільські, селищні, міські, районні, обласні ради можуть утворювати консультативно-дорадчі органи.
Консультативно-дорадчі органи при органах місцевого самоврядування, створюються для забезпечення участі громадян в управлінні суспільними справами через проведення консультацій з громадськістю, попереднє обговорення питань, віднесених до компетенції органів місцевого самоврядування, та здійснення громадського контролю за його діяльністю. Відповідно до статті 13-3 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», завдання, склад і організація роботи консультативно-дорадчих органів визначаються рішенням органу або посадової особи, при яких вони створені. Засідання таких органів можуть проводитися в режимі відеоконференції, а інформація про порядок денний, дату, місце та час проведення засідання, а також рішення, ухвалені за його підсумками, розміщуються на офіційному вебсайті ради.
Консультативно-дорадчі органи відіграють важливу роль у забезпеченні взаємодії між владою та громадськістю, сприяючи врахуванню думки мешканців громади при формуванні місцевої політики та розвитку громадських ініціатив.
2023
Рішення № 328 від 22.03.2023 Про внесення змін до складу міської координаційної ради з питань розвитку підприємництва
2021
Рішення № 651 від 08.12.2021 Про внесення змін до складу міської координаційної ради з питань розвитку підприємництва, затвердження його та Положення про міську координаційну раду в новій редакції
Задля сприяння налагодженню конструктивної взаємодії органів влади та підприємців міста на засадах партнерства, відкритості й прозорості, відповідно до рішення виконкому міської ради від 14.04.2021 №170 «Про створення міських консультативних рад суб’єктів господарювання, затвердження їх складів та Типового положення про діяльність міської консультативної ради суб’єктів господарювання», зі змінами, у виконкомі міської ради діють консультативні ради суб’єктів господарювання з питань:
охорони здоров’я;
транспорту та телекомунікацій;
торгівлі, ресторанного господарства та виробництва продуктів харчування;
діяльності готелів, надання індивідуальних послуг;
правових та судово-експертної діяльності;
будівництва та енергоменеджменту;
освіти, культури, спорту, відпочинку та розваг;
страхування, фінансового посередництва, операцій біржових та з нерухомим майном;
містобудування, земельних відносин і рекламної діяльності.
Консультативні ради суб'єктів господарювання є майданчики для розв’язання актуальних питань ведення господарської діяльності, обговорення ініціатив та напрацювань щодо шляхів їх розв’язання, долучення до процесу ухвалення місцевих владних рішень на всіх етапах з дотриманням принципів державної регуляторної політики тощо.
Рішення від 14.04.2021 170 Про створення міських консультативних рад суб'єктів господарювання, затвердження їх складів та Типового положення про діяльність міської консультативної ради суб'єктів господарювання, зі змінами
Відповідно до розпорядження міського голови у виконкомі Криворізької міської ради працює міська робоча група з питань соціально-економічного захисту найманих працівників, основними завданнями, якої є: проведення заходів з детінізації трудових відносин у сфері малого підприємництва та легалізації найманої праці. З метою недопущення порушень трудового законодавства України на виконання рішення виконкому Криворізької міської ради від 23.08.2024 №974 «Про заходи зі сприяння легалізації соціально-трудових відносин у сфері малого підприємництва міста» виконкомом міської ради спільно з контролюючими органами проводяться заходи з детінізації трудових відносин у сфері малого підприємництва.
З метою посилення соціально-економічного захисту працюючих у сфері малого та середнього бізнесу у місті продовжують працювати телефони «довіри» у виконкомах міської та районних у місті рад з питання соціально-економічного захисту найманих працівників.
За довідковою інформацією та для упередження фактів порушення законодавства України про працю роботодавцями, мешканці міста мають можливість звертатися за номерами телефонів «довіри» відповідно до територіального розташування об`єкта бізнесу (з понеділка до п`ятниці з 08.00 до 16:30):
- в Інгулецькому районі: 096 043 85 68; (0564) 94 71 69; (0564) 94 80 20;
- у Довгинцівському районі: 068 907 09 88;
- у Металургійному районі: 096 174 10 10;
- у Покровському районі: 068 507 08 55; 098 181 01 07;
- у Саксаганському районі: 098 360 20 04; (0564) 94 82 07;
- у Тернівському районі: 067 433 67 86;
- у Центрально-Міському районі: 067 777 35 60; (0564) 94 83 66.
Крім того, додатково отримати консультацію з вищезазначеного питання можна в управлінні розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради: (0564) 92 13 75 та інспекції з питань праці та зайнятості департаменту соціальної політики виконкому Криворізької міської ради: 067 838 38 39, (0564) 92 02 24.
Страховий стаж і сплата ЄСВ гарантують працівникам соціальний захист: оплату лікарняних, допомогу на випадок безробіття, нещасного випадку на роботі чи професійного захворювання, пенсію. Перевірте оформлення трудових відносин, своєчасність і повноту сплати страхових внесків, свій страховий стаж. Розповідаємо, як зробити це самостійно, не виходячи з дому.
Страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) поєднує в собі обов’язкові внески на пенсійне страхування, страхування від безробіття, від тимчасової втрати працездатності та від нещасного випадку на роботі чи професійного захворювання.
Якщо роботодавець (підприємство, фізична особа або фізична особа-підприємець) має найманих працівників, він зобов’язаний щомісяця сплачувати за них ЄСВ у розмірі 22% від бази нарахування (заробітної плати, винагороди за виконання робіт або надання послуг).
Завітайте на портал електронних послуг Пенсійного фонду України або завантажте мобільний додаток «Пенсійний фонд» (Google Play та iOS).
Авторизуйтеся в особистому кабінеті зручним для вас способом:
Потім оберіть розділ «Дані з реєстру застрахованих осіб».
Окрім анкетних даних ви побачите відомості про:
На вебпорталі Пенсійного фонду України страховий стаж розраховується з 1 січня 2004 року, що пов’язано з ухваленням Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV, який запровадив поняття «страховий стаж». До цього стаж вважався трудовим. Зарахування стажу до 01.01.2004 здійснюється на підставі записів у трудовій книжці та інших документів.
Уважно перевірте актуальність інформації. У разі, якщо ви побачили застарілу інформацію щодо себе або недостовірну інформацію, ви можете подати Анкету для зміни даних в Реєстрі застрахованих осіб, додавши скан-копії документів, які підтверджують зміни (розділ «Комунікації з Пенсійним фондом України: Анкета для зміни даних у Реєстрі застрахованих осіб»).
У разі необхідності, на порталі ви можете замовити різні довідки та отримати їх в паперовому чи електронному вигляді (за бажанням).
Радимо регулярно контролювати інформацію про сплату ЄСВ роботодавцем та набутий страховий стаж.
Важливо! Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам роботодавцями подаються окремо за кожний квартал із розбивкою по місяцях звітного кварталу протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу.
Для перевірки інформації достатньо активувати безкоштовне інформування у вигляді SMS чи електронного листа.
Детальніше: на сайті Державної служби України з питань праці: https://dsp.gov.ua.
Роботодавець пропонує вам укласти цивільно-правовий договір замість трудового? Нумо розберемося, чим вони відрізняються і як не помилитися у виборі.
Трудовий договір – це угода між найманим працівником і роботодавцем. Останнім може бути компанія, ФОП і навіть фізична особа, яка наймає водія або няню.
За трудовим договором ви зобов’язуєтеся виконувати роботу, зазначену в договорі, а роботодавець – виплачувати за це заробітну плату й забезпечувати гідні й безпечні умови праці, передбачені законодавством про працю. Вам мають надати робоче місце, обладнання, засоби індивідуального захисту тощо.
Важливо! Трудовий договір регулює процес виконання роботи за певною спеціальністю, кваліфікацією чи посадою, а також вимагає дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку.
З одного боку, найманий працівник залежить від роботодавця. Якщо ви хочете взяти відпустку, залишитися вдома за сімейними обставинами, піти до лікаря протягом робочого дня — маєте отримати дозвіл керівника.
З іншого – працівник має низку соціальних і трудових гарантій:
За цивільно-правовим договором (угодою) немає роботодавців і працівників. Є виконавець, який зобов’язується виконати певну роботу або надати послугу, і замовник, який приймає роботу й оплачує її.
Такі взаємовідносини можуть укладатися між будь-якими юридичними або фізичними особами і регулюються Цивільним кодексом України. На них не поширюється дія трудового законодавства.
Предметом договору є кінцевий результат, а не процес його досягнення. Обидві сторони – незалежні й рівноправні. Замовник не має піклуватися про умови праці, надавати робоче місце й обладнання, оплачувати лікарняні. Виконавець самостійно організовує роботу і відповідає за її вчасне виконання.
Розмір винагороди й термін оплати визначаються угодою сторін, а не законодавством.
Зазвичай цивільно-правовий договір укладається для виконання разових, а не систематичних робіт.
Нагадаємо: між працівником і роботодавцем завжди укладається трудовий договір. Тоді як цивільно-правовий договір укладається з незалежним підрядником.
Щоби відрізнити трудові відносини від підрядних, запитайте, з якою метою з вами укладають договір?
Потрібно виконати певний обсяг робіт? І ви, як виконавець, зобов’язуєтеся передати замовнику результат роботи й робите все самостійно? У такому разі сміливо укладайте один із цивільно-правових договорів: договір підряду, договір про надання послуг або інший.
Або ж ідеться про систематичне виконання обов’язків, які належать до конкретної посади, спеціальності чи трудової функції в діяльності компанії, та ще й потребують присутності на робочому місці за визначеним графіком? При цьому роботодавець організовує процес роботи, дає вказівки та контролює виконання? У такому разі маємо трудові відносини між працівником і роботодавцем.
Крім того, ви є найманим працівником, якщо:
Перевірте за допомогою контрольного списку, чи ваша діяльність підпадає під визначення «трудові відносини».
Детальніше: на сайті Державної служби України з питань праці: https://dsp.gov.ua.
До уваги суб’єктів господарювання! З метою запобігання випадкам травмування працівників на роботі та професійних захворювань у суб’єктів господарювання агропромислового комплексу та підвищення рівня поінформованості працівників і роботодавців про свої права та обов’язки з питань безпеки і здоров’я на роботі, з урахуванням Національного плану спільних заходів щодо зниження рівня незадекларованої праці та виробничого травматизму на 2025 рік, Держпраці розпочинають цільові інформаційні заходи з безпеки праці у суб’єктів господарювання агропромислового комплексу.
Детальна інформація щодо вимог дотримання законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці на інформаційному порталі Держпраці: pratsia.in.ua.
Якщо мобілізованого працівника визнано безвісти зниклим, чи повинен при цьому роботодавець продовжувати зберігати посаду і місце роботи?
Згідно статті 119 КЗпП за працівниками, направленими для проходження базової військової служби, призваними на військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи і посада на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
Гарантії, визначені у частині третій цієї статті, зберігаються за працівниками, які під час проходження військової служби отримали поранення (інші ушкодження здоров’я) та перебувають на лікуванні у медичних закладах, а також потрапили у полон або визнані безвісно відсутніми, на строк до дня, наступного за днем їх взяття на військовий облік у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, відповідних підрозділах розвідувальних органів України після їх звільнення з військової служби у разі закінчення ними лікування в медичних закладах незалежно від строку лікування, повернення з полону, появи їх після визнання безвісно відсутніми або до дня оголошення судом їх померлими. Гарантії, визначені у частині третій цієї статті, не поширюються на осіб рядового та начальницького складу служби цивільного захисту, а в частині збереження місця роботи, посади - також на осіб, які займали виборні посади в органах місцевого самоврядування та строк повноважень яких закінчився.
Гарантії, передбачені частинами другою і третьою цієї статті, не поширюються на осіб, які визнані винними у вчиненні кримінальних правопорушень проти встановленого порядку несення військової служби (військових кримінальних правопорушень) під час особливого періоду і вирок стосовно яких набрав законної сили. Таким чином відповідно до ч. 3 ст. 119 КЗпП роботодавець має зберігати місце роботи і посаду за мобілізованим до його повернення (демобілізації).
Припинення трудових відносини у разі смерті працівника, визнання його судом безвісно відсутнім або оголошення померлим (якщо будуть надані документальні підтвердження одній з цих подій) здійснюється роботодавцем на підставі п. 8-2 ч. 1 ст. 36 КЗпП.
Наймати працівників можуть компанії, приватні підприємці, а також фізичні особи, які беруть на роботу кухарів, нянь, водіїв тощо. При цьому всі вони стають роботодавцями і мають дотримуватися трудового законодавства. Розповідаємо про всі тонкощі оформлення працівників.
Коли треба укладати трудовий договір?
Часто роботодавці укладають з працівниками цивільно-правові угоди, а не трудові. Проте тут ви не можете самі обирати варіанти. У відносинах працівник – роботодавець завжди укладається трудовий договір. Цивільно-правова угода про надання послуг укладається в разі співпраці з незалежним підрядником або особою, яка забезпечує себе роботою самостійно, тобто займається підприємництвом, бізнесом.
Як правило, особа є працівником, якщо:
Чи відрізняються правила оформлення працівників для юридичних осіб, фізичних осіб чи приватних підприємців (ФОП)?
Порядок оформлення трудових відносин з найманими працівниками є однаковим для всіх роботодавців. Він включає три основні кроки:
Які документи повинен надати працівник?
Для укладання трудового договору працівник має надати:
Якщо це необхідно для роботи, ви можете попросити надати документи про освіту, довідку про стан здоров’я тощо.
Пам’ятайте! Заборонено вимагати від працівників відомості про їхню партійну і національну приналежність, походження, реєстрацію місця проживання чи перебування.
Чи обов’язково укладати письмовий трудовий договір?
Трудовий договір можна укласти в усній або письмовій формі.
Письмова форма обов’язкова:
В інших випадках ви можете укласти усний договір. Для цього працівнику потрібно написати заяву про прийняття на роботу на ім’я керівника. В свою чергу, керівник ставить на заяві своє рішення.
За якою формою укладається трудовий договір?
Якщо ви фізична особа або приватний підприємець, ви повинні використовувати затверджену форму.
Якщо ви юридична особа, можете використовувати довільну форму договору, зазначивши:
Трудовий договір може бути:
Після укладення трудового договору ви маєте видати наказ або розпорядження про прийняття працівника на роботу.
Що робити після укладення договору?
Вам необхідно повідомити Державну податкову службу України про прийняття працівника на роботу.
Пам’ятайте:
Важливо! З 2015 року фізичні особи та приватні підприємці не реєструють трудові договори у Державній службі зайнятості. Вони самостійно нумерують договори і роблять записи в трудовій книжці.
Тривалі літні канікули — час відпочинку, однак деякі підлітки хочуть провести з користю цей період, тому їм під час пошуку підробітку на літо так важливо знати про свої права та норми, якими регулюється трудове законодавство для підлітків.
З якого віку дозволено брати на роботу?
Кодекс законів про працю (КЗпП) дозволяє працювати з 16 років.
Водночас існує декілька винятків.
З 15 років можна працювати, якщо на це дав згоду один із батьків або особа, яка їх замінює.
Крім того, допускається оформлення 14-річних учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів для виконання легкої роботи, що не шкодить здоров’ю і не заважає навчанню. Але виключно у вільний від навчання час, наприклад на канікулах, з дозволу одного з батьків або особи, яка їх замінює.
За яких умов можуть працювати неповнолітні?
Неповнолітні особи (від 14 до 18 років) у трудових правовідносинах мають ті самі права, що й повнолітні. Водночас вони користуються низкою суттєвих пільг щодо охорони праці, робочого часу, відпусток і деяких інших умов праці.
Яка максимальна тривалість робочого часу для неповнолітньої особи?
Неповнолітні можуть працювати лише скорочений робочий час:
• 16–18 років – до 36 годин на тиждень
• 15–16 років – до 24 годин на тиждень
• учні 14–15 років (під час канікул) – до 24 годин на тиждень
Які види робіт заборонені для неповнолітніх?
Підлітки не можуть працювати у небезпечних і шкідливих умовах, під землею, на теплових і атомних електростанціях, на нафто- і газовидобувних підприємствах та інших роботах із Переліку важких робіт і робіт зі шкідливими і небезпечними умовами праці. Їх не можна залучати до нічних (з 22:00 до 6:00), понаднормових робіт і робіт у вихідні дні.
Працівники до 18 років також не можуть переміщувати та підіймати речі вагою більше граничних норм.
Як оформити трудові відносини з підлітком?
Перш за все, трудовий договір із неповнолітнім працівником укладайте лише у письмовій формі.
Важливо: у потенційного неповнолітнього працівника не повинно бути медичних протипоказань. Тому він має пройти медичне обстеження і надати довідку.
Крім того, ви не можете встановлювати випробувальний термін для неповнолітніх під час прийому на роботу.
Як нараховується заробітна плата неповнолітній особі?
Неповнолітні хоча й працюють менше, проте зарплату отримують як дорослі при повній тривалості робочого часу.
За відрядної форми оплати (за обсягом виконаної роботи) також враховуються розцінки для дорослих працівників – з доплатою за різницю між тривалістю роботи.
Детальніше: на сайті Державної служби України з питань праці: https://dsp.gov.ua.
Починаючи з 10 червня 2021 року в Україні офіційно діють електронні трудові книжки.
Електронна трудова книжка - це цифровий аналог паперової трудової книжки. Її впровадили, щоб удосконалити облік трудової діяльності українців, зменшити паперовий документообіг і пов’язані з цим ризики втрати чи пошкодження документів.
Також сучасна система дасть змогу працівникам будь-коли перевірити свій страховий стаж, а в майбутньому – автоматично вийти на пенсію без візиту до Пенсійного фонду.
Відтепер кожен роботодавець зобов’язаний надавати відомості про трудову діяльність своїх найманих працівників в електронному форматі. Зокрема, робити записи про прийняття на роботу, переведення чи звільнення, строкову військову службу та інші події, які раніше фіксувалися в паперовій формі.
Згідно Закону України від 05 лютого 2021 року "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній", у працівників і роботодавців є п’ять років для оцифрування трудових книжок. Після перевірки даних із боку Пенсійного фонду України та їхнього внесення до Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування буде сформований кінцевий варіант електронної трудової книжки. Відтоді паперова версія буде непотрібна і зможе зберігатися в працівника або вестися паралельно з електронною версією, якщо цього забажає працівник.
Увійдіть до особистого кабінету на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України (ПФУ).
Авторизуйтеся зручним для вас способом:
Відомості про трудову діяльність можуть вносити самі працівники та/або їхні роботодавці. Для цього необхідно мати скановані кольорові копії усіх сторінок трудової книжки у хронологічному порядку та відповідних документів, до яких внесено записи з оригіналів трудової або інших документів, що підтверджують стаж.
Щоби перевірити записи про ваші трудові відносини, оберіть у меню зліва розділ «Електронна трудова книжка».
Якщо ви його не бачите, натисніть на власні ПІБ у меню вгорі.
Увага! В електронній трудовій книжці наразі є дані за основним місцем роботи, починаючи з 20041 року. Якщо ваша трудова діяльність почалася раніше, ви можете додати інформацію про це особисто, надіславши скановані копії документів.
1На вебпорталі Пенсійного фонду України страховий стаж розраховується з 1 січня 2004 року, що пов’язано з ухваленням Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV, який запровадив поняття «страховий стаж». До цього стаж вважався трудовим. Зарахування стажу до 01.01.2004 здійснюється на підставі записів у трудовій книжці та інших документів.
Для цього перейдіть у розділ «Комунікації з ПФУ» і оберіть пункт «Відомості про трудові відносини». Тут можна додати скан-копії документів або створити електронний запис, до якого додаються скановані копії документів, на підставі яких створюється запис.
Щоби внести дані про найманого працівника, прогорніть сторінку нижче й оберіть розділ «Відомості про трудові відносини робітника». Тут ви можете завантажити скан-копії паперових документів.
До електронної трудової книжки треба завантажити всі документи, що впливають на розрахунок стажу. Окрім трудової книжки, це можуть бути документи про набуття освіти, свідоцтво про народження дитини (для жінок), військовий квиток та інші документи.
Наприклад, до 2004 року до трудового стажу враховувалося навчання у закладах вищої освіти на денній формі. Якщо маєте диплом за відповідні роки, заскануйте і додайте до системи.
Після відправлення кольорових скан-копій фахівці територіальних органів Пенсійного фонду звірять їх із даними в Реєстрі застрахованих осіб, і оцифрують те, чого бракуватиме.
Так, якщо ви маєте найманих працівників і вносите дані про них.
Щодо власної підприємницької діяльності жодних записів в електронній трудовій книжці робити не потрібно. Водночас ПФУ рекомендує ФОП подати через персональний кабінет скан-копії:
довідки з Державної податкової служби про облік як суб’єкта підприємницької діяльності.
Детальна інформація щодо вимог дотримання законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці на інформаційному порталі Держпраці: pratsia.in.ua.
14 червня 2025 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору».
Закон передбачає:
Захист працівників у зоні бойових дій
Якщо працівник не виходить на роботу на робоче місце у зоні активних бойових дій, звільнити його за прогул без поважної причини (пункт 4 статті 40 КЗпП) не можна.
Час такого прогулу не оплачується і не зараховується до стажу, що дає право на основну щорічну відпустку.
Обов’язковий зв’язок між працівником і роботодавцем.
Кожна із сторін трудового договору має невідкладно повідомляти іншу про зміну контактних даних – номера телефону, адреси або email (у строк не більше 10 календарних днів).
Якщо зв’язок втрачено, достатньо звернутись за останніми відомими контактами.
Призупинення трудового договору:
Роботодавець повідомляє про відновлення роботи щонайменше за 14 днів до відновлення дії трудового договору.
60 днів, починаючи з 14 червня, мають:
роботодавці — щоб оновити свої контактні дані;
працівники з тимчасово окупованих територій або після тривалої відсутності — щоб повідомити роботодавцеві, як з ними зв’язатись.