Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

У Кривому Розі заклади професійної освіти залишились виключно завдяки підтримці міської влади, - голова Дніпропетровської Федерації роботодавців України

Створено: 2021-12-09 10:05:41Оновлено: 2021-12-09 10:07:06

За п’ять років в Україні кількість ПТУ скоротилась на 10%,з 787 до 708. У  Кривому Розі жодного ПТУ не було закрито.

У 2016 році держава повністю припинила фінансування всіх закладів професійно-технічної освіти. Проте, у Кривому Розі, завдяки тому, що міська влада під керівництвом Юрій Вілкула виділила 100 млн грн жодне ПТУ не було закрито. Викладачі своєчасно та в повному обсязі отримували зарплату, учні – стипендії, а заклади оплатили витрати на комунальні послуги.

Розуміючи високий рівень розвитку професійно-технічної освіти в Кривому Розі, Федерація роботодавців України провела в місті нараду щодо розвитку галузі. Зокрема, були презентовані підсумки масштабного опитування, яке проводилось в межах українсько-німецького проєкту «Розвиток соціального діалогу в Дніпропетровському регіоні» (проєкт “Northmetal”). Мета проєкту - посилення взаємодії влади, роботодавців та закладів професійної (професійно-технічної) освіти для задоволення потреб ринку праці в професійних робітниках.

В.о. міського голови Юрій Вілкул зазначив : «Кривий Ріг -  найпотужніший   промисловий центр України. Ми забезпечуємо 48% ВВП Дніпропетровської області. У нас розвинена гірничо-металургійна промисловість, машинобудування, хімія та інше. Криворізький район - це розвинене сільське господарство. Ми завжди дуже відповідально ставилися до підготовки кадрів. Тому що без підготовлених робітників місто не може працювати, не має майбутнього. Саме тому в межах Стратегії розвитку нашого міста ми прагнемо зробити  Кривий Ріг провідним науково-технічним центром України. Ми робимо все необхідне, аби молоді криворіжці мали можливість навчатися, щоб отримати роботу з гідною зарплатнею на підприємствах Кривого Рогу».

Юрій Вілкул подякував Федерації роботодавців Дніпропетровщини і Німеччині за роботу, яка проводиться.

Голова Дніпропетровської обласної організації Федерації роботодавців України Віктор Сергєєв сказав: «Криворіжжя - промисловий центр України. Це флагман промисловості металургійного комплексу. Я дуже вдячний Юрію Вілкулу, мерії, керівництву міста, Криворізького району за те, що ви так серйозно відгукнулися на нашу пропозицію провести таку зустріч. Це демонструє, що ви вважаєте це питання справді актуальним. Ми не забули, Юрію Григоровичу, що у 2016 році, коли було дуже складно з фінансуванням ПТУ, ви рішенням мерії виділили необхідні тоді 100 мільйонів гривень. Це врятувало криворізькі професійні школи від скорочення та, навіть, закриття. У вашому регіоні, як було 16 ПТУ, так вони і залишилися. Більш того, вони розвиваються, доповнюються обладнанням, новими професіями. Це свідчить про те, що у міста і у вас особисто до цього важливого напрямку дійсно особливе та правильне ставлення».

Віктор Сергєєв зазначив, що в рамках дослідження проведено анкетування всіх 16 професійно-технічних закладів освіти Кривого Рогу й Криворізького району та понад 40 роботодавців. «Саме у вас на Криворіжжі співпраця профшколи з роботодавцями більш працездатна та результативна - понад 20-25% задоволеність в робітничих кадрах через профшколи, тоді як в середньому такий показник – 10%. Це свідчить про високий рівень взаємодії  влади, освітніх закладів та роботодавців».

Заступник міського голови Сергій Мілютін сказав: «У керівництві Кривого Рогу працюють ті, хто до того працював та очолював потужні підприємства, хто знає реальні потреби в кадрах для промисловості. Тому ми приділяємо велику увагу адаптації освіти Кривого Рогу до реальних потреб ринку праці».

Директор міжрегіонального центру професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців Кривого Рогу Володимир Балакін зазначив: «Відчувається, що очільник  нашого міста – освітянин. Він багато уваги приділяє освіті. У профтехосвіті дійсно досить проблем. Необхідно вводити посаду «фахівець трудових ресурсів». Такий спеціаліст має прораховувати промисловий потенціал району і відпрацьовувати державні замовлення, щоб навчальні заклади працювали згідно з ним. Завданням дуальної освіти та соціального партнерства має бути допомога нашому майбутньому випускнику в пошуку першого робочого місця, для того щоб він знаходив себе у цьому колективі. Всі ці питання обговорили на нараді та окреслили конкретні напрямки модернізації професійно-технічної освіти».

В. о. міського голови Юрій Вілкул зазначив, що для профорієнтації молоді за участю підприємств міста у школах обладнано лабораторії, кабінети фізики, хімії, лінгафонні кабінети, проведено ремонти, а також зроблено центр хмарних технологій для навчання IT.

Стратегію міської влади щодо адаптації освіти під реальні потреби ринку праці підтримують провідні промислові компанії Кривого Рогу. Також, у проєкті беруть участь експерти Інгольштадта (Німеччина), «Авіаційної долини» (Польща) та інші.

Міська влада реалізує освітні проєкти з найбільшими промисловими роботодавцями Кривого Рогу – «Метінвест Холдинг» та «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Спільно з «Метінвест Холдинг» реалізується проєкт «STEAM»: компанія взяла на себе витрати на підвищення професійного рівня педагогів, які викладають фізику, математику, хімію, інформатику. Створюється система стимулювання вчителів, щоб вони мотивували школярів до вступу до криворізьких вишів на технічні спеціальності, які необхідні для працевлаштування випускників на підприємства міста. За кожного випускника школи, який добре склав ЗНО, а потім вступив до криворізького вишу на технічну спеціальність, кожен учитель отримав цього року по 10 тис. грн.

Також, додатково створюється система мотивації для випускників шкіл, які обирають технічні спеціальності у криворізьких вишах. Крім доплат (залежно від успішності), ці студенти отримують можливість, починаючи з 1 курсу, проходити практику на підприємствах корпорації.

«АрселорМітал Кривий Ріг» реалізовує програму «Нова фабрика». У її рамках у Криворізькому національному університеті та Державному університеті економіки та технологій буде підготовлено 300 спеціалістів для нової фабрики огрудкування. Підприємство бере на себе оплату навчання студентів, виплату стипендій, навчання англійської мови, проведення професійних тренінгів.  Практика та стажування будуть проводитись на підприємствах компанії по всьому світу з гарантованим працевлаштуванням після закінчення дворічного навчання. На той час як студенти отримають дипломи молодших бакалаврів, підприємство збудує нову фабрику.

В усіх  вишах та коледжах збудовані відносини з підприємствами Кривого Рогу. Профорієнтація для школярів проводиться разом із промисловими підприємствами.

Міська влада щороку виплачує додаткові стипендії з міського бюджету найкращим студентам вишів та училищ металургійних спеціальностей.

У нараді взяли участь керівництво Федерації роботодавців України та Кривого Рогу, фахівці промислових та комунальних підприємств Дніпропетровщини, директори закладів професійної (професійно-технічної) освіти Дніпропетровської області.

09 грудня 2021

© 2009—2024, Виконком Криворізької міської ради