НА ЗАХИСТІ ПРАВ
Створено: 2021-12-09 15:44:48Оновлено: 2021-12-09 15:47:03
Щодо виконання Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»
Коментує директор департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту виконкому Криворізької міської ради Світлана Лавренко
З 25 листопада по 10 грудня 2021 року в місті проходить Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».
У місті Кривому Розі питання домашнього насильства перебуває на особливому контролі. В місті налагоджена система взаємодії між суб’єктами, що здійснюють заходи щодо запобігання та протидії домашньому насильству.
Оскільки жертви, що потерпають від домашнього насильства, настільки емоційно скуті, та залякані, що «виносити сміття з хати» вони просто бояться в місті постійно проводиться інформаційно-розяснювальна робота серед містян.
Домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.
У разі вчинення домашнього насильства, постраждала особа може звернутись за допомогою за наступними телефонами:
102 – поліція;
063 338 38 72, 099 366 63 44 – мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі;
493 08 68 – департамент у справах сім’ї, молоді та спорту виконкому Криворізької міської ради;
0973577100 – Криворізький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді виконкому Криворізької міської ради;
0969664389 – Кризовий центр для жінок (цілодобово);
0800505085 – гаряча лінія підтримки для жінок Дніпропетровської області (безкоштовно);
1547 – урядова лінія з протидії домашньому насильству;
116, 123 – національна гаряча лінія ГО «ЛаСтрада».
Станом на 01.12.2021 представниками поліції складено 1438 протоколів про вчинення домашнього насильства, та винесено 1114 термінових заборонних приписів. Допомогу у Кризовому Центрі для жінок, постраждалих від насильства в сім’ї отримали 93 особи ( з них 35 жінок та 58 дітей), корекційні програми пройшли 77 осіб.
Щодо захисту прав працюючих осіб
Коментує заступник директора департаменту
соціальної політики Криворізької міської ради Ольга Калугіна
- На який строк можуть відсторонити від роботи через відмову від вакцинації?
З урахуванням норм наказу Міністерства охорони здоров’я України 04.10.2021р. №2153, фактом, який зумовлює закінчення строку відсторонення працівника від роботи є:
- закінчення дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, або
- отримання працівником обов’язкового профілактичного щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
- Чи підлягають оплаті лікарняні листи під час відсторонення від роботи через відмову від вакцинації?
Допомоги по тимчасовій втраті працездатності у вказаному випадку не фінансуються, оскільки відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування покликані компенсувати заробіток застрахованої особи, втрачений нею за час лікування. У разі відсторонення від роботи з припиненням виплати заробітної плати працівника, який не дотримується вимог щодо обов’язкової вакцинації проти COVID-19, факт втрати заробітку через хворобу або травму в такий період відсутній.
- Чи можна у період відсторонення від роботи піти в оплачувану відпустку?
Відсторонення працівника від роботи є тимчасовим увільненням працівника від виконання ним трудових обов’язків, передбачених умовами трудового договору.
Право на відпустку залежить від часу визначених законодавством умов (кількість відпрацьованого в робочому році часу, стаж роботи, соціальний статус, навчання тощо). Тому, у разі наявності у працівника права на відпустку відповідно до норм законодавства, йому можуть бути надані за його згодою як оплачувані відпустки, так і відпустки без збереження заробітної плати відповідно до статей 25 та 26 Закону України «Про відпустки».
09 грудня 2021