Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

ВИ ЗАПИТУВАЛИ – ВІДПОВІДАЄМО: ПРОГРАММА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

Створено: 2021-11-09 15:27:25Оновлено: 2021-11-09 15:29:11

Коментує  директор  департаменту соціальної політики

 виконкому Криворізької міської ради Інеса Благун

 

  • Я є внутрішньо переміщеною особою та перебуваю на обліку в районному управлінні праці та соціального захисту населення, про що є відповідна довідка. На які види матеріальних допомог, що надаються в Кривому Розі,  я маю право?

- Програмою соціального захисту окремих категорій мешканців м. Кривого Рогу на 2017-2022 роки для внутрішньо переміщених осіб, які мешкають у нашому місті, передбачено такі види допомог:

-   матеріальна допомога сім’ям, у яких виховуються діти з інвалідністю або онкохворі діти, хвороба яких перебуває в стадії ремісії (10 000 грн);

-   матеріальна допомога особам з інвалідністю з дитинства (3 000 грн);

-   матеріальна допомога пільговим категоріям мешканців міста (учасники АТО та ООС, чорнобильці, афганці тощо) (до 5 000 грн);

-   матеріальна допомога дітям, які мають статус «Дитина, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів» (5 000 грн);

-    одноразова матеріальна допомога у зв’язку із значними витратами на лікування;

-   послуги «соціального таксі» особам, які мають обмежену здатність до самостійного пересування (особи з інвалідністю, діти з інвалідністю, малорухомі громадяни та ін.);

-   видача багатофункціональної електронної «Картки криворіжця»;

-   часткове відшкодування витрат на житлово-комунальні послуги для внутрішньо переміщених осіб, які проживають у модульному містечку.

 

  • Які умови отримання матеріальної допомоги з міського бюджету на дитину, яка має статус «Дитина, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів»?

 

Матеріальна допомога надається у розмірі 5,0 тис. грн на кожну дитину віком до 18 років, а в разі навчання за денною формою у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти – до закінчення навчання в них, але не пізніше досягнення дитиною 23-річного віку.

На допомогу  мають право громадяни, які перебувають на обліку в управліннях праці та соціального захисту населення виконкомів районних у місті рад та які на момент подання заяви безперервно протягом трьох років проживають (або зареєстровані) у м. Кривому Розі.

Для отримання цієї матеріальної допомоги необхідно звернутися до районного управління праці та соціального захисту населення, за місцем перебування на обліку та подати особисту заяву й згоду на обробку персональних даних.

Заяву можна подати поштою, у т.ч. електронною. Ознайомитися з повним переліком документів для надання цієї допомоги, а також отримати бланк заяви можна на вебсайті «Єдиний кабінет мешканця міста» за посиланням: https://cutt.ly/EREUq8c.

 

  • Як отримати електронну довідку внутрішньо переміщеної особи?

Для замовлення електронної довідки необхідно встановити мобільний додаток Єдиного державного веб-порталу електронних послуг «Портал Дія» на електронному носії та пройти електронну автентифікацію.

Довідка відображає прізвище, ім’я та по батькові її власника, стать, інформацію про документи, що підтверджують особу, та зареєстроване і фактичне місця проживання.

Е-довідку ВПО можна пред’являти за місцем вимоги  без додаткового пред’явлення її  паперового аналогу.

 Довідково! У випадку, якщо електронна довідка не відображається або інформація в ній відображається некоректно, рекомендуємо звернутись до районного управління праці та соціального захисту населення за місцем фактичного проживання.

 

  • Перед працевлаштуванням до фізичної особи – підприємця (ФОП) мені  повідомили, що деякий час я маю проходити стажування. Чи правомірні такі дії роботодавця?

На вимогу ст. 24 Кодексу законів про працю України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору в письмовій формі, оформленого наказом чи розпорядженням роботодавця, та повідомлення про прийняття працівника на роботу до органу Державної податкової служби до початку роботи новоприйнятого працівника.

На стажування суб’єкт підприємницької діяльності може взяти тільки студента або безробітного (тобто особу, яка перебуває на обліку в центрі зайнятості), і обов’язково за умови належного документального оформлення, а саме: укладення відповідного договору з навчальним закладом – в одному випадку чи з центром зайнятості – в іншому.

Звичайний працівник стажуватися у ФОП без оформлення трудового договору не може – це є порушенням трудового законодавства, що тягне за собою штраф у розмірі 10 мінімальних зарплат за кожного неоформленого працівника (на сьогодні – це 60 000 грн).

 

  • Який механізм нарахування та виплати пільги з оплати житлово-комунальних послуг у грошовій готівковій формі?

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 373, зі змінами, затверджено Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі (далі – Порядок).

Відповідно до цього Порядку управління праці та соціального захисту населення районних у місті рад (далі – управління) розраховують щомісяця до 25 числа суму пільги:

на оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно із законом, кількості членів сім’ї, які мають таке право;

на придбання твердого палива і скрапленого газу, виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно із законом, з урахуванням мінімальних норм забезпечення твердим паливом і скрапленим газом та граничних показників їх вартості.

Якщо в одному житловому приміщенні право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг мають кілька пільговиків, розрахунок суми пільги здійснюється одному із таких пільговиків, який має право на більший за розміром відсоток знижки плати, з урахуванням розміру пільг інших пільговиків.

За заявою пільговика, поданою управлінню до 15 жовтня (15 травня), у якій зазначаються виплатні реквізити, виплата пільги здійснюється у грошовій готівковій формі з початку опалювального (неопалювального) сезону. У разі подання заяви після 15 жовтня (15 травня) протягом опалювального (неопалювального) сезону пільга надається у грошовій готівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок пільговика в уповноваженому банку з місяця, що настає за місяцем подання заяви.

Пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.

 

Довідково! Загальна кількість отримувачів пільг станом на 01.11.2021 становить понад 20,4 тис. чол., з них отримувачів пільг у грошовій готівковій формі – близько 9,2 тис. чол., що становить 44,9% від загальної кількості. У порівнянні з минулим роком кількість отримувачів пільг у грошовій готівковій формі збільшилась майже на 10%.

 

09 листопада 2021

© 2009—2024, Виконком Криворізької міської ради