Учасники Міжнародного конгресу відзначили високий рівень роботи влади Кривого Рогу в період боротьби з пандемією і доцільність тих практик, які застосовувалися в місті
Створено: 2020-10-09 11:40:12Оновлено: 2020-10-09 11:41:33
Міський голова Юрій Вілкул по відеозв'язку взяв участь у Конгресі трансграничної співпраці Люблін- 2020.
Цьогоріч у рамках Конкурсу добрих практик були представлені кращі рішення в області ініціатив, зроблених в інтересах місцевої громади та транскордонного співробітництва в Європі та країнах Східного партнерства перед обличчям пандемії коронавірусу. Керівники регіонів та міст з Ісландії, Грузії, Албанії, України, Литви та Польщі ділились своїми досягненнями та ініціативами, спрямованими на подолання негативних явищ, спричинених пандемією. До участі у дискусії запросили також фахівців різних галузей.
У своєму виступі Юрій Вілкул зазначив: «Представники з Кривого Рогу були учасниками Конгресу ініціатив Східної Європи вже 3 рази. Я особисто був минулого року на такому представницькому заході і вважаю його важливим місцем зустрічей і платформою міжнародного діалогу представників органів місцевого самоврядування та центральної влади, науки, культури, освіти. Стосовно сьогоднішньої теми зазначу, що у Кривому Розі на боротьбу з пандемією мобілізовані усі сили. Ми впроваджували заходи по кількох напрямках й в стислі терміни змогли вирішити багато нагальних проблем».
Пандемія коронавірусної хвороби COVID- 19 по різному торкнулась тих чи інших міст, але основні три аспекти, які довелося вирішувати керівникам практично кожного населеного пункту світу – це забезпечення засобами індивідуального захисту, зміцнення матеріально-технічної бази медичних установ, підтримка малого та середнього бізнесу, та захист населення.
«Якщо говорити про охорону здоров'я, то прикладом може служити міська інфекційна лікарня №1, яка обслуговує не тільки населення Кривого Рогу, а й близько 100 тис жителів так званого Криворізького району. До минулого року лікарня була на фінансуванні у обласного бюджету, з якого виділялися кошти тільки на зарплату й комунальні послуги. Ще до карантину ми запланували здійснити капітальний ремонт цієї установи, а пандемія прискорила ці процеси. Ми плануємо в I кварталі 2021 року закінчити його, інвестувавши туди близько 73 млн грн», - зазначив Юрій Вілкул.
Також, з початку пандемії в Кривому Розі виділено 110,2 млн грн на закупівлю апаратів штучної вентиляції легенів, кисневих концентраторів і іншого медичного і лабораторного обладнання, медикаментів, тестів, засобів індивідуального захисту. Наразі засобами індивідуального захисту повністю забезпечені лікарі, педагоги, поліція, працівники комунальних служб, та соціальні працівники. З початку пандемії швидкими, ПЛР, та ІФА тестами проведено понад 120 тисяч обстежень на COVID.
Окрема категорія, якої торкнулася пандемія — малий і середній бізнес. Міський голова Юрій Вілкул і виконком розробили схему підтримки підприємців. Місто надало максимально можливі в рамках закону пільги для суб'єктів господарювання. Вони звільнені від сплати єдиного податку та орендної плати за комунальне майно.
Задля безпеки звичайних громадян коштом міського бюджету купуються дезінфекційні засоби та обладнання для створення безпечних умов перебування дітей в закладах освіти, культури, фізичної культури та спорту. На це виділено 11,4 млн грн.
З початку карантинних заходів видано понад 1,5 млн. одиниць засобів індивідуального захисту для різних категорій громадян, проводилась саночистка парків, скверів, зупинок. У квітні-травні місяці в період жорсткого карантину були придбані та роздані продуктові набори для малозабезпечених жителів міста. Також було прийнято рішення, що весь комунальний транспорт на період жорстокого карантину здійснює перевезення пасажирів безкоштовно.
У ході дискусії учасники конгресу з інших міст світу підтвердили доцільність криворізьких практик.
09 жовтня 2020