ВІДПОВІДАЄМО НА АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ КРИВОРІЖЦІВ ДО КОНТАКТ-ЦЕНТРУ 1520
Створено: 2021-03-09 15:48:19Оновлено: 2021-03-09 15:55:15
НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНПИЦТВА
ВИКОНКОМУ КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
ІРИНА РИЖКОВА
- Як встановити палатку для продажу овочевої продукції?
Відповідно до Законів України «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про благоустрій населених пунктів» розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
З урахуванням вимог означеного наказу було прийнято рішення виконкому Криворізької міської ради від 14.02.2018 №66 «Про конкурсні засади розміщення тимчасових споруд та утримання об’єктів благоустрою в м. Кривому Розі». У місті діяв порядок, відповідно до якого суб’єкти господарювання мали можливість на конкурсних засадах розміщувати пересувні тимчасові споруди для організації роботи сезонних ярмарків, у тому числі з продажу овочів, плодів, ягід.
Проте, Законом України «Про оренду державного та комунального майна» з 1 лютого 2020 року уведено зміни, якими унеможливлено подальше регулювання. Тому рішенням виконкому від 16.12.2020 №705 скасовано процедури, відповідно до яких проводилися конкурси на розміщення пересувних тимчасових споруд.
Ураховуючи відсутність регулювання на території міста встановлення тимчасових споруд до плану діяльності міської ради з підготовки проєктів регуляторних актів на I півріччя 2021 року внесено розробку проєкту регуляторного акта «Про користування елементами благоустрою та їх частинами при розміщенні тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на територіях адміністративних районів м. Кривого Рогу». Наразі за проєктом проходять процедури, передбачені регуляторною діяльність.
На сьогоднішній день відсутні правові підстави розміщувати пересувні тимчасові споруди, окрім як на відведених земельних ділянках під комерційні цілі. Після ухвалення Криворізькою міською радою відповідного рішення буде забезпечено інформування населення міста шляхом оприлюднення в Криворізькій міській газеті «Червоний гірник» та на офіційному вебсайті Криворізької міської ради та її виконавчого комітету в мережі Інтернет.
- Робота закладів ресторанного господарства у передсвяткові та святкові дні.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.02.2021 №104 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» (далі - Постанова) з 24 лютого до 30 квітня 2021 року на всій території України встановлено адаптивний карантин. Наразі Дніпропетровська область знаходиться в «жовтому» рівні епідемічної небезпеки. Для такого рівня в закладах ресторанного господарства забороняється:
- проведення дискотек, робота розважальних закладів (нічних клубів), діяльність закладів громадського харчування (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо) з організацією дозвілля, у тому числі проведення святкових заходів, банкетів, майстер-класів, публічних подій тощо;
- робота після 24-ї та до 7-ї години суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос;
- розміщення відвідувачів у закладах громадського харчування на відстані меншій, ніж 2 м за сусідніми столиками та більш як 4 за одним столом (без урахування дітей віком до 18 років), за умови, що відвідувачі заходять до закладу і пересуваються по ньому з вдягненими засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, що закривають ніс та рот, у т.ч. виготовленими самостійно (крім часу сидіння за столом для приймання їжі).
Крім того, необхідно неухильно дотримуватися загальних протиепідемічних правил, а саме: проведення температурного скринінгу працівників перед початком робочої зміни; наявність санітайзерів (антисептиків для рук); забезпечення можливості безготівкового (безконтактного) розрахунку; регулярне миття рук, робота працівників в гумових рукавичках; обов’язкова наявність захисних масок (респіраторів) в персоналу, вчасна їх зміна та утилізація; регулярна дезінфекція приміщення, обладнання, відкритих поверхонь; інформування відвідувачів про встановленні обмеження.
УВАГА! Ресторатори мають забезпечити дотримання означених вимог у передсвяткові дні та в день святкування Міжнародного жіночого дня. Проведення святкових заходів, банкетів, публічних подій – під забороною! За недотримання установлених вимог ст.443 КУпАП передбачені штрафні санкції від 17 000 до 34 000 грн.
- Як працівнику перевірити сплату єдиного соціального внеску роботодавцем?
Одним з поширених порушень законодавства про працю є прийняття працівника на роботу без офіційного оформлення трудових відносин. Важливо наголосити, що запис в трудовій книжці не являється підставою для автоматичного зарахування даного періоду трудової діяльності до страхового стажу. Відповідно до законодавства України до пенсії зараховується лише той період, за який були сплачені страхові внески. При цьому саме страховий стаж враховуватиметься при нарахуванні пенсії та наданні допомоги по тимчасовій втраті працездатності, безробіттю.
Сьогодні кожен працівник на порталі Пенсійного фонду України може самостійно перевірити чи добросовісно сплачує роботодавець за нього страхові внески та який період трудової діяльності зарахування до його страхового стажу.
На порталі можна отримати всю інформацію про трудову діяльність, наявний страховий стаж, суми внесків сплачених до ПФУ та розмір заробітної плати, а також подати заявку на отримання пенсії (при досягненні відповідного віку та страхового стажу). Портал доступний цілодобово, і знаходиться за посиланням: https://portal.pfu.gov.ua/.
НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ ЕКОЛОГІЇ
ВИКОНКОМУ КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
СВІТЛАНА ОХОТНІКОВА
ПРО ОБСЯГ СКИДУ ЗВОРОТНИХ ВОД ПІДПРИЄМСТВАМИ МІСТА ДО ПОВЕРХНЕВИХ ВОДНИХ ОБ’ЄКТІВ У 2020 РОЦІ
- Який обсяг скиду зворотних вод до поверхневих водних об’єктів міста за 2020 рік?
Згідно узагальненої статистичної звітності підприємств за формою № 2ТП-водгосп (річна) «Звіт про використання води» обсяг скиду зворотних вод у поверхневі водойми у 2020 році склав 95,9 млн.м3 (з них 4,2 млн.м3 - шахтна вода), що у порівнянні з 2019 роком більше на 3%.
Разом з цим, обсяг скиду зворотних вод в межах міста зменшено на 10 тис. м3 у порівнянні з минулим роком. Споживання питної води населенням міста знижено на 5,5% (2020 рік – 30,2 млн.м3, 2019 рік – 32,0 млн.м3).
- Які основні забруднюючі речовини скидаються до поверхневих водних об’єктів?
Основними забруднюючими речовинами, відсоток яких найбільший в загальному обсязі скиду, є хлориди, сухий залишок, сульфати, хімічне споживання кисню, нітрати, завислі речовини.
У 2020 році обсяг забруднюючих речовин у скиді до поверхневих водних об’єктів зменшено на 14% у порівнянні з 2019 роком.
- Які підприємства міста здійснюють скид зворотних вод до поверхневих водних об’єктів?
Відповідно до умов дозволів на спеціальне водокористування скид зворотних вод у поверхневі водні об’єкти здійснюють: КП «Кривбасводоканал», ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», ПАТ «Кривбасзалізрудком», ПРАТ «ПІВНГЗК», ПРАТ «ЦГЗК», ПРАТ «СУХА БАЛКА», ПРАТ «Кривий Ріг Цемент», ТОВ «МЕТІНВЕСТ-КРМЗ», ПРАТ «ІНГЗК» (фільт-рація), ПРАТ «Електрозавод», ТОВ «Компанія «Енергомакс».
- Яким нормативним документом регламентується скид зворотних вод до поверхневих водних об’єктів?
Згідно вимог Водного Кодексу України скид у поверхневі водні об’єкти
здійснюється на підставі дозволу на спеціальне водокористування, який видається територіальним органом Державного агентства водних ресурсів України.
Перелік дозволів на спеціальне водокористування розміщений у відкритому доступі на порталі електронних послуг Державного агентства водних ресурсів України https://e-services.davr.gov.ua/site/permit-registry.
- Хто здійснює контроль за дотриманням умов дозволу на спеціальне водокористування суб’єктів господарювання?
Контроль за додержанням підприємствами вимог природоохоронного законодавства, у тому числі про охорону, раціональне використання вод та відтворення водних ресурсів здійснює Державна екологічна інспекція України та її територіальні підрозділи.
Для ініціювання проведення позапланової перевірки суб'єктів господарювання щодо дотримання ними вимог природоохоронного законодавства мешканцям необхідно особисто звертатися до Державної екологічної інспекції України за вказаними реквізитами:
- Державна екологічна інспекція України (01042, м. Київ, Новопечерський пров. 3, корпус 2, «гаряча лінія» +38 (044) 521-20-38, e-mail:[email protected]),
або її територіальний підрозділ - Державна екологічна інспекція Придніпровського округу (50103, м. Кривий Ріг, вул. Героїв АТО, 92, тел. (056) 471-46-52, e-mail: [email protected].
09 березня 2021