Створення сприятливих умов у Кривому Розі для релокоції бізнесу!
Створено: 2024-11-08 14:37:26Оновлено: 2024-11-08 14:40:53
(коментує управління розвитку підприємництва виконкому
Криворізької міської ради)
Уряд України з початку повномасштабної війни визнав, що релокація є необхідністю, адже передбачає «відновлення економіки держави за рахунок переміщення підприємств з територій, що наближені або знаходяться у зоні бойових дій, в безпечні регіони України.
У нашому місті було запроваджено проєкт «Релокація бізнесу» з територій, де ведуться бойові дії та/або є загроза бойових дій.
Для успішної адаптації релокованих підприємств Криворізька міська територіальна громада готова прийняти підприємства різних галузей, адже має розвинену промислову інфраструктуру: виробництво металу та металопрокату, продуктів харчування, текстилю, одягу, взуття тощо.
Кривий Ріг має ряд ключових переваг для релокації бізнесу:
- Розвинена промислова база: Кривий Ріг є одним із провідних центрів України в галузі промисловості, науки та освіти.
- Транспортна інфраструктура: Кривий Ріг є великим автомобільним та залізничним транспортним вузлом України, що значно полегшує логістику та транспортні потоки для бізнесу.
- Кваліфіковані кадри: наявність людського капіталу. Наявність досвідчених фахівців у сферах промисловості, металургії та машинобудування, та інші, що забезпечує підприємствам доступ до висококваліфікованої робочої сили.
- Науковий та освітній потенціал: наявність навчальних закладів та науково-дослідних інститутів дозволяє забезпечити доступ до інновацій, розробок та кваліфікованих кадрів для підприємств.
- Досвід роботи з бізнесом: у місті працює понад 40 тис. суб'єктів господарювання, що представляють сферу малого та середнього бізнесу
- Розвинена соціальна міська інфраструктура: наявність пропозицій житла, медичних, освітніх, соціальних установ для працівників релокованих підприємств та ВПО.
Розуміючи, що в умовах війни релокація стала важливим інструментом для забезпечення роботи бізнесу, збереження економіки та підтримки внутрішньо переміщених осіб, міською владою підготовлено чіткий план дій, з урахуванням усіх можливостей та ресурсів.
Криворізька міська територіальна громада має реєстр пропозицій для релокованих підприємств:
- Економічна вигода: низька вартість (у 2-3 рази нижче, ніж у інших великих містах України) оренди/придбання приміщень для розташування релокованих підприємств;
- Підтримка міської влади: індивідуальний підхід до кожного підприємства з боку міської влади та партнерів;
-Допомога у зайнятості: працевлаштування, підбір кваліфікованих кадрів, підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації;
-Допомога в отриманні грантової підтримки: супровід у підготовці заявок на участь у національних та міжнародних грантових програмах.
- Соціальна підтримка та адаптація: матеріальна допомога, безкоштовний міський транспорт, сервісна підтримка в медичній та освітній галузях.
- Доступне житло: низька вартість оренди/придбання житла, тимчасове розміщення.
- Маркетингова підтримка та консалтинг: підтримка в збереженні бізнес-моделі (допомога у пошуку партнерів та ринків збуту).
Наразі у місті опрацьовується питання створення інформаційного електронного онлай- ресурсу, на якому буде розміщено роз’яснення, ресурси та корисні посилання, які стосуються процедури релокації бізнесу. Також, якщо місцевий підприємець має обладнання, приміщен-ня, транспорт чи може надавати послуги, які допоможуть великим і маленьким підприємствам продовжували працювати, на вказаному ресурсі буде надана можливість розмістити інформацію про них.
Заявку з потребами від бізнесу, готового до переміщення, найзручніше можна подати також на зазначеному онлайн-ресурсі або ж звернутися до фахівців управління розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради.
Після розгляду заявки з представником релокованого бізнесу зв’язується відповідальна особа задля узгодження поточних нюансів реалізації процесу в залежності від потреб підприємства. Підтримка у відновленні логістики, закупівлі сировини та пошуку ринків збуту здійснюється вже на місці.
В рамках проєкту релокації місто надає підтримку кожному бізнесу, який прагне переїхати з небезпечних територій та повноцінно працювати на перемогу. Таким чином ми не лише зберігаємо виробничий потенціал країни, але й десятки робочих місць.
З метою визначення стратегічних цілей, механізмів та умов реалізації проєкту «Релокація бізнесу», забезпечення своєчасної ефективної реалізації заходів і завдань та задоволення потреб бізнесу, спрощення процесу отримання інформації та послуг в питаннях релокації у Кривому Розі розпорядженням міського голови створено Крос-функціональну робочу групу з питань функціонування та реалізації проєкту «Релокація бізнесу».
В місті також ведеться системна робота із сприяння залучення інвестицій в започат-кування та розвиток бізнесу. Ми прагнемо допомогти підприємцям, щоб до Кривого Рогу залучалися ресурси для розвитку місцевого бізнесу, створювалися нові робочі місця. У 2024 році 122 суб’єкти господарювання отримали державні гранти майже на 30,9 млн грн, створено майже 240 нових робочих місць. За рахунок міжнародної грантової допомоги у розвиток бізнесу 55 суб’єктами господарювання залучено майже 12,5 млн.грн.
У партнерстві з Центром зайнятості, Ощадбанком проводяться зустрічі з суб’єктами господарювання та семінари щодо можливості участі в грантових програмах. Фахівці надають роз’яснення та консультації у форматі супроводу від написання гранту до його захисту.
Отримати консультації суб’єктам господарювання малого і середнього бізнесу з питань релокації можна отримати за телефоном (564) 92 25 89, (091) 617 21 92 та електронною поштою: [email protected] . Фахівці на зв’язку з понеділка по п’ятницю, з 8:00 до 16:30, обідня перерва з 12:30 до 13:00.
Інформаційний супровід грантоотримувача від написання бізнес-плану до його захисту можна отримати, звернувшись до спеціалістів відділів або секторів управління проєктами / інновацій у виконкомах районних у місті рад:
- сектор інвестицій та інновацій відділу з питань економіки та перспективного розвитку виконкому Центрально-Міської районної у місті ради – (0564) 94 83 66, [email protected];
- відділ перспективного розвитку району, інвестицій та інновацій виконкому Саксаганської районної у місті ради – (068) 680 99 28, [email protected];
- відділ перспективного розвитку району, інвестицій та інновацій виконкому Металургійної районної у місті ради – (0564) 92 00 96, [email protected];
- відділ розвитку підприємництва виконкому Тернівської районної у місті ради – (097) 912 68 80, [email protected];
- відділ економіки та промисловості виконкому Довгинцівської районної в місті ради – (098) 916 09 19, [email protected]; відділ розвитку підприємництва - (068) 907 09 88, [email protected];
- відділ розвитку підприємництва виконкому Покровської районної в місті ради – (096) 474 39 18, [email protected];
- відділ економіки та промисловості виконкому Інгулецької районної у місті ради – (097) 241 37 88, [email protected].
Запрошуємо до співпраці підприємців з питань щодо започаткування та/або провад-ження підприємницької діяльності, грантових можливостей для бізнесу. Звертайтесь до управління розвитку підприємництва виконкому міської ради (тел (564) 92 25 89, e-mail - [email protected]).
Підтримуємо бізнес разом! Працюємо на перемогу!
08 листопада 2024