МІЖНАРОДНИЙ РЕЄСТР ЗБИТКІВ ДЛЯ УКРАЇНИ: ЯКІ ЗБИТКИ МОЖУТЬ ВІДШКОДУВАТИ УКРАЇНЦІ? ІНФОРМУЄ ЦЕНТР «ВІЗА» («ЦЕНТР ДІЇ»)
Створено: 2025-04-08 11:49:37Оновлено: 2025-04-08 11:52:12
Повномасштабна агресія Росії проти України призвела до масових смертей та страждань. На сьогодні зафіксовано тисячі випадків нелюдського поводження та катувань, масштабні руйнування житлових будинків та об'єктів критичної інфраструктури по всій країні, а також величезні економічні збитки.
Міжнародний Реєстр збитків, завданих агресією Російською Федерацією проти України (RD4U) створений для збору заяв про компенсацію збитків, втрат чи шкоди, завданих агресією Російської Федерації проти України, починаючи з 24 лютого 2022 року на території України в межах її міжнародно-визнаних кордонів, всім зацікавленим фізичним і юридичним особам, а також державі Україна, і є першим кроком міжнародного компенсаційного механізму. Реєстр створений Україною, Європейським Союзом та ще 42 країнами й знаходиться в м. Гаага.
Вже сьогодні українці, які постраждали через російську агресію, мають змогу подати заяви про відшкодування до міжнародного Реєстру збитків через Портал Дія по 9 категоріям:
- А1.1 Вимушене внутрішнє переміщення (для ВПО з 24 лютого 2022 року). Заяви приймають від усіх переселенців,
незалежно від того, чи є офіційний статус ВПО. Батьки також мають змогу подати заяву за неповнолітніх дітей.
- А 2.1 Смерть близького члена сімʼї.
- А 2.2 Зникнення безвісті близького члена сімʼї.
- А 2.3 Серйозні тілесні ушкодження.
- А 2.4 Сексуальне насильство.
- А 2.5 Катування або нелюдські чи такі, що прини-жують гідність, види поводження або покарання.
- А 2.6 Позбавлення волі.
- A 2.7 Примусова праця або служба.
- А 3.1 Пошкодження або знищення житлового нерухо-мого майна.
Українцям, які через війну зазнали серйозних тілесних ушкоджень, сексуального насильства, катування, обмеження свободи, примусової праці чи служби спочатку потрібно пройти опитування, щоб визначити, яких саме категорій (A2.3–A2.7) стосуватиметься подана заява.
Звертаємо увагу, що при завданні збитків або знищенню житлового нерухомого майна, заяву до Міжнародного Реєстру збитків можна подати незалежно від участі в державній програмі «ЄВідновлення».
Отримати вищезазначені послуги можна онлайн, попередньо авторизувавшись у кабінеті громадянина на Порталі Дія або у Центрі «Віза» на місці самообслуговування, заповнивши запропоновану форму заяви, додавши необхідні документи та підписавши її електронним підписом.
Результатом послуг є внесення даних до Реєстру збитків. Після розробки компенсаційного механізму заява та докази до неї будуть передані майбутній комісії з розгляду заяв для розгляду по суті та ухвалення рішення про виплату компенсації.
Центр “Віза” (“Центр Дії”) - #Ваша довіра - наш досвід!
Контакти Центру адміністративних послуг «Віза»:
e-mail: [email protected],
08 квітня 2025