Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету

Увага! Спростування міністерства соціальної політики України щодо інформації про блокування банківських карток пенсіонерів

Створено: 2024-02-08 13:56:05Оновлено: 2024-02-08 13:57:07

Останніми днями у ЗМІ поширюється некоректна інформація від імені Мінсоцполітики щодо начебто можливого блокування банківських карток пенсіонерів через відсутність руху коштів на них.

Задля усунення непорозумінь звертаємо увагу, що жодної норми блокування банківських карток українських громадян немає в законодавстві чи нормативних актах, які регулюють сферу соціального забезпечення. Мінсоцполітики не має ані повноважень, ані технічної можливості впливати на діяльність банків щодо блокування банківських карток.

Тож, роз’яснюємо і просимо взяти до уваги.

Якщо пенсіонер з числа внутрішньо переміщених осіб, який став на облік як ВПО до 24.02.2022 року, не користується своєю банківською карткою протягом тривалого періоду (не менше 6 місяців), і по такій картці немає руху коштів, пенсія такій особі продовжує нараховуватись, але до моменту з’ясування обставин пенсія не перераховується такій особі на її картковий рахунок.

Причина цього – те, що значна частина пенсіонерів з числа ВПО, зареєстрованих як ВПО до 24.02.2022 року, проживає на тимчасово окупованій території. В такій ситуації держава не має можливості оперативно з’ясовувати інформацію щодо того, чи власник картки не втратив до неї доступ (і нею згодом можуть скористатися шахраї) і чи є власник живим, адже під час війни ризики смерті чи зникнення людини, на жаль, зростають в рази.

Тому, для продовження виплат такій особі, держава має отримати підтвердження, що пенсіонер живий, і сам користується своєю карткою. До моменту, поки пенсіонер не підтвердить свою особу, пенсія їй і далі нараховується Пенсійним фондом, але не перераховується їй на картку.

Як тільки людина виходить на зв'язок і підтверджує свою особу, нараховані виплати перераховуються такій особі на її рахунок.

Для того, аби спростити пенсіонерам, які знаходяться на ТОТ, можливості підтвердження своєї особи, Уряд суттєво розширив  способи проходження фізичної ідентифікації.

Детальніше про те, кого стосується норма про необхідність проходження фізичної ідентифікації, можна ознайомитись за посиланням https://www.msp.gov.ua/news/23213.html .

08 лютого 2024

© 2009—2024, Виконком Криворізької міської ради