Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Об’єднана програма Вілкула та Павлова виконується: жителі активно включилися до великого проєкту з реконструкції мікрорайонів

Створено: 2021-10-07 16:18:56Оновлено: 2021-10-07 16:23:16

Жителі Індустріального та Вечірнього разом із міською владою та європейськими експертами-урбаністами розробляють проєкти оновлення своїх мікрорайонів.

Голова Громадської ради при виконкомі Криворізької міськради Олександр Вілкул контролює реалізацію Об’єднаної програми Вілкула та Павлова. Серед іншого в рамках програми триває реалізація великого проєкту з реконструкції мікрорайонів – на 4-му Зарічному, який став пілотним, роботи в активній стадії. Наразі мешканці Індустріального та Вечірнього долучаються до створення проєктів модернізації їхніх мікрорайонів. Тут роботи планують розпочати навесні 2022-го. На першому етапі соціологи дослідили думку жителів. Пройшли спільні обговорення, збір та систематизація пропозицій із розвитку мікрорайонів. В них взяли участь понад 200 містян.

Голова Громадської ради при виконкомі  Криворізької міської ради Олександр Вілкул зазначив: «В Об’єднаній програмі Вілкула та Павлова ми запланували впродовж п’яти років каденції Костянтина Павлова провести реконструкцію всіх мікрорайонів міста. Розпочали з 4-го Зарічного. Там уже багато зроблено, роботи тривають. Наступного року розпочнемо реконструювати ще кілька мікрорайонів, зокрема Індустріальний та Вечірній. Для того, щоб вже у березні виконавці могли стати до робіт, сьогодні необхідно зробити проєкти, макети, плани, щоб провести відповідні підготовчі етапи, тендерні процедури тощо».

Олександр Вілкул розповів, що в рамках реалізації проєкту серед 1800 жителів мікрорайонів уже провели дослідження громадської думки, а також низку спільних творчих майстерень, так званих workshops. «Ми залучили європейських – польських та німецьких — експертів. На цих зустрічах самі люди визначають пріоритетність вирішення проблемних питань, створюють макет того, що і де вони хочуть бачити у своєму мікрорайоні: де потрібна парковка, де контейнерний майданчик, де заасфальтована доріжка, можливо й навпростець, як люди ходять. У кожного учасника своє бачення, свої ідеї. Одне з завдань таких майстерень – напрацювати консенсусні рішення, друге – людей, які готові активно включитися в проєкт – від планування до контролю виконання робіт», - пояснив Вілкул.

В рамках майстерень спільно з фахівцями мерії та експертом-урбаністом із Польщі Кшиштофом Лонткою жителі мікрорайонів «Індустріальний» та «Вечірній» розробляли проєкти реконструкцій.

Як проводять майстерні?

Спочатку жителі фіксують проблемні питання з конкретними адресами. Наприклад, тротуари, комунікації, освітлення, озеленення, інше. Європейський експерт допомагає жителям сформулювати конкретні пропозиції. Після обговорення учасники голосують за них. Потім створюється макет з використанням фото дворів, зроблених з квадрокоптерів.

Кшиштоф Лонтке зазначив: «Міська влада хоче перетворити ці мікрорайони на більш сучасні. Мешканці мають стати не тільки агентами, а й лідерами змін, бо саме вони зберігатимуть цей благоустрій. Тільки в наших руках відповідальність занаше майбутнє».

07 жовтня 2021

© 2009—2024, Виконком Криворізької міської ради