Заступник міністра соцполітики: Ми будемо рекомендувати іншим містам, а також обласним адміністраціям використовувати досвід Кривого Рогу
Створено: 2018-06-07 14:03:40Оновлено: 2018-06-07 14:06:38
В рамках спільної співпраці керівництва Кривого Рогу з німецьким Фондом GIZ та Фондом народонаселення ООН в місті відкрили найбільший в Україні центр допомоги для постраждалих від гендерно зумовленого та домашнього насильства «З надією в майбутнє».
Офіційне відкриття кризового центру відбулося 5 червня. У церемонії взяв участь мер Кривого Рогу Юрій Вілкул, заступник Міністра соціальної політики Наталія Федорович, заступник Генерального консула Німеччини Петер Шмаль, керівник проекту Німецького співтовариства міжнародного співробітництва GIZ Олександр Отто, а також заступник Фонду ООН в сфері народонаселення Павло Замостьян.
Наголошуючи на важливості проекту та роботу криворізької команди заступник міністра соцполітики Наталя Федорович сказала: «Кривий Ріг показав приклад іншим містам по дотриманню всіх необхідних стандартів, по оперативності, якості рішення такого важливого і актуального питання як допомога жінкам, які страждають від домашнього насильства. Кривий Ріг - єдиний не обласний центр, в якому відкрито найбільший в Україні кризовий центр надання допомоги жінкам».
«В Україні таких притулків вже вісім. І ми будемо рекомендувати мерам інших міст, а також керівникам обласних адміністрацій використовувати досвід Кривого Рогу при створенні подібних центрів», - підкреслила Федорович.
За завданням міського голови Юрія Вілкула було виділено приміщення для Центру. Фонд GIZ зробив капітальний ремонт. У центрі є кімнати для сну і відпочинку: встановлені ліжка, шафи, є кухня, душова. Облаштована окрема дитяча кімната, в якій можуть знаходитися діти, поки мами будуть відлучатися у справах. Заклад розрахований на 30 осіб і працює цілодобово. На сьогодні тут вже знаходиться 6 жінок і 9 дітей.
Мер Юрій Вілкул сказав: «Ми відкриті до співпраці і впроваджуємо кращий європейський досвід щодо вирішення соціальних проблем в нашому місті. Щиро вдячні нашим іноземним партнерам за конструктивну, конкретну допомогу в цьому великому і необхідній справі ».
Центр - закрита установа, і його адреса можуть дізнатися лише постраждалі жінки від працівників соціальних служб міста та громадських організацій, які займаються проблемою домашнього насильства.
Звертатися за допомогою жінки можуть за телефонами: 063-338-38-72 або 099-366-63-44 (з мобільного безкоштовно), а також 102.
Довідково: У 2016 році мер Юрій Вілкул підписав Меморандум про співпрацю з Фондом народонаселення ООН та німецьким фондом GIZ. В рамках договору проводились семінари, тренінги для громадських організацій, психологів, соціальних працівників, поліції - всіх структур, які взаємодіють в напрямку протидії домашньому насильству, яке є проблемою в усьому світі.
07 червня 2018