Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

ВІДПОВІДАЄМО НА АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ КРИВОРІЖЦІВ ДО КОНТАКТ-ЦЕНТРУ 1520

Створено: 2021-05-07 16:07:31Оновлено: 2021-05-07 16:09:10

НАЧАЛЬНИК  УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНПИЦТВА

 ВИКОНКОМУ  КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ІРИНА РИЖКОВА

 

  • Робота літніх майданчиків в карантинних умовах

 

Улаштування майданчиків для сезонного розміщення додаткових столиків на відкритому повітрі  (літніх майданчиків) передбачено вимогами ДБН В.2.2-25 «Підприємства харчування (заклади ресторанного господарства)». Відповідно до ДБН облаштування літніх майданчиків можливе лише біля стаціонарних об’єктів громадського харчування (ресторани, кафе, бари, закусочні, буфети) зі збереженням вільних проходів у вхідні (в'їздні) брами будинків у межах відведеної земельної ділянки.

 

        Функціонування літніх майданчиків повинно здійснюватися із додержанням вимог Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» із змінами та доповненнями (далі - Закон № 481), нормативно правових актів щодо додержання тиші у громадських місцях та протиепідемічних вимог, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спри-чиненої коронавірусом SARS-CoV-2», зі змінами від 17.02.2021 № 104, Поста-новою Головного державного санітарного лікаря України від 30.12.2020 № 57 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах громадського

 харчування на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».

        Зокрема, відповідно до ст.15 Закону №481 роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами, має здійснюватися суб'єктами господарювання за наявності відповідної ліцензії. Продаж алкогольних напоїв (у тому числі пива) на розлив для споживання на місці дозволяється тільки суб'єктам господарювання, що мають статус стаціонарних об’єктів громадського харчування. На літні майданчики ліцензія не видається.

         Стосовно розміщення закладів громадського харчування на перших поверхах житлових будинків інформуємо наступне. Відповідно до вимог ДБН В.2.2-25  у житлових будинках допускається розміщувати вбудовані або прибудовані заклади громадського харчування місткістю не більше 50 посадочних місць, з режимом роботи до 22 години без музичного супроводу. Не допускається розміщувати підприємства харчування на прибудинкових територіях житлових будинків, проте це має бутим спеціально відведена територія. Таким чином, улаштування літніх майданчиків біля таких об’єктів не можливе.

 

  • Торговельне обслуговування в  День пам’яті померлих 

 

         Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.04.2021 № 405 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» на сьогоднішній день в Україні діє адаптивний карантин, який триватиме до 30 червня 2021 року. Станом на 07 травня 2021 року Дніпропетровська область, у тому числі місто Кривий Ріг, перебуває у «помаранчевій» зоні епідемічної небезпеки.

         В «помаранчевій» зоні, зокрема, заборонено проведення масових заходів за участю  більше 20 осіб.

          З огляду на вищевикладене, з метою недопущення розповсюдження вірусної інфекції в цьому році не передбачено організації проведення торговельного обслуговування на кладовищах міста в День пам’яті померлих. Дотримання зазначених обмежень буде контролюватися правоохоронними органами відповідно до наданих повноважень.

  • Яка відповідальність за неофіційне працевлаштування найманих працівників?

 

        Інспекцією Держпраці заходи до притягнення об’єкта відвідування та його посадових осіб до відповідальності за використання праці неоформлених найманих працівників вживаються одночасно із внесенням припису незалежно від факту усунення виявлених порушень у ході інспекційного відвідування або невиїзного інспектування спеціалістами Держпраці (п. 25 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 р. №823). Зокрема, об’єкту відвідування вноситься обов’язковий для виконання припис і одночасно із внесенням припису складається протокол про адміністративне правопорушення та відповідно до ст. 265 КЗпП на юридичну особу (фізична особа-підприємець) накладається фінансова санкція.

        Фінансова відповідальність (передбачена ст. 265 КЗпП). Оскільки штрафи за порушення трудового законодавства мають прив’язку до розміру мінімальної заробітної плати, їх розмір з 1 січня 2021 року збільшився (6 тис. грн.).

        За допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час при його повній зайнятості на підприємстві, виплату зарплат «в конверті» підприємство/ФОП на І-ІІІ групі оподаткування отримає лише попередження, а підприємство/підприємець на ІV групі або загальній системі оподаткування сплатить 10 мінімальних заробітних плат (з 01.01.2021 року – це 60 тис. грн). За повторне порушення протягом двох років доведеться сплатити 30 мінімальних заробітних плат (180 тис. грн відповідно).

        За недопущення до проведення інспекційного відвідування з питань виявлення неоформлених працівників та зарплати «у конвертах» штраф – 16 мінімальних заробітних плат (96 тис. грн.).

       Адміністративна відповідальність (передбачена ст. 41 КУпАП). Фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), допуск до роботи іноземця або особи без громадянства без дозволу на застосування праці іноземця або особи без громадянства карається штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8,5 тис. до 17 тис. грн). У разі повторного вчинення порушення протягом року – штраф від 1000 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 тис. до 34  тис. грн).

 

  • Як працюють об’єкти ринкової торгівлі міста в умовах карантину?

 

         Організація торговельного обслуговування на ринках міста в умовах карантину здійснюється з урахуванням вимог Постанови головного Державного санітарного лікаря України від 06.06.2020 №34 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів з торгівлі на ринках на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі - Постанова).

        Відповідно до Постанови допуск працівників ринку та суб’єктів господарювання, які здійснюють торгівлю на ринках, має проводиться виключно за наявності захисної маски або респіратора із обов’язковим проведенням температурного скринінгу; на вході до ринку розміщується наочну інформацію щодо профілактики коронавірусної хвороби; організації місць для обробки рук спиртовмісними антисептиками; проведення дезінфекції контактних поверхонь кожні три години та прибирання і дезінфекції всіх поверхонь, включаючи стаціонарні торговельні місця – в кінці робочого дня.

        Також, на ринках міста має бути організовано інформування населення через гучномовці про дотримання карантинних вимог (повідомлення кожні 1,5 години).

        Інформуємо, що відповідно до законодавства вжиття заходів оперативного реагування з притягнення осіб до відповідальності за порушення карантинних вимог відноситься до повноважень правоохоронних органів та посадових осіб територіальних органів центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

         Зазначені вимоги 29 квітня поточного року опрацьовано на нараді з питання впорядкування ринкової торгівлі з керівниками ринків міста у виконкомі міської ради під головуванням заступника міського голови Костянтина Бєлікова.

 

НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ

 ВИКОНКОМУ  КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

НАТАЛЯ СТРИГА

 

  • Щодо роботи закладів культури та мистецьких шкіл

 

З 11.05.2021 мистецькі школи, палаци культури міста відновлюють освітній процес та роботу творчих колективів у очному форматі з дотриманням всіх протиепідемічних заходів безпеки.

На вході до закладів розташовується антисептичний засіб для дезінфекції рук; учні та працівники закладу під час перебування в приміщеннях загального користування, а педагогічні працівники також і на уроках, використовують захисні маски. Учні  під час уроків у навчальних приміщеннях маски можуть не використовувати. Після кожного групового уроку (заняття, репетиції) приміщення провітрюються, зовнішні деталі музичних інструментів загального користування, а також навчальне обладнання, з якими контактує учень або викладач на уроці,  під час перерви, обробляються дезінфікуючими засобами. Користування одним духовим інструментом кількома учнями не допускається. При цьому доступ до закладу батьків або інших законних представників учнів обмежено.

У Палацах культури міста для аматорських колективів проводяться заняття за участю не більш як 20 осіб. Керівникам колективів при проведенні репетицій рекомендовано здійснювати температурний скринінг, використовувати маски та рукавички, дотримуватися безпечної відстані 1,5-2 метри.

Фестивалі, конкурси, виставки, звітні концерти, тощо проводяться в режимі онлайн на сайтах та офіційних сторінках у соціальних мережах закладів культури і мистецтва міста.

07 травня 2021

© 2009—2024, Виконком Криворізької міської ради