КОРИСТУЙТЕСЬ СЕРВІСАМИ НОВОГО ПОКОЛІННЯ!
Створено: 2020-05-07 17:09:30Оновлено: 2020-05-07 17:11:35
ВАША DIGITAL «ВІЗА» постійно інформує про останні новації в діджитал-вимірі, що є особливо актуальним в період дії карантину, який подовжений Урядом до 22 травня. Залишаючись вдома та займаючись інтернет-серфінгом завжди є можливість замовити будь-яку онлайн послугу чи отримати відомості з державного реєстру, наприклад, скориставшись єдиним державним вебпорталом е-послуг «Дія» або е-кабінетом «Візи». Але, спершу потрібно себе ідентифікувати, а для деяких користувачів – це складно! #CПРОБУЄМО_РАЗОМ!
Для чого потрібна ідентифікація? По-перше, для того щоб Вас впізнав онлайн ресурс, а по-друге, щоб захистити Ваші дані від сторонніх очей і рук! Тобто, державні реєстри та вебпортали відчиняють Вам двері лише, коли Ви представитеся у цифровому вимірі. І, зауважимо, що не всі онлайн ресурси вимагають цифрової ідентифікації, а лише найзахищені – державні, муніципальні, або ж ті, хто піклується про захист даних своїх користувачів. Адже, шахраї можуть використати чуже прізвище, ім’я та по-батькові при реєстрації за допомогою логіну та паролю, а от скористатися Вашим електронним підписом – не зможуть!
Які сервіси нового покоління можуть бути корисними? Насправді, їх дуже багато! ВАША DIGITAL ВІЗА для Вашої зручності постійно оновлює та наповнює спеціально створені сторінки в розділі Послуги на вебпорталі «Візи»: Електронні сервіси, Публічні реєстри, Електронні послуги. Для цікавості Ви можете, наприклад перевірити відомості на порталі Пенсійного Фонду України, отримати довідку про доходи в кабінеті ДПС, переглянути відомості, які знає держава про Вас на порталі «Дія» або ж перевірити статус замовленої послуги в особистому кабінеті вебпорталуЦНАПу «Віза».
Які види ідентифікації бувають і де її взяти? Згідно вимог чинного законодавста: електронний підпис, BankID та MobileID — всі вони зібрані в інтегрованій системі електронної ідентифікації від Мінцифри. Якщо BankID та MobileID – ідентифікаційні дані, що передаються від Вашої банківської установи або ж мобільного оператора відповідно, то е-підпис потрібно отримати в акредитованому центрі сертифікації ключів. Сам е-підпис, може бути кваліфікованим (на захищенному носії) або ж файловим (файл з данними). До речі, Постанова Кабінету Міністрів України №211 дозволяє акредитованим центрам сертифікації ключів (АЦСК) працювати в умовах карантину. Тож Ви можете отримати е-підпис таким чином:
- Особисто. Для цього зверніться до одного з АЦСК: https://bit.ly/3b6NYO0. Перед візитом можна зв’язатися з контакт-центром надавача послуги та перевірити графік роботи.
- Онлайн. Цей спосіб діє для клієнтів ПриватБанку: https://bit.ly/2YFGhvq.
Нещодавно, Центральний засвідчувальний орган Міністерства цифрової трансформації України розширив можливості онлайн сервісу перевірки кваліфікованого е-підпису чи печатки для електронних документів. Відтепер при застосуванні функції «Перевірка підпису» з'явилась можливість збереження "Протоколу створення та перевірки кваліфікованого електронного підпису» в файл формату PDF, інакше кажучи, квитівка перевірки підпису.
В зазначеному файлі будуть відображені: інформація по підтвердження цілісності даних підпису, ПІБ підписувача, дані про юридичну особу підписувача (за наявності), реєстраційний номер кваліфікованого сертифіката ключа, назва кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, яким видано даний сертифікат, дата створення кваліфікованого підпису. Залишається лише зберегти підписаний файл!
ВАША ДІДЖИТАЛ ВІЗА й надалі буде інформувати про сервіси нового покоління та розповідати про їх можливості для Вас! А слідкувати за новинами можна скориставшись розділом «Новини» вебпорталу Центру «Віза» або меню «Новини» мобільного застосунку «Ваш Центр адміністративних послуг «Віза» (як завантажити? тут)
Користуйтеся сучасними сервісами нового покоління!
Залишайтесь вдома та будьте здорові!
Контакти Центру адміністративних послуг «Віза»:
Тел. 0-800-500-459 (безкоштовно),
e-mail: [email protected],
07 травня 2020