Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

К. Павлов: Дуже важливо – не забувати, якою ціною завойований мир і що зробили для всіх нас наші ветерани

Створено: 2021-05-06 15:02:42Оновлено: 2021-05-06 15:04:49

Пам’ять поколінь. Напередодні Дня Перемоги мер Костянтин Павлов разом із ветеранами, викладачами та студентами Криворізького національного університету, криворіжцями віддали шану співробітникам та студентам вишу, які у далекому 1941 році вирушили на фронт захищати рідну землю.

На їх честь у 1988 році біля будівлі корпусу КНУ по вулиці Пушкіна відкритий Меморіал пам’яті. Торік, завдяки небайдужим криворіжцям та особистій підтримці Костянтина Павлова, комплекс був капітально оновлений.

6 травня, під час урочистої церемонії покладання квітів до Меморіалу, міський голова підкреслив: «Для того, щоб рухатися вперед, ми маємо пам’ятати та враховувати досвід минулого. Війна залишила по собі болісні та тяжкі спогади у кожній родині, назавжди змінила долі людей. І дуже важливо – не забувати, якою ціною завойований мир і що зробили для нас наші ветерани – подарували можливість жити зараз! На моє глибоке переконання - спроби перекреслити, стерти з нашої історії подвиг наших дідів та прадідів це – злочин. Історію потрібно не переписувати, її потрібно вивчати, знати та робити висновки. Тому, для мене 9 травня – День Перемоги і у нашій родині свято зберігають пам’ять про події тих років. Миру всім нам, порозуміння та згуртування задля розвитку рідного Кривого Рогу!».

У Кривому Розі за завданням мера зберегли та розширили  найбільшу в Україні програму соціального захисту жителів. Цьогоріч, на  соціальну підтримку криворіжців  передбачили більше 400 млн грн. З них, на  підтримку всіх учасників бойових дій, у тому числі,  ветеранів Великої Вітчизняної війни – понад 250 млн грн.  

На території міста встановлено 67 пам’ятників, братських могил та 50 меморіальних дощок на честь загиблих солдат, які захистили рідну землю від ворога. Всі вони охороняються, ремонтуються - не лише до 9 травня, про них у Кривому Розі дбають постійно. Стосовно Меморіалу пам’яті студентів та викладачів гірничорудного інституту, то у 2020 році, під час реконструкції, повністю замінили покриття майданчику, на якому встановлено композицію пам’ятника, оновили гранітну плитку, сам монумент пофарбували у бронзовий колір.

Олег Сенчук, викладач КНУ, який  стояв у витоків створення   меморіалу,  зазначив: «Я дуже вдячний за те,  що пам’ятник оновили, що  за ним доглядають! Хочеться, щоб наша молодь вірила у святі для нашого народу цінності та зберігала пам'ять про  дідів і прадідів, які захистили рідну землю! Бережіть її і шануйте наших героїв!».   

Нагадаємо, що влітку 1941 року майже 500 викладачів, студентів та співробітників Криворізького гірничорудного інституту були відправлені на фронт. Не всі з них повернулись додому живими. На знак поваги та вшанування загиблих солдат у травні 1988 році було відкрито Меморіал пам’яті студентів та викладачів. В центрі композиції – вісім солдат (збірний образ воїнів-фронтовиків), що від’їжджають у вагонах-теплушках на фронт.

06 травня 2021

© 2009—2024, Виконком Криворізької міської ради