Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету

Олександр Вілкул: Не залишаємо людей один на один з бідою. Для 204 родин, чиї будинки постраждали від ракетного удару 16 грудня, з міського бюджету вже виділено матеріальну допомогу, також направили кошти на відновлення покрівель та вікон в будинках, закладах освіти. Вирішується питання й щодо зруйнованого будинку

Створено: 2023-01-06 13:35:48Оновлено: 2023-01-06 13:37:38

Начальник Військової адміністрації Кривого Рогу – голова Ради оборони міста Олександр Вілкул провів виїзну робочу нараду щодо відновлювальних робіт та допомоги жителям міста, чиї будинки постраждали внаслідок ракетного удару 16 грудня по багатоквартирному будинку по вулиці Каштановій, 27.

«Страшна трагедія. Цей день,16 грудня, назавжди залишиться в наших серцях та пам’яті. У молодого подружжя з немовлям та ще у двох їх сусідів ворог відібрав життя. Ворогу, цим нелюдам немає прощення Крім того, 12 людей отримали поранення, у тому числі, четверо діток. Всім постраждалим надана кваліфікована медична допомога, 11 поранених уже пройшли необхідне лікування та виписані з лікарень. Ще одному чоловікові зараз лікарі продовжують надавати допомогу, його стан стабільний. Хочу запевнити – ми не залишимо людей один на один з бідою. Внаслідок ракетного удару у Тернівському районі пошкоджено 43 житлові будинки, 3 школи, 3 дитсадки, ДЮСШ та лікарня. З міського бюджету постраждалим жителям було виділено матеріальну допомогу - її отримали вже 204 сім'ї. Також, місто направило кошти на відновлення покрівель та вікон в будинках, закладах освіти. Вже завершено роботи з відновлення покрівлі у 10 будинках, для цього було надано 1700 м2 шиферу. Також відновлено м'яку покрівлю в багатоповерховому будинку. Зараз вирішується питання і щодо зруйнованого будинку по вулиці Каштановій, 27. Спеціалісти проєктного інституту проводять експертну оцінку руйнувань будинку. За результатами висновків буде вирішуватись подальша його доля», - зазначив Олександр Вілкул.

Протягом першої доби після ракетного удару, за дорученням Військової адміністрації, було закрито плівкою та OSB понад 700 вікон у квартирах та під'їздах, проводились аварійні роботи на дахах. У дитсадках та школах вікна закрили на 100%.

У будинку, куди влучила ракета, комунальним службам вдалося у двох уцілілих секціях відновити воду, електроенергію, газ та тепло. Для зручності постраждалих мешканців, на базі Криворізької гімназії № 42, працював пункт, до якого потерпілі подавали заяви про видачу будматеріалів та отримання матеріальної допомоги від міста. За цей час прийнято 236 заяв.

З міського бюджету вже виплачено 1,3 млн грн матеріальної допомоги 204 постраждалим оселям. Наразі, виплати тривають. Для кожної квартири розмір матеріальної допомоги визначався індивідуально, залежно від завданої шкоди. На сьогодні  у Криворізькій гімназії №42 завершили ремонт покрівлі.

Голова Тернівського району Сергій Кушнір сказав: «Військова адміністрація, Рада оборони міста з першого дня надають нам усю необхідну допомогу. Відразу після удару на місце приїхав Олександр Вілкул і перше, що він доручив зробити – максимально допомогти постраждалим людям. З матеріального резерву міста нам були виділені всі необхідні матеріали, на відновлювальних роботах було задіяно 13 бригад з усіх районів міста. Керуюча компанія «Уют-2011» зараз займається встановленням скла у пошкоджених під’їздах житлових будинків, таких будинків – 32.  Постраждало 55 під’їздів. У них було пошкоджено 270 вікон,  на сьогодні проведена заміна 202 вікон. Працюватимемо, поки не усунемо всі наслідки підлого російського удару».

06 січня 2023

© 2009—2024, Виконком Криворізької міської ради