ОНЛАЙН КОНСУЛЬТУВАННЯ У КОНТАКТ-ЦЕНТРІ 1520: «ГАРЯЧІ ПИТАННЯ» КРИВОРІЖЦІВ ДО КЕРІВНИКІВ СТРУКТУРНИХ ПІДРОЗДІЛІВ ВИКОНКОМУ
Створено: 2021-01-06 13:49:52Оновлено: 2021-01-06 13:51:17
Продовжуємо фахові консультації у Контакт-центрі 1520. На цьому тижні криворіжці у прямому ефірі спілкувалися з начальником управління розвитку підприємництва Іриною Рижковою, заступником директора департаменту соціальної політики Ольгою Калугіною.
Не втрачають гостроти й питання роботи об’єктів бізнесу в умовах карантину. На них відповідала Ірина Рижкова, начальник управління розвитку підприємництва.
Як мають працювати кафе та ресторани з 08 січня?
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 заклади громадського харчування (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо) з 00 годин 00 хвилин 8 січня 2021 року до 00 годин 00 хвилин 25 січня 2021 року працюють лише із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на виніс. Зауважимо, що заклади громадського харчування в аеропортах працюють в звичайному режимі із дотриманням загальних протиепідемічних вимог.
Які об’єкти будуть працювати у період загального «локдауну»?
В період з 8 січня по 25 січня 2021 будуть працювати:
- заклади громадського харчування (бари, ресторани, кафе тощо) виключно з надання послуг із здійсненням адресної доставки замовлень, замовлень на винос; надання послуг з харчування в готельному номері за замовленням клієнтів; заклади громадського харчування в аеропортах;
- заклади із роздрібної торгівлі продовольчими товарами, зокрема на торговельних площах, не менш як 60 % яких призначено для торгівлі продуктами харчування;
- заклади із роздрібної торгівлі лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, засобами зв’язку, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин; торгівлі пальним;
- заклади з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, перукарень та салонів краси за попереднім записом;
Торговельна діяльність іншими групами товарів може відбуватися лише із здійсненням адресної доставки замовлень.
Чи будуть штрафувати підприємців за недотримання карантинних вимог і які суми штрафів?
Відповідно до проєкту закону №3890 за пропуск, допуск особи в громадські будівлі, споруди, громадський транспорт під час дії карантину без одягнених засобів індивідуального захисту, в тому числі респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, в тому числі виготовлених самостійно; невжиття заходів щодо перебування людини в громадських будівлях, спорудах, громадському транспорті без такого засобу індивідуального захисту; обслуговування клієнтів без таких засобів захисту в період карантину будуть застосовано фінансові санкції для суб’єктів господарювання. Зокрема, для юридичних осіб штрафи становитимуть від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 грн - 5100 грн).
Зауважимо, що 28 грудня 2020 року вказаний законопроєкт направлено на підпис Президенту і вступить в дію з моменту його опублікування. Проте, до теперішнього часу законопроєкт № 3890 не опубліковано.
Цікавили криворіжців й птання, що стосуються соціального захисту населення. На ці питання відповідала, заступник директора департаменту Ольга Калугіна.
Якщо відмовляють у призначенні житлової субсидії мотивуючи тим, що разом в житловому приміщенні зареєстрований онук 17 років. Чи правомірно це?
Відповідно до Порядку призначення житлової субсидії, субсидія розраховується на всіх осіб, що зареєстровані в житловому приміщенні. На таких осіб розраховуються соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і їх доходи враховуються під час призначення житлової субсидії.
Під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім’ї особи із складу домогосподарства (у тому числі батьків неповнолітньої дитини) навіть у разі, коли вони зареєстровані та проживають за іншою адресою.
У даному випадку не було відмовлено у призначенні субсидії, а її розмір склав 0,00 грн. у зв'язку з тим, що до сукупного доходу домогосподарства враховані доходи батьків онука.
Чи можливо звернутися за матеріальною допомогу від міста, якщо мешканець міста опинився у скрутному матеріальному становищі?
Так, можливо. Така допомога надається, якщо сукупний доход сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні три місяці не перевищує 1,5 розміра прожиткового мінімуму (на сьогодні це 3 283,5 грн).
Для зручності криворіжців документи подаються до управління праці та соціального захисту населення виконкому районної у місті ради за місцем проживання особисто або через соціального працівника.
Окрім заяви необхідно надати:
- копії паспорта та довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;
- довідки про дохід за попередні три місяці від місяця звернення (заробітна плата, пенсія, регресні виплати, інші соціальні виплати, виплати, що надаються навчальними закладами) усіх членів сім'ї, які зареєстровані та/або проживають разом із заявником);
- інші документи, у разі необхідності, для підтвердження фактів, викладених у заяві.
Дякуємо за запитання! Сподіваємось, що надані роз’яснення були корисними для Вас!
06 січня 2021