Криворіжцям про Стандарти медичної допомоги «Коронавірусна хвороба COVID-19»
Створено: 2020-11-05 13:26:53Оновлено: 2020-11-05 13:29:30
Коментує управління охорони здоров’я
виконкому Криворізької міської ради
- Які категорії мають в обов’язковому порядку пройти лабораторне обстеження на COVID-19 з використанням методу ПЛР?
Пацієнти, які відповідають визначенню підозрілого, ймовірного випадку захворювання на COVID-19, з ознаками ГРВІ, вірусної пневмонії та/або ТГРС, яким не проводився скринінговий тест на визначення антигену SARS-CoV-2 або при наявності позитивного результату скринінгового тесту на визначення антигену SARS-CoV-2.
- Пацієнти з позагоспітальною пневмонією.
- Контактні особи при появі симптомів, які не виключають COVID-19.
- Особи, у яких при проведенні дослідження методом ІФА або ІХЛА виявлено IgA, IgМ, IgG та/або сумарні IgМ, IgG.
- У якому разі медична допомога надається пацієнтам з підозрою на COVID-19 в амбулаторно-поліклінічних умовах або у стаціонарі?
Пацієнтів із легкою формою захворювання, які не відносяться до груп ризику розвитку ускладнень пацієнтів з COVID-19, рекомендовано лікувати амбулаторно (в домашніх умовах). Переводити на амбулаторне лікування також слід одужуючих пацієнтів, які вже не потребують цілодобового нагляду.
Заборонено надавати медичну допомогу та проводити догляд в амбулаторно-поліклінічних умовах пацієнтам, які знаходяться в групі ризику щодо розвитку ускладнень. Також з симптомами, що характеризують середньо-тяжкий і тяжкий перебіг.
Рішення стосовно медичної допомоги в амбулаторно-поліклінічних умовах приймає лікар з надання первинної медичної допомоги після клінічної оцінки стану пацієнта та оцінки безпеки домашнього середовища пацієнта, шляхом проведення опитування.
- Які критерії завершення амбулаторно-поліклінічного лікування (припинення самоізоляції)?
- Відсутність клінічних проявів гострого респіраторного захворювання, за умови отримання одного негативного результату тестування методом ПЛР.
- Відсутність клінічних проявів гострого респіраторного захворювання протягом 3 днів рахуючи з 10 дня від дати появи симптомів без лабораторного обстеження.
- Негативний результат тестування методом ПЛР.
- Відсутність клінічних проявів гострого респіраторного захворювання протягом 3 днів рахуючи з 10 дня від дати взяття матеріалу (при позитивному результаті на COVID-19 методом ПЛР) без лабораторного обстеження.
- Які дії осіб, які перебували в контакті з хворим на COVID-19?
- контактні особи підлягають самоізоляції на 14 днів від останнього контакту із підтвердженим або ймовірним випадком та завершують самоізоляцію без додаткових лабораторних досліджень;
- контактні особи можуть припинити самоізоляцію при отриманні негативного результату тестування на SARS-CoV-2 методом ПЛР, відібраного не раніше 8 дня останнього контакту з пацієнтом, хворим на COVID-19;
- моніторинг стану здоров’я контактних осіб може здійснюватися структурними підрозділами закладів охорони здоров’я через побутові візити чи онлайн або телефоном, з метою перевірки наявності симптомів;
- будь-яка контактна особа, яка захворіла і відповідає визначенню випадку COVID-19, стає підозрюваною і повинна бути протестована.
05 листопада 2020