Як одержати дозвіл на здійснення операцій у сфері поводження з відходами в місті
Створено: 2018-09-05 15:33:31Оновлено: 2018-09-05 15:35:09
(роз’яснює управління екології виконкому міськради)
З набранням чинності Закону України 09.04.2014 №1193-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру» відбулися зміни у низці законодавчих актів стосовно видачі документів дозвільного характеру у сфері поводження з відходами. Зокрема Законом скасовано:
- погодження проектів лімітів на утворення та розміщення відходів;
- дозвіл на експлуатацію об’єкта поводження з небезпечними відходами;
- дозвіл на зберігання та видалення відходів;
- та ряд інших дозвільних документів у сфері поводження з відходами.
При цьому, введено необхідність отримання суб’єктами господарювання дозволів на здійснення операцій у сфері поводження з відходами та подання декларації про відходи (ст. 17 Закону України «Про відходи»).
Суб’єктами господарювання для яких показник загального утворення відходів (надалі - ) більший 1000 умовних одиниць потрібно отримувати дозвіл на здійснення операцій у сфері поводження з відходами.
Якщо менший 1000 умовних одиниць - підприємство звільняється від отримання дозволу та зобов’язане щорічно подавати декларацію про відходи.
Порядок подання декларації про відходи регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 №118 «Про затвердження Порядку подання декларації про відходи та її форми (надалі – Постанова).
Подання декларацій здійснюється суб’єктами господарювання в електронному вигляді на веб–сайт Міністерства екології та природних ресурсів України за адресою http//e-eco.gov.ua. Система забезпечує реєстрацію, опрацювання та розгляд електронних декларацій відповідальними особами.
Органом, що забезпечує видачу дозволів на здійснення операцій у сфері поводження з відходами, згідно Закону України «Про відходи» визначено місцеві державні адміністрації. Таким органом у Дніпропетровській області є Департамент екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації.
Статтею 18 Закону України «Про відходи» встановлено повноваження Кабінету Міністрів України щодо затвердження порядку надання дозволів на здійснення операцій у сфері поводження з відходами, але на теперішній час порядок одержання дозволів на здійснення операцій у сфері поводження з відходами відсутній, перелік документів, необхідних для отримання дозволу на здійснення операцій у сфері поводження з відходами, не визначений.
Інформація про відсутність порядку одержання дозволів на здійснення операцій у сфері поводження з відходами розміщена на офіційному сайті Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації
При цьому, Державна регуляторна служба України інформаційним листом від 09.08.2018 №8029/0/20-18 зробила висновок, що «зважаючи, на відсутність затвердження порядку отримання необхідних дозволів на здійснення операцій у сфері поводження з відходами, суб’єкти господарювання можуть діяти за принципом мовчазної згоди.
Відповідно до статті І Закону про дозвільну систему принцип мовчазної згоди – це принцип, згідно з яким суб’єкт господарювання набуває право на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності без отримання відповідного документа дозвільного характеру, за умови якщо суб’єктом господарювання або уповноваженою ним особою подано в установленому порядку заяву та документи в повному обсязі, але у встановлений законом строк документ дозвільного характеру або рішення про відмову у його видачі не видано або не направлено».
Ми працюємо для Вас!
Контакти Центру адміністративних послуг «Віза»:
Тел. 0-800-500-459 (безкоштовно),
e-mail: [email protected]
05 вересня 2018