Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

ЗАПИТАННЯ КРИВОРІЖЦІВ ДО КЕРІВНИКІВ ВИКОНКОМУ МІСЬКОЇ РАДИ

Створено: 2021-07-05 09:53:24Оновлено: 2021-07-05 09:55:03

01.07.2021 онлайн-консультацію у Контакт-центрі 1520 провела начальник управління розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради ІРИНА РИЖКОВА, яка відповіла на  наступні питання.

  • Ø Про особливості здійснення переходу на електронні трудові книжки.

         10 червня 2021 року набув чинності Закон № 1217-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» (далі – Закон). Даний Закон передбачає:

  • облік трудової діяльності працівника в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування;
  • автоматичне призначення пенсії при наявності усієї необхідної інформації в реєстрі за всі періоди трудового діяльності.

 Законом передбачений п`ятирічний перехідний період, протягом якого до Державного реєстру мають бути внесені відомості з паперових трудових книжок. Впродовж цього часу застосовуватиметься як паперова, так і електронна форма вже наявних або внесених відомостей із вказаного реєстру.

          Наповнення відомостей в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування відбуватиметься як роботодавцем, так і безпосередньо застрахованою особою через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України у вигляді сканованих або оцифрованих копій документів, передбачених законодавством (трудової книжки, довідок тощо), з обов’язковим накладанням страхувальником або застрахованою особою кваліфікованого електронного підпису.

           Зазначаємо, що оригінал паперової трудової книжки передається на зберігання працівнику як офіційний документ. Якщо працівник виявить бажання продовжити її ведення, то роботодавець, на його вимогу, буде зобов’язаний паралельно із електронним обліком трудової діяльності також внести до паперової трудової книжки записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення.

  • Ø Експериментальний проєкт з видавання  цифрових ліцензій через додаток «Дія».

Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України в експериментальному порядкові з травня поточного року по 31 грудня 2023 року запроваджено надання адміністративних та інших послуг у сфері ліцензування в електронній формі через портал «Дія». Наразі Мінекономіки  опублікувано відповідний проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про реалізацію експериментального проєкту щодо запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи дозвільних документів».

 Для участі в експериментальному проєкті відібрано ТОП-10 найбільш поширених ліцензій за наступними видами господарської діяльності: посередництво у працевлаштуванні за кордоном; роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин); роздрібна торгівля тютюновими виробами; роздрібна торгівля пальним; зберігання пального; туроператорська діяльність; господарська діяльність з ветеринарної практики; господарська діяльність з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів; господарська діяльність у сфері дошкільної освіти; господарська діяльність з медичної практики.

Згідно ідеї розробників сервісу, надання цифрових ліцензій на вищевказані види діяльності передбачається у вигляді альтернативи особистої подачі документів до контролюючих органів.

Завдяки експериментальному проєкту реалізують механізм,  за якого від бізнесу не вимагатимуть документів або інформації, що вже перебувають у володінні суб’єкта надання адміністративних послуг або у володінні державних органів місцевого самоврядування, підприємств установ або організацій, що належать до сфери управління.

Запропонована процедура видавання ліцензій не забороняє бізнесу подавати документи в паперовій формі. Проте адміністрування ліцензій у будь-якому разі здійснюватимуть через Єдину державну електронну систему дозвільних документів.

Отже, суб’єкти господарювання будуть мати право вибору способу подання заяви – в електронній формі чи паперовій.

Електронний кабінет та Реєстр адміністрування ліцензій першої черги Єдиної державної електронної системи дозвільних документів стануть обов’язковими з 1 вересня 2021 року по 31 грудня 2023 року для надання адміністративних та інших послуг у сфері ліцензування для ТОП-10 ліцензій.

  • Ø Пом’якшено карантинні обмеження.

          Від 07 червня 2021 року відповідно до Постанови Кабінету Міністрів № 583 від 02.06.2021 «Про внесення змін до постанови КМУ № 1236 від 09.12.2021» (далі – Постанова № 583) в місті пом’якшено карантинні обмеження, і так як і по всій Україні встановлено «зелений» рівень епіднебезпеки.

         Відповідно до Постанови №583 у місті дозволено проведення масових заходів (культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних, наукових, освітніх, професійних тематичних та інших) заходів (у т. ч. в розважальних закладах (нічних клубах) і закладах громадського харчування) за участю більше однієї особи на 4 кв. метри площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі) або наповненістю залів понад 2/3 місць.

        Обмеження не застосовуються за умови наявності у всіх учасників та організа-торів заходу негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену, проведеного не більше ніж за 72 години до проведення заходу, або документа, що підтверджує повний курс вакцинації.

        Також, у місті дозволено роботу об’єктів з надання послуг громадського харчування (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів) без обмеження часу. У закладах громадського харчування скоротили відстань між столиками до 1,5 (раніше було 2) та роботу кінотеатрів з наповненістю кінозалів або залів понад 2/3 місць (розміщення здійснюється з дотриманням заповнення двох рядів відвідувачами і одним порожнім рядом) або понад 50% місць (розміщення здійснюється з дотриманням шахового порядку, зокрема для груп із двох осіб) у кожному окремому залі.

Разом з тим, звертаємо увагу, що у місті продовжують діяти основні протиепідемічні обмеження, зокрема це обов’язковість носіння захисних масок у громадських будівлях та транспорті та  дотримання фізичної дистанції, в об’єктах бізнесу: проведення температурного скринінгу працівників перед початком робочої зміни; регулярне миття рук, робота працівників в гумових рукавичках; обов’язкова наявність захисних масок (респіраторів) в персоналу, вчасна їх зміна та утилізація; обробка рук покупців, наявність санітайзерів (антисептиків для рук); наявність захисних масок у покупців,  у т.ч. саморобні; регулярна дезінфекція приміщення, обладнання, відкритих поверхонь; інформування покупців про встановленні обмеження та їх допуск у приміщення лише у захисних масках (респіраторах).

З урахуванням означеного, відновлено проведення масових заходів  та ярмаркову діяльність.

  • Ø В Україні обмежено обіг пластикових пакетів!

          01 червня поточного року Верховна Рада України ухвалила Закон  № 1489 «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» (надалі – Закон № 1489), який спрямований на зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх розповсюдження з метою поліпшення стану навколишнього природного середовища та благоустрою територій.

         Відповідно до ст.2 Закону № 1489 забороняється розповсюдження в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг:

        • надтонких пластикових із стінками товщиною менше ніж 15 мікрометрів);

        • тонких пластикових пакетів (пластикових пакетів із стінками товщиною від 15 до 50 мікрометрів);

        • оксорозкладних пластикових пакетів (пластикових пакетів, матеріал для виготовлення яких складається з поліетилену та оксорозкладних домішок).

       Проте, дана заборона не поширюється на біорозкладні пластикові пакети, а також на надтонкі пластикові пакети, що призначені для пакування та/або транспортування свіжої риби, м'яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду та розповсюджуються в об'єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка.

        Пластикові пакети, що не відповідають встановленим цим Законом вимогам, підлягають вилученню з обігу. Також, Законом № 1489  забороняється безоплатне розповсюдження пластикових пакетів.

        За порушення норм Закону № 1489 центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів (Держпродспоживслужба Україні), застосовуватиме до суб'єктів господарювання адміністративні штрафи.  

        Зокрема, за розповсюдження в об'єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг надтонких пластикових пакетів, тонких пластикових пакетів, оксорозкладних пластикових пакетів штраф у розмірі від 8,5  до 17,0 тис. грн., а за повторне протягом трьох років вчинення також самого порушення – від 17,0 до 34,0 тис. грн. За безоплатне розповсюдження пластикових пакетів – у розмірі від 1,7 до 3,4 тис. грн., а за повторне порушення протягом трьох років – від 3,4 до 8,5 тис. грн.

       Цей Закон набрав чинності з 10 червня 2021 року та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання ним чинності, тобто з 10 грудня 2021 року, крім ч.1 ст.2 та абз.2 ч.2 ст.6 (щодо штрафів за порушення ст.2 Закону № 1489), які вводять в дію через дев’ять місяців від дня опублікування, тобто з 10 березня 2022.

05 липня 2021

© 2009—2024, Виконком Криворізької міської ради