Комфортні безбар'єрні умови для всіх без винятку замовників послуг (із засідання комітету із забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних громадян до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури)
Департамент соціальної політики
виконкому Криворізької міської ради коментує.
Відтоді, як організації людей з інвалідністю почали з’являтися в усьому світі й голосно заявляти про свої права й те, що люди з інвалідністю є частиною суспільства, а не об’єктом благодійництва чи «жертвами» хвороби, розуміння інвалідності змінилося. Сьогодні в основі соціальної моделі інвалідності лежить не фізіологія особи (порушення стану здоров’я), що роблять її «особою з інвалідністю», а бар’єрна природа суспільства.
«Особою з інвалідністю» людину роблять бар’єри — стереотипи й судження щодо людей з інвалідністю (ментальний бар’єр), інституційні та економічні бар’єри, бар’єри навколишнього середовища, такі як фізична недоступність, обмеження в інформації та комунікації. Бар’єри породжують дискримінацію …
Довідково: У місті Кривому Розі органами соціального захисту населення обліковано понад 33,7 тис. осіб з інвалідністю (із них: І групи - 2,8 тис. осіб; ІІ групи - 9,0 тис. осіб; ІІІ групи - 19,3 тис. осіб), в тому числі 2,6 тис. дітей з інвалідністю, серед яких за основними нозологіями: з порушенням опорно-рухового апарату – 6,6 тис. осіб (їх чисельність у порівнянні з минулим роком збільшилася майже на 300 осіб або 4,7%), у тому числі - пересуваються за допомогою крісел колісних - 1,7 тис. осіб; -з вадами зору – понад 1,2 тис. осіб; з вадами слуху – 579 осіб та ін.
Метою органів місцевого самоврядування є консолідація зусиль усіх «співпричетних» до створення у нашому місті комфортних безбар’єрних умов для всіх без винятку замовників послуг.
05.04.2019 у виконкомі міської ради відбулося засідання комітету із забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних громадян до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури виконкому Криворізької міської ради, на якому розглянуто питання забезпечення структурними підрозділами виконкому міськради моніторингу щодо унесення до проектно-кошторисної документації об’єктів будівництва (реконструкції, капітального ремонту) заходів із забезпечення безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та
інших маломобільних громадян. Проінформовано про перелік об’єктів, стосовно яких у 2019 році розроблятиметься проектно-кошторисна документація для виконання цих робіт.
На засіданні акцентовано увагу щодо набуття чинності нового державно-будівельного нормативу, який потрібно застосовувати при розробці проектно-кошторисної документації для будівництва, реконструкції, капітального ремонту об’єктів коштом державного, обласного та місцевого бюджетів.
Проінформовано про організацію надання послуг соціального таксі, третю одиницю якого придбано за дорученням міського голови Вілкула Ю.Г. у грудні 2018 року.
З початку впровадження проекту «Соціальне таксі» коштом міського бюджету надано (з 01.10.2014) трьома спеціалізованими транспортними одиницями 3160 послуг 329 особам пільгових категорій, в тому числі у І кварталі 2019 року - 191 послугу 70 користувачам (серед яких – 49 осіб з інвалідністю, 10 дітей з інвалідністю, 11 малорухомих громадян).
У м. Кривому Розі, починаючи з грудня 2017 року, діє проект «ВІЗА МОБІЛЬНА», до складу якого входить 2 мобільних офіси, 2 мобільні цифрові кейси, мобільні додатки «Ваш Центр адміністративних послуг «Віза» і «Попередня реєстрація в електронній черзі Центру «Віза», які забезпечують комфортні умови для осіб з інвалідністю в отриманні послуг.
З початку започаткування проекту мобільний офіс здійснив 211 виїздів до віддалених селищ та житлових масивів м. Кривого Рогу, обслуговано 13197 замовників послуг, за допомогою цифрових мобільних кейсів надано 392 адміністративних, інших публічних послуг. У тому числі протягом І кварталу 2019 року здійснено 53 виїзди, на яких обслуговано 4170 замовників послуг, за допомогою кейс-адміністраторів проведено 48 виїзних обслуговувань замовників послуг за місцем їх перебування.
Стартував новий проект «РАЗОМ - краще», завдяки якому посадовці органів місцевого самоврядування вивчають жестову мову для забезпечення доступності особам з вадами слуху в отриманні адміністративних і інших послуг соціального спрямування.
Продовжуються ремонтні роботи в будівлі по вул. Ухтомського,23 (Тернівський район) для створення ще одного Прозорого офісу з надання послуг із влаштуванням зручностей для осіб з інвалідністю та інших маломобільних громадян.
Проведено коштом міського бюджету капітальний ремонт східців до входу в ІІІ-й корпус виконкому Криворізької міської ради з установленням додаткових перил, тактильної плитки контрастного кольору для осіб з інвалідністю по зору. Придбано коштом міського бюджету розкладний пандус для відвідувачів, які пересуваються на кріслах колісних. Проводяться організаційні заходи стосовно облаштування у поточному цих східців підйомником для людей на кріслах колісних.
Про всю цю роботу та інші заходи щодо забезпечення у місті комфортних безбар’єрних умов для всіх без винятку замовників послуг говорили на засіданні комітету із забезпечення доступності відповідальні працівники. Також розглянуто проблемні питання зі створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до об’єктів соціальної спрямування (відсутність у більшості об’єктів масового відвідування населенням міста тактильних ліній для осіб з вадами зору, пандусів з кутом нахилу не більше 8 градусів, та інших зручностей відповідно до державних будівельних норм). Визначено шляхи вирішення цих питань. Висловлено подяку керівникам громадських організацій за надану методично-консультативну допомогу органам місцевого самоврядування щодо створення умов доступності.
Ми працюємо для мешканців міста Кривого Рогу і завжди готові до співпраці.
Ваші зауваження та пропозиції просимо надавати за електронною адресою:
e-mail:kg.upszn@gmail.com
Контакти департаменту соціальної політики:
Тел. (0564)74-72-77, 097-027-26-24
адреса: пр. Металургів, 36б
05 квітня 2019