Використання не задекларованої праці – грубе порушення трудового законодавства
Створено: 2020-02-05 17:18:49Оновлено: 2020-02-05 17:19:48
31.01.2020 у виконкомі Криворізької міської ради проведено засідання міської робочої групи з питань соціально-економічного захисту найманих працівників, за участю заступників голів районних у місті рад та представників Криворізьких територіальних органів ДПС, на якому були розглянуті проблемні питання з детінізації трудових відносин та надані відповідні доручення виконкомам районних у місті рад.
З початку 2020 року відбулися зміни у нормативних актах України. Кабінет Міністрів України продовжує вдосконалювати порядок перевірок роботодавців щодо дотримання ними законодаства з праці.
31 грудня 2019 року набрала чинності постанова КМУ від 04.12.2019 р. №1132, якою викладено у новій редакції Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю.
Президент України підписав Закон України від 12.12.2019 р. № 378-IX, який вносить зміни до ст. 265 КЗпП та зменшує частину трудових штрафів.
Буде закріплено новий механізм застосування штрафних санкцій, якщо роботодавець порушив законодавство вперше. В такому разі порушнику загрожує лише письмове попередження.
Закон також передбачає, що:
- до юросіб та ФОП, які використовують найману працю, та є платниками єдиного податку І-ІІІ груп застосовуватимуть «попередження» у разі виявлення вперше порушення, пов'язаного з фактичним допуском працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту);
- у разі сплати юрособою або ФОП, яка використовує найману працю, 50% розміру штрафу протягом 10 банківських днів з дня вручення постанови про накладення штрафу за порушення вимог законодавства про працю, таку постанову вважатимуть виконаною.
За фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) штраф для роботодавців (не єдинників) зменшать із 30 до 10 мінімальних зарплат.
Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці загрожує роботодавцям штрафом у розмірі 2 мінімальні зарплати замість нинішніх 10 мінімальних заплат.
Водночас, з 31.12.2019 р. діє оновлений Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю. Приміром, за відмову роботодавця надати необхідні документи Держпраці розцінить як перешкоду перевірці.
Усім суб’єктам господарювання незалежно від форми власності, а також фізичним особам – підприємцям, наполегливо рекомендуємо оформити трудові відносини з найманими працівниками, своєчасно та у повному обсязі сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
05 лютого 2020