ДАЙДЖЕСТ ДІДЖИТАЛ-МЕСЕДЖІВ У НАГОДІ КРИВОРІЖЦЯМ
Створено: 2020-12-04 13:39:23Оновлено: 2020-12-04 13:43:12
Цього тижня розпочалася зима і ВАША DIGITAL «ВІЗА», як і традиційно щоп’ятниці, підготувала для Вас перший зимовий дайджест діджитал-цікавинок.
Наприкінці минулого тижня, 29 листопада, набув чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації мережі та функціонування центрів надання адміністративних послуг та удосконалення доступу до адміністративних послуг, які надаються в електронній формі» № 943-ІХ. Найцікавіше у Законі те, що запроваджується моніторинг якості надання адміністративних послуг, який включає в себе збір, обробку та аналіз даних з метою вивчення та вжиття заходів щодо підвищення рівня якості надання адміністративних послуг (до речі, у Центрі «Віза» він існує ще з далекого 2012 року), а також створення Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, що дасть змогу збільшити кількість послуг, які надаватимуться онлайн – без обов'язкового відвідування ЦНАПів. Більш детально ми повідомляли про новели цього Закону на нашому вебпорталі. Мінцифрою цього тижня було проведено онлайн-тренінг за участі заступниці Міністра цифрової трансформації України Людмили Рабчинської “Мінцифра: як закон щодо оптимізації ЦНАП змінює сферу адмінпослуг”, в якому прийняли участь і представники Центру «Віза».
Вчора у світі відзначали Міжнародний день людей з інвалідністю. До цього дня Мінцифра приурочила анонс нового проєкту, ініційованого першою леді країни Оленою Зеленською – «Дія.Безбар’єрність» - розділ з послугами для людей, які найбільше потребують допомоги. Це люди старшого віку, люди з інвалідністю, батьки дітей з інвалідністю, маломобільні особи та інші. У розділі «Дія.Безбар’єрність» на порталі «Дія» буде розміщено опис державних послуг, доступних онлайн та офлайн. Платформа допоможе за декілька кліків дізнатися, яку підтримку надає держава, куди звертатися та що для цього потрібно. Усе про пільги, свої права, інструкції з працевлаштування та програми перепрофілювання. Що важливо - «Дія.Безбар’єрність» на порталі «Дія» буде технічно доступна кожному завдяки можливості регулювання розміру тексту, контрасту, а також адаптації під екранного диктора. Також для контролю якості надання послуг буде запущено зворотний зв’язок. Користувачі зможуть залишати свої коментарі та побажання. В рамках проєкту на порталі «Дія» до переліку життєвих подій та ситуацій буде додано розділ «Працевлаштування», який міститиме інструкції та рекомендації для людей з пошуку роботи та працевлаштування. А ще на платформі «Дія.Цифрова освіта» буде запущено серію нових освітніх серіалів про безбар’єрність: «Безбар'єрна грамотність», «Держава без бар’єрів», «Цифрові можливості для людей з інвалідністю» (з перекладом жестовою мовою).
Також, цього тижня стало відомо, що Уряд Швеції та Програма розвитку ООН (ПРООН) в рамках проєкту «Електронні, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Підтримка DIA) нададуть фінансування на підтримку електронних та інклюзивних сервісів для вразливих груп населення України. Мета проєкту - покращення якості доступу громадян до електронних адміністративно-соціальних послуг. Його запущено Мінцифрою та Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні за підтримки посольства Швеції, адже наша країна веде активну співпрацю зі Швецією у напрямку цифрової трансформації. Програма підтримки допоможе подолати цифровий розрив між поколіннями та між групами українців, які належать до різних соціальних верств. Загалом проєкт «Підтримка DIA» передбачає собою роботу щодо:
- комплексних послуг для громадян, які належать до вразливих категорій населення (старших людей та пенсіонерів, осіб з інвалідністю, осіб, що живуть за межею бідності, осіб, що проживають у сільській місцевості, молоді, що проживає на територіях, уражених конфліктом, етнічних меншин та ВПО, ветеранів, які повертаються до цивільного життя);
- розробки програмного забезпечення для послуг та супутнього обладнання;
- створення стійкої інфраструктури та доступу до інформаційно-комунікаційних технологій;
- підвищення рівня цифрової грамотності та кібергігієни, програми з цифрової освіти;
- комунікаційних кампаній про електронні послуги та створення служб підтримки користувачів сервісів;
- системи підвищення кваліфікації;
- навчальних та тренінгових програм в державних органах влади, ЦНАП тощо;
- співпраці з офісом Уповноваженого з прав людини.
За словами Постійної представниці ПРООН в Україні Дафіни Ґерчевої цей проєкт передбачає інклюзивний підхід та врахування ґендерних аспектів при розробці послуг, щоб Україна, переводячи державні послуги в електронний формат, не залишила нікого без уваги.
Розвиток цифрової освіти населення теж не стоїть на місці. Так, цього тижня національний проєкт із розвитку підприємництва Дія.Бізнес і компанія YouControl запускають серію з 3-ох вебінарів «Перевірка бізнес-партнерів у державних реєстрах», на яких пояснять критерії ризику контрагента, як ховаються шахраї, як використовувати фінансовий аналіз для оцінки замовника, дослідження тендерної історії та судову практику за участі замовника, а також як здійснювати перевірку фізичної особи у державних реєстрах. Дізнатись більше про вебінари та зареєструватися для участі у них можна за посиланням - https://bit.ly/2VBuuMc.
Ну і наостанок – бажаєте отримати 1 млн грн? Цього тижня Мінцифра анонсувала запуск багбаунті мобільного за стосунку «Дія», який заплановано на 8 грудня, з призовим фондом 1 млн грн або 35 тисяч доларів для білих хакерів з усього світу, які будуть шукати уразливості і баги в копії застосунку «Дія» для перевірки безпеки даних українців. Протягом тижня з 8 до 15 грудня білі хакери з усього світу зможуть ламати копію «Дії» і шукати вразливості. Якщо хакер знайде баг - отримає винагороду, яка буде поділена за кількома категоріями складності уразливості: перший рівень складності — до $3,500, другий — до $1,200, третій — до $600, четвертий — до $250. Багбаунті «Дії» буде проведено на платформі Bugcrowd. Це міжнародна компанія, що спеціалізується на кібербезпеці і проведенні багбаунті. Інформацію про знайдені вразливості проаналізують спеціалісти Bugcrowd та «Дії». У разі її підтвердження буде виплачено винагороду. Спеціально для багбаунті команда Мінцифри створила умовну копію «Дії» - тестове середовище, де немає жодних персональних даних українців. Також, нагадуємо, що Дія не зберігає персональні дані а є по суті платформою, яка відображає ті дані, які вже є про людину в реєстрах. Тож, якщо Ви білий хакер – долучайтесь до багбаунті та отримуйте винагороду!
Користуйтеся сучасними сервісами нового покоління
та чекайте на наступні дайджести від ВАШОЇ DIGITAL «ВІЗИ»
Контакти Центру адміністративних послуг «Віза»:
Тел. 0-800-500-459 (безкоштовно),
e-mail: [email protected],
04 грудня 2020