Перехід трудових відносин у легальний стан
Створено: 2018-04-04 15:43:51Оновлено: 2018-04-04 15:45:00
На сьогодні залишається проблемним питання використання фізичними особами-підприємцями найманої праці громадян без оформлення з ними трудових відносин та виплати заробітної плати «в конвертах». З правової точки зору не оформлення трудових відносин позбавляє найманих працівників соціального захисту щодо права вимагати від роботодавців нарахування трудового стажу, сплати лікарняних, відпустки, відрахувань єдиного соціального внеску та належних умов праці. З іншого боку використання «тіньової зайнятості» фактично позбавляє роботодавця можливості відшкодування збитків у разі халатного виконання працівником своїх обов’язків.
З метою проведення серед підприємців-роботодавців роз’яснювальної роботи щодо необхідності легалізації найманої праці, у виконкомах міської ради та районних у місті рад працюють робочі групи з питань соціально-економічного захисту найманих працівників.
29.03.2018 у виконкомі Криворізької міської ради за участю представників Криворізьких ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області, виконкомів районних у місті рад, Криворізького міськрайонного центру зайнятості та відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Криворізькому регіоні Головного управління Держпраці у Дніпро-петровській області відбулося засідання міської робочої групи з питань соціально-економічного захисту найманих працівників. У ході засідання були розглянуті проблемні питання щодо легалізації найманої праці та підведені підсумки за звітний період.
За січень-лютий поточного року районними робочими групами, спеціалістами структурних підрозділів виконкому міської ради та представниками Криворізьких об’єднаних податкових інспекцій було проведено моніторинг з легалізації найманої праці на 1915 об’єктах бізнесу. За результатами цих заходів податковими інспекціями з початку року було легалізовано 1327 найманих працівників.
Районним робочим групам було вказано на необхідність здійснювати моніторинг щодо працевлаштування найманих працівників у об’єктах бізнесу та активізувати інформаційно-роз’яснювальну роботу про дотримання трудового законодавства України серед суб’єктів господарювання та найманих працівників, у тому числі через засоби масової інформації.
04 квітня 2018