Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

РОЗ’ЯСНЕННЯ УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА ЩОДО РОБОТИ ОБ’ЄКТІВ БІЗНЕСУ У ПЕРІОД КАРАНТИНУ

Створено: 2021-02-04 15:29:42Оновлено: 2021-02-04 15:32:04

НАЧАЛЬНИК  УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА

 ВИКОНКОМУ  КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ІРИНА РИЖКОВА

 

  • Планували  провести корпоратив  у кафе, але нам відмовили.

     Чи правомірні дії рестораторів якщо локдаун вже закінчився?      

 

       Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»  на сьогоднішній день  в адаптивний період під  час карантину для закладів ресторанного господарства діють заборони щодо:

- проведення дискотек, роботи розважальних закладів (нічних клубів), діяльність закладів громадського харчування (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо) з організацією дозвілля, у тому числі проведення святкових заходів, банкетів, майстер-класів, публічних подій;

- роботи після 23-ї та до 7-ї години, із останнім проведенням розрахункових операцій до 22-ї години.

          Також, робота закладів громадського харчування та місць для харчування  в готелях не може здійснюватися  з 11-ї години до 6-ї  години наступної доби, при цьому надання послуг  з харчування в готельному номері за замовленням клієнтів не заборонено.

           Розміщення відвідувачів у закладах громадського харчування може відбуватися на відстані меншій, ніж 2 метри між місцями для сидіння за сусідніми столиками та більш як чотири особи за одним столом (без урахування дітей віком до 18 років), за умови, що відвідувачі заходять до закладу і пересуваються по ньому з вдягненими засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовленими самостійно (крім часу сидіння за столом для приймання їжі та/або напоїв).

          Дотримання  означених норм унеможливлює організацію дозвілля у закладі ресторанного господарства. За  їх порушення передбачені значні штрафні санкції.

 

  • Чи будуть проходити планові перевірки Державною податковою службою?

 

24 грудня 2020 року на веб-сайті Державної податкової служби було оприлюднено План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2021 рік.

Перевіряти планують фізичних та юридичних осіб, фінансові установи, постійні представництва та представництва нерезидентів.

Проте, є перевірки, які Державна податкова служба може проводити навіть під час карантину. Це виключення з мораторію на проведення податкових перевірок і стосується воно таких випадків:

-         необхідність проведення позапланових перевірок;

-   звернення самого платника податків із запитом на проведення перевірки;

- перевірки в частині порушення законодавства про виробництво, використання, ліцензування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

 

  • Що передбачено для суб’єктів господарювання у разі відсутності захисних масок у покупців чи відвідувачів?

 

          З  14 січня  2021 року  відповідно  Закону України №1113 «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» щодо запобігання поширенню корона вірусної хвороби (COVID-19) до підприємців можуть застосовуватися  фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (наразі це 3400 – 5100 гривень) за:

допуск особи у громадські будинки, споруди, де здійснюється обслуговування населення, без попередження, донесеного в будь-якій формі та в будь-який спосіб, про необхідність одягнути засіб індивідуального захисту органів дихання, зокрема респіратор або захисну маску, що закриває ніс та рот, у тому числі виготовлений самостійно;

• відсутність реагування на перебування в таких місцях осіб без вдягнутих засобів індивідуального захисту:  усне зауваження відвідувачу про необхідність одягнути засіб індивідуального захисту, припинення його обслуговування, виклик представника Національної поліції з повідомленням про правопорушення щодо карантину людей.

          Складати постанови про накладення штрафів та застосування фінансових санкцій уповноважені посадові особи територіальних органів центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення. Тобто, накладати ці штрафи буде Держпродспоживслужба

04 лютого 2021

© 2009—2025, Виконком Криворізької міської ради