Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Стан епідситуації в місті щодо захворюваності населення на грип та ГРВІ та заходи щодо попередження подальшого їх розповсюдження

Створено: 2020-02-04 11:58:46Оновлено: 2020-02-04 11:59:28

Центр громадського здоров’я України дає такий прогноз епідемічного сезону 2019/2020 (01.10.2019–17.05.2020):

• Протягом сезону на грип та ГРВІ перехворіє від 4,8 млн. до 6,7 млн людей.

• Епідемічний поріг для нового сезону становитиме 476,7 на 100 000 населення.

• Очікуються дві хвилі підйому захворюваності: у грудні та наприкінці січня — на початку лютого, з можливим піком на 4-му тижні 2020 року.

• За розрахунками ВООЗ, упродовж нового епідемічного сезону циркулюватимуть віруси грипу, подібні до A/Brisbane, A/Kansas, B/Colorado, B/Phuket.

Вірус грипу передається повітряно-краплинним, повітряно-пиловим шляхом (вірусні частки переносяться повітрям від хворої людини до здорової під час розмови, кашлю, чхання), внаслідок тісного контакту (перебування на відстані близько 2 м).

Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для інших протягом усього періоду прояву симптомів — це, в середньому, сім днів.

Найкраща профілактика грипу — це щорічна вакцинація.

Щорічна вакцинація від грипу — це найкращий спосіб    зменшити ризик захворіти на грип; зменшити ризик серйозних ускладнень, госпіталізації та смерті.

Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.

Найкращий час для щеплення — напередодні грипозного сезону (у вересні). Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж усього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

Особливо важливою вакцинація є для представників груп ризику, оскільки вона значно збільшує шанси цих людей запобігти смертельним наслідкам хвороби.

Основні групи ризику:

1. Медичні працівники, які мають більший ризик захворіти на грип через особливості професії. Ми закликаємо їх захистити себе і своїх пацієнтів та зробити щеплення від грипу.

2. Вагітні, яким варто пам’ятати, що грип може мати серйозні наслідки під час вагітності. Натомість вакцинація проти сезонного грипу безпечна на всіх етапах вагітності.

3. Літні люди — імунітет із віком послаблюється і стає менш ефективним у боротьбі із грипом, який може мати серйозні наслідки, коли вам за 65.

4. Люди із хронічними захворюваннями, яким слід пам’ятати, що за наявності хронічних недуг ризик ускладнень грипу значно підвищується, тому важливо захистити себе від них.

Станом на 30.01.2020 у місті зафіксовано епідемічний період захворюваності на грип та ГРВІ, який розпочався з 4-го тижня поточного року.

За цей тиждень звернулось за медичною допомогою із симптомами ГРВІ 6 448 осіб, що перевищує статистичні дані за минулий тиждень на 140,5%. Епідемічний поріг перевищено у 2,4 рази, - показник захворюваності на 100 тисяч населення становить 1 134,2 що перевищує середній рівень інтенсивності підйому на 42,5%.

Серед захворілих 3 511 дітей до 17 років, питома вага у загальній кількості хворих – 68%.

Значно зросла (майже вдвічі) кількість населення, яке потребувало госпіталізації з ускладненнями грипу та ГРВІ – госпіталізовано всього 221 особа проти 127 за попередній тиждень, серед госпіталізованих – 203 дітей (питома вага серед усіх госпіталізованих становить 91,9%).

За даними оперативного аналізу за 4 тижні 2020 року на грип та ГРВІ перехворіло 12 699 осіб, з них дітей – 8 189 (65%).

За даними щоденного моніторингу має місце дуже високий рівень підйому захворюваності на грип та ГРВІ серед учнів закладів загальної середньої освіти.

Станом на 30.01.2020 питома вага захворілих від загальної кількості учнів становить 35,5%. На цей час призупинено освітній процес у 30 закладах та 203 класах, на вимушених канікулах перебувають 18 471 учень.

Найчастіше ускладнення грипу проявляються запаленням легень.

На теперішній час у стаціонарах міста знаходяться 322 пацієнта, у яких діагностовано пневмонію, серед них 147 дітей та 3 вагітних. При цьому вірусну пневмонію діагностовано у 14 пацієнтів, серед них дітей немає.

Летальних випадків з приводу запалення легень 2, у хворих які мали важкі хронічні захворювання.

У зв’язку з високим рівнем інтенсивності підйому захворювань на грип та ГРВІ з 21.01.2020 впроваджені заходи обмежувального характеру в закладах охорони здоров’я міста.

Стан епідситуації доведений до відома населення через засоби масової інформації (ТРК «Рудана», «Перший міський») та соціальні мережі.

Щоденно проводиться моніторинг стану захворюваності на грип та ГРВІ, ураженість контингентів, стан госпіталізації та ураженості, у тому числі учнів освітянських  закладів.

З метою зниження інтенсивності розповсюдження захворюваності на грип та ГРВІ у місті проводяться профілактичні та протиепідемічні заходи, що дозволять попередити насамперед ускладнення, а саме: призупинення освітнього процесу в закладах середньої освіти терміном на 2 тижні з 03.02.2020; введення карантину у лікувально-профілактичних закладах з 03.02.2020; забезпечення надання своєчасної медичної допомоги населенню міста, звернувши особливу увагу на дітей молодшого та шкільного віку; організація широкої санітарної пропаганди серед населення міста щодо профілактики грипу та ГРВІ, про необхідність своєчасного звернення за медичною допомогою при появі ознак захворювання.

 

04 лютого 2020

© 2009—2025, Виконком Криворізької міської ради