ОНЛАЙН-ПРИЙМАЛЬНІ ПРОДОВЖУЮТЬ СВОЮ РОБОТУ
Створено: 2021-12-03 12:23:18Оновлено: 2021-12-03 12:34:56
На цьому тижні онлайн-консультації у Контакт-центрі 1520 провели заступники голів Центрально-Міської та Саксаганської районних у місті рад, директор департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту, начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи, начальники управління екології та розвитку підприємництва виконкому міської ради.
29.11.2021 розпочав тиждень онлайн-прийомів заступник голови Центрально-Міської районної у місті ради СЕРГІЙ ЛОГВІНОВ та зокрема відповів на запитання щодо:
- впорядкування руху вантажівок по вул. Кобилянського;
- незадовільного санітарного стану вулиці Фуко;
- встановлення дорожнього знаку по вул. Ньютона та багато інших запитань.
29.11.2021 з 14.00-16.00 онлайн – прийом проводила директор департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту виконкому Криворізької міської ради СВІТЛАНА ЛАВРЕНКО, яка проінформувала мешканців міста з наступних питань.
- До яких служб, чи установ можна звернутись постраждалій особі у разі вчинення домашнього насильства?
У разі вчинення домашнього насильства, постраждала особа може звернутись за допомогою за наступними телефонами:
- 102 – поліція;
- 063 338 38 72, 099 366 63 44 – мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі;
- 493 08 68 – департамент у справах сім’ї, молоді та спорту виконкому Криворізької міської ради;
- 0973577100 – Криворізький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді виконкому Криворізької міської ради;
- 0969664389 – Кризовий центр для жінок (цілодобово);
- 0800505085 – гаряча лінія підтримки для жінок Дніпропетровської області (безкоштовно);
- 1547 – урядова лінія з протидії домашньому насильству;
- 116, 123 – національна гаряча лінія ГО «ЛаСтрада».
- Які послуги надає Кризовий центр для жінок, постраждалих від насильства в сім`ї?
Основною метою діяльності Центру є надання комплексної допомоги (психологічних, педагогічних, медичних, соціальних, юридичних послуг) особам, які постраждали від насильства в сім’ї. Також Центр забезпечує (цілодобовим) безпечним тимчасовим притулком осіб, які постраждали від насильства в сім’ї, щодо яких існує загроза їх життю чи здоров'ю, створення необхідних умов для їх тимчасового перебування.
30.11.2021 усі бажаючі мешканці Саксаганського району спілкувалися з заступником голови районної у місті ради з питань діяльності виконавчих органів ради СЕРГІЄМ КРІПАКОМ щодо:
- незадовільного прибирання прибудинкової території ТОВ «ЖИТЛОСЕРВІС КР» на мкрн. Гірницький,19;
- встановлення пристрою примусового зниження швидкості по вул. Покровській;
- незручностей через проведення ремонтних робіт сусідами.
30.11.2021 з 14.00-16.00 онлайн – прийом проводив начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи ІГОР МИЛОВАНОВ, який проінформував мешканців по питанням.
- Що робити, якщо є проблемний сусід?
• Звертатися можна до дільничого офіцера поліції зі скаргами та заявами. Дільничі повинні знати проблемних мешканців і проводити профілактично- роз’яснювальну роботу.
• Щоб зрушити справу з місця, ініціаторами всіх скарг мають бути сусіди проблемних мешканців, бажано колективно.
• Якщо палять вогнища, можна скаржитися до ДСНС, бо це порушення правил пожежної безпеки. Обов'язково слід сповіщати поліцію, оскільки тоді ДСНС разом з поліцією буде діяти стосовно сусідів, які ставлять під загрозу життя людей та майно будинку.
• Якщо людина гучно слухає музику, зберігає вибухонебезпечні речовини, проводить ремонтні роботи не попередивши сусідів та інше - це порушення. Слід звертатися до поліції та фіксувати його. Потім це може допомогти притягнути до адміністративної відповідальності винних.
• Щодо викидів сміття через вікно, то слід зафіксувати такі факти на фото чи відео та, за можливості, звернутися до поліції, дільничого та в обслуговуючу компанію будинку.
• У всіх таких випадках потрібно обов'язково фіксувати факти та звертатися зі скаргами, в майбутньому це може допомогти притягнути порушників до відповідальності.
- Як поскаржитись на незаконні дії поліцейського?
В цілому, можна виділити два види скарг:
✔ процесуальна: якщо ви уже є учасником кримінального провадження або справи про адміністративне правопорушення, то скарга на незаконні дії/бездіяльність поліцейських подається відповідно до вимог процесуального законодавства (ст. 303–313 КПК України та ст. 267 КУпАП відповідно);
✔загальна:
а) щодо вас вчинено незаконні дії/бездіяльність (але не злочин): незаконний огляд, неналежне спілкування, ігнорування прохання допомоги, погрози тощо, то скарга на них подається до керівника поліції або підрозділу внутрішньої безпеки відповідного територіального органу поліції в порядку Закону «Про звернення громадян». Також скарга може бути викладена усно за номером «102» або call-центру «0-800-50-02-02», куди можна повідомити про неправомірні дії поліції.
б) щодо Вас скоєно злочин (катування, побиття, погрози розправою, незаконне тримання під вартою тощо) – подається заява про скоєння злочину відповідно вимог статті 214 КПК України до Державного бюро розслідувань.
Відповідно до ст. 12 Закону України «Про Національну поліцію» поліція не має права відмовити в розгляді або відкласти розгляд звернень стосовно забезпечення прав і свобод людини … з посиланням на вихідний, святковий чи неробочий день або закінчення робочого дня. Про це також йдеться і в п. 1 Розділу 2 Інструкції, затвердженої Наказом №100 МВС України від 08.02.2019, що «прийняття заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події незалежно від місця і часу їх учинення, повноти отриманих даних, особи заявника здійснюється цілодобово і невідкладно тим органом поліції, до якого надійшла заява чи повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення та іншу подію».
Якщо поліція все ж таки відмовляється прийняти та зареєструвати заяву/скаргу, то можна звернутися до прокуратури або до суду.
01.12.2021 онлайн-прийом провів заступник голови Центрально-Міської районної у місті ради по виконавчій роботі АНДРІЙ КУШНІР який відповів на запитання щодо:
- ремонту доріг по вулицям Пуччіні, Заводській та провулку Тельмана;
- знесення дерев по вул.Пушкіна,14 та вул.Кривба-сівської,58.
У той же день з 14.00-16.00 під час онлайн-прийому відповідала на запитання криворіжцев начальники управління екології СВІТЛАНА ОХОТНІКОВА.
- Турбує вплив підприємства від ведення вибухових робіт. Як вплинути на підприємство?
По-перше – звернутися до керівництва підприємства, виробнича діяльність якого на Вашу думку спричиняє негативний вплив та окреслити коло питань, що турбують.
По-друге – звернутися до контролюючих органів, що згідно чинного законодавства уповноважені здійснити перевірку дотримання підприємством вимог законодавства (природоохоронного, санітарно-епідеміологічного, гірничого) та вжити відповідних заходів реагування.
Це:
- управління Держпраці у Дніпропетровській області, що здійснює державний гірничий нагляд з питань правильності та своєчасності проведення заходів, що гарантують безпеку людей, майна і навколишнього природного середовища від шкідливого впливу робіт, пов'язаних із користуванням надрами (Постанова Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 №96), вул. Казакова, 1Д, м.Дніпро, 49107, тел. 056 794 08 30;
- Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, що здійснює державний нагляд (контроль) за факторами середовища життєдіяльності людини, що мають шкідливий вплив на здоров'я населення (Постанова Кабінету Міністрів України від 02.09.2015 №667), вул. Б.Грінченка, 1, м. Київ, 01001, тел. 044 364 77 80, 050 230 04 28);
- Державна екологічна інспекція України, що здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища (пров. Новопечерський, 3 корп.2, м. Київ,49010, тел. 044 521 20 40).
З питань контролю дотримання вимог природоохоронного законодавства у м. Кривому Розі можна звертатися до:
- Державної екологічної інспекції Придніпровського округу (Дніпропетровська та Кіровоградська області), вул. Героїв АТО, 92, м. Кривий Ріг, 50103, тел. 097 336 28 41;
- відділ державного екологічного нагляду (контролю) промислового забруднення Управління державного екологічного нагляду (контролю) промислового забруднення Державної екологічної інспекції України, вул. Героїв АТО, 92, м. Кривий Ріг, 50103, тел. 096 100 14 10.
Відповідно до ст.6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» позаплановий захід державного нагляду (контролю) суб'єкта господарювання можливо здійснити на підставі звернення фізичної особи про порушення, що спричинило шкоду її правам, законним інтересам, життю чи здоров'ю, навколишньому природному середовищу з додаванням документів чи їх копій, що підтверджують такі порушення (за наявності).
- Слідкую за екологічною інформацією. У модулі «Екомоніторинг» на офіційному вебпорталі міста Кривого Рогу «Криворізький ресурсний центр» періодично інформується про настання несприятливих метеорологічних умов та оприлюднено Порядок взаємодії під час настання несприятливих метеорологічних умов. Що це за несприятливі метеорологічні умови?
Несприятливі метеорологічні умови (НМУ) - метеорологічні умови, за яких погіршується розсіювання викидів забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, що сприяє їх накопиченню в приземному шарі.
Аналіз метеорологічних умов, оцінку ймовірності виникнення та тривалості НМУ визначає Авіаційна метеорологічна станція цивільна Кривий Ріг Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології.
Лабораторія спостережень за забрудненням атмосферного повітря м. Кривий Ріг Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології передає інформацію про виникнення, утримання та ступінь впливу НМУ, що враховується суб'єктами господарювання при здійсненні виробничої діяльності. Висвітлення інформації про настання НМУ у модулі «Екомоніторинг» на вебпорталі міста Кривого Рогу значно розширює доступ до інформації суб'єктів господарювання, зобов'язаних вжити при настанні НМУ заходів щодо скорочення викидів забруднюючих речовин, як це передбачено вимогами природоохоронного законодавства та нормативно-правовими актами.
Перелік цих заходів є обов’язковими умовами та вимогами, що встановлюються в Дозволі на викиди забруднюючих речовин атмосферне повітря стаціонарними джерелами промислового підприємства (видаються Департаментом екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації і Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України).
Згідно опублікованого в модулі «Екомоніторинг» Порядку взаємодії під час настання несприятливих метеорологічних умов суб'єкти господарювання забезпечують виконання заходів по скороченню викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря та вимірів параметрів викидів від основних стаціонарних джерел викидів, оперативно надають інформацію про виконання заходів та результати вимірів до Криворізького міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області, відділу державного екологічного нагляду (контролю) промислового забруднення Управління державного екологічного нагляду (контролю) промислового забруднення Державної екологічної інспекції України, Державної екологічної інспекції Придніпровського округу (Дніпропетровська та Кіровоградська області), до управління екології виконкому Криворізької міської ради.
Встановлений Порядок взаємодії, його чітке дотримання всіма учасниками сприятиме покращенню стану атмосферного повітря в місті при настанні НМУ. Висвітлення в режимі онлайн даних постів автоматичного спостереження за якістю атмосферного повітря дозволяє забезпечити громадський контроль в цій сфері діяльності.
02.12.2021 начальник управління розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради ІРИНА РИЖКОВА під час онлайн-прийому проінформувала про актуальні питання щодо роботи об'єктів бізнесу у «червоній» карантинній зоні.
- Нові зміни щодо карантинних обмежень.
Постановою Кабінету Міністрів України від 24 листопада 2021 року № 1240 внесено зміни щодо карантинних обмежень у протепідемічних карантинних зонах, які почнуть діяти вже із 06 грудня 2021 року.
У першу чергу нові правила торкнуться регіонів, які перебувають на «жовтому» рівні епіднебезпеки. Відтепер відвідувати громадські заклади на «жовтому» рівні можна буде лише тим людям, які отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19 або мають негативний тест чи сертифікат про одужання. Ця ж норма поширюється і на співробітників.
У межах «жовтого» рівня буде заборонено:
- проведення усіх масових заходів (культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних та ін);
- робота кінотеатрів, театрів та інших закладів культури;
- робота закладів громадського харчування, окрім замовлень на виніс та доставки;
- робота спортзалів, басейнів;
- діяльність закладів із розміщення, окрім готелів, санаторних і соціальних закладів.
Всі інщі обмеження, передбачені «жовтим» рівнем, не будуть діяти, якщо всі працівники та відвідувачі матимуть один із документів:
- «жовтий» COVID-сертифікат або паперову довідку 063-О (чинні 30 днів);
- «зелений» COVID-сертифікат (чинний 365 днів);
- міжнародне свідоцтво про вакцинацію (чинне 365 днів);
- іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, дозволеними ВООЗ (чинний 365 днів);
- негативний результат ПЛР або експрес-тесту на визначення антигена (чинний 72 години);
- сертифікат про одужання від COVID-19 (чинний 105 днів із дати встановлення діагнозу).
Тобто для роботи та відвідування закладів на «жовтому» рівні достатньо отримати хоча б одне щеплення та мати хоча б «жовтий» внутрішній COVID-сертифікат або тимчасову довідку 063-О, видану сімейним лікарем або лікарем, який проводив щеплення.
Термін дії «жовтого» сертифіката зменшено до 30 днів (раніше він був чинним 120 днів).
При «червоному» рівні, також, забороняється: робота закладів громадського харчування, окрім адресної доставки та замовлень на винос; робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо; робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів, проведення всіх масових заходів.
Важливо, що ці обмеження не будуть діяти у тих випадках, якщо 100% співробітників (організаторів) та відвідувачів (учасників) вказаних закладів (заходів) будуть повністю імунізовані та матимуть «зелений» COVID-сертифікат, негативний результат ПЛР-тестування чи експрес-тестування на антиген (дійсний 72 години) або сертифікат про одужання.
«Жовтий» COVID-сертифікат не буде чинним для роботи та відвідування громадських закладів на «червоному» рівні епіднебезпеки.
Робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів, торгівля засобами гігієни, зв’язку, масової інформації, захисту рослин, побутовою хімією, кормами, насінням і садивним матеріалом (квітами, рослинами), добривами при «червоному» рівні не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил.
Водночас починаючи з помаранчевого (сигнального) рівня, місцева влада може ухвалювати додаткові заходи щодо посилення протиепідемічних правил у регіоні.
Крім того, у «червоній» епідзоні забороняється приймати відвідувачів, якщо всі співробітники та відвідувачі невакциновані: закладам громадського харчування в аеропортах, кінотеатрам, іншим закладам культури без винятку.
Важливо, що для зчитування не потрібно додаткових додатків чи засобів – достатню своєю «Дією» зчитати QR-код. Тобто представники закладів мають не просто запитувати про наявність сертифікатів чи перевіряти їх візуальну наявність – уповноважений працівник закладу має на вході до приміщення виміряти термометром температуру відвідувача та зчитати смартфоном QR-код його COVID-сертифікату.
У випадку відсутності у відвідувачів чи співробітників необхідних документів, власник закладу може понести відповідальність за статтею 44³ КУпАП «Порушення правил щодо карантину людей». Порушення відповідної статті тягне за собою відповідальність у вигляді штрафу, а саме: для громадян це від 17 000 до 34 000 гривень, для посадових осіб - від 34 000 до 170 000 гривень.
- Як може вплинути на ФОПів і бізнез збільшення мінімальної заробітної плати з 01 грудня 2021 року?
Відповідно до норм Держбюджету на 2021 рік з 1 грудня 2021 року мінімальна заробітна плата становить 6 500 грн. Цей же розмір мінімальної зарплати діятиме і на початку 2022 року, відповідно до норм Держбюджету на 2022 рік.
Збільшення мінімальної заробітної плати призведе до збільшення податкового навантаження на роботодавців, адже збільшується не тільки сума ЄСВ, а також і сума нарахованого ПДФО та військового збору.
Мінімальний розмір ЄСВ – 1430 грн, як для роботодавців, так і для ФОПів, при сплаті єдиного внеску за себе.
Мінімальний розмір заробітної плати впливає також на фінансові штрафи за порушення трудового законодавства. Їх застосовує Держпраці за результатами перевірок, відповідно до статті 265 Кодексу Законів про Працю.
Наприклад, за кожного неоформленого працівника штраф становить 65 тис. грн, а у разі не нарахування індексації чи за недотримання інших мінімальних державних гарантій в оплаті праці штраф 13 тис. грн. за кожного працівника.
- Чи видається дублікат ліцензії на виробництво спирту, алкогольних напоїв у разі втрати або пошкодження раніше виданої ліцензії?
Відповідно до Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» із змінами та доповненнями у разі втрати або пошкодження ліцензії орган, який видав ліцензію, на підставі заяви суб’єкта господарювання протягом семи робочих днів видає суб’єкту господарювання дублікат ліцензії.
Строк дії дубліката ліцензії не може перевищувати строку дії, зазначеного у втраченій або пошкодженій ліцензії.
Усі бажаючі мешканці отримали відповіді та роз’яснення на свої питання. Озвучені питання взяті на контроль.
03 грудня 2021