Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

ПОВІДОМЛЯЄМО ПРО ЗНО У 2022 РОЦІ. НА ЗАХИСТІ ПРАВ ДІТЕЙ

Створено: 2021-12-03 15:55:44Оновлено: 2021-12-03 15:57:55

Щодо зовнішнього  незалежного оцінювання у 2022 році

 Коментує  заступник директора департаменту освіти і науки Криворізької міської ради Тетяна Басова

Наказом Міністерства освіти і науки України від 2 листопада 2021 року №1166 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року.

Відповідно до наказу реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 1 лютого до 9 березня 2022 року. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 1 березня 2022 року.

До 29 квітня 2022 року для зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

Зареєстровані учасники матимуть право пройти тести ЗНО за рахунок коштів державного бюджету максимум з п’яти навчальних предметів. Для випускників старшої школи закладів загальної середньої освіти 2022 року результати ЗНО зараховуватимуть як результати державної підсумкової атестації. Випускники повинні скласти тести із чотирьох навчальних предметів:

-         українська мова та література;

-         математика;

-         історія України або іноземна мова (на вибір);

-       один із переліку: історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

Тестування основної сесії ЗНО-2022 відбудуться за таким графіком:

фізика

23 травня

хімія

26 травня

українська мова, українська мова і література

31 травня

математика, математика (завдання рівня стандарту)

3 червня

іспанська мова, німецька мова, французька мови

6 червня

англійська мова

7 червня

історія України

10 червня

географія

14 червня

біологія

17 червня

 

Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 30 червня 2022 року.

 

Які обов’язки щодо захисту житлових і майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, покладаються на їх опікунів (піклувальників) відповідно до вимог чинного законодавства України?

 

Коментує начальник служби у справах дітей виконкому  Криворізької міської ради Лариса Хоружева

З моменту встановлення опіки (піклування) над дитиною-сиротою, або дитиною, позбавленою батьківського піклування, опікун (піклувальник) набуває прав та обов’язків відносно підопічного, що визначені чинним законодавством України.

Одним із таких обов’язків є дотримання житлових і майнових прав дітей, які залишилися без батьківського піклування, збереження житла підопічних та його ефективне використання, оплата житлово-комунальних платежів, оформлення субсидій.

Питання успадкування дітьми майна, яке належало їхнім батькам, відноситься до таких, з якими найчастіше звертаються мешканці міста до служб у справах дітей виконкому Криворізької міської та районних у місті рад. Тому, на сьогоднішній день є актуальним висвітлення деяких статей чинного законодавства України з цього питання.

Згідно положень Цивільного Кодексу України (далі ЦКУ) у разі відсутності заповіту право на спадкування за законом одержують особи, які відносяться до першої черги права на спадкування за законом, зокрема, це діти спадкодавця.

Крім того, на підставі ст.1241 ЦКУ малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов'язкова частка).

Статтею 1268 ЦКУ визначено, що малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність якої обмежена, вважаються такими, що прийняли спадщину, якщо не було подано заяву про відмову від прийняття спадщини

Частинами 3, 4 статті 1269 ЦКУ передбачено, що заяву про прийняття спадщини від імені малолітньої, недієздатної особи подають її батьки (усиновлювачі) та опікун. Що ж стосується осіб, які досягли 14 років то вони мають право подати заяву про прийняття спадщини самостійно та без згоди своїх батьків або піклувальника

Для прийняття спадщини потрібно подати заяву державному, або приватному нотаріусу за місцем відкриття спадщини. Право на спадщину відкривається за останнім місцем проживання померлого, або, якщо воно невідоме – за місцезнаходженням нерухомого майна.

Відповідно до статті 1296 ЦКУ, спадкоємець, який прийняв спадщину, одержує свідоцтво про право на спадщину, яке видається нотаріусом після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини.

На підставі Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»  в день видачі свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно нотаріусом проводиться державна реєстрація прав у Державному реєстрі речових прав та вносяться відомості про перехід права власності на ім’я спадкоємця до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Право власності на нерухоме майно виникає у спадкоємця з моменту державної реєстрації цього майна.

Також, у разі наявності боргів за житлово-комунальні послуги у житлі, яке успадковується, то згідно ст.1282 ЦКУ спадкоємці зобов’язані задовольнити вимоги кредитора, але в межах вартості майна, одержаного в спадщину.

03 грудня 2021

© 2009—2024, Виконком Криворізької міської ради