ПИТАННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МІСТА В УМОВАХ «ЧЕРВОНОЇ ЗОНИ»
Створено: 2021-11-03 13:19:09Оновлено: 2021-11-03 13:21:06
НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА ВИКОНКОМУ КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
ІРИНА РИЖКОВА
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», зі змінами, протоколів засідань Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 15 жовтня 2021 року та Дніпропетровської регіональної комісії з питань техногенно - екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 17 жовтня 2021 року з 18 жовтня 2021 року у місті встановлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19, у якій заборонено приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері побутового обслуговування населення.
Провадження діяльності туристичних агентств (код КВЕД 79.11) не віднесено до об’єктів бізнесу, дозволених до роботи у «червоній» зоні.
З огляду на зазначене, здійснювати діяльність такого об’єкта у період застосування обмежувальних протиепідемічних заходів «червоної» зони можливо за умов, передбачених зазначеними нормативними документами, а саме: наявності у всіх відвідувачів, крім осіб, які не досягли 18 років, та співробітників закладу негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, яке проведене не більш як за 72 години до відвідування закладу, або документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини або двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), які включені Всесвітньою організацією охорони здоров’я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом ПЛР або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).
- Чи можуть працювати магазини з продажу одягута взуття у «червоній» карантинній зоні?
У «червоній» зоні заборонено приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного обслуговування населення непродовольчими товарами, крім торгівлі виробами медичного призначення, засобів санітарії та гігієни, побутової хімії, друкованих видань, засобів зв’язку, ветеринарних препаратів, кормів, насіння, квітів, рослин, добрив, засобів захисту рослин.
Проте, діяльність магазинів з продажу непродовольчих товарів, у т.ч. з продажу одягу та взуття, у «червоній» зоні протиепідемічної небезпеки можлива лише за умов наявності у всіх відвідувачів, крім осіб, які не досягли 18 років, та співробітників закладу негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, яке проведене не більш як за 72 години до відвідування закладу, або документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини або двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), які включені Всесвітньою організацією охорони здоров’я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом ПЛР або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).
При цьому, необхідно дотримуватися загальних карантинних вимог: наявність у працівників і відвідувачів засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у т.ч. виготовлених самостійно; дотримання дистанції між відвідувачами не менш як 1,5 метра; нанесення маркування про необхідність дотримання відповідної дистанції між покупцями; дезінфекція приміщень, наявність на видному місці для загального користування антисептиків для оброблення рук, забезпечення централізованого збору використаного індивідуального захисту в окремі контейнери (урни)
- Яка відповідальність передбачена за порушення Правил карантину?
За недотримання Правил карантину передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність за ст.ст. 443 «Порушення правил щодо карантину людей» КУпАП та 325 Кримінального кодексу України відповідно.
Порушення відповідної статті тягне за собою відповідальність у вигляді штрафу, а саме: для громадян це від 17 000 до 34 000 гривень, для посадових осіб - від 34 000 до 170 000 гривень.
Відповідно до п.2 ч.12 рішення Дніпропетровської регіональної комісії з питань техногенно - екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 17 жовтня 2021 року заборонено перебування без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно: на територіях закладів охорони здоров’я та освіти; в підземних переходах; на зупинках громадського транспорту; на інших територіях загального користування у разі неможливості дотримання фізичної дистанції не менше 1 метра.
Ігнорування норми щодо наявності захисної маски тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 170 грн до 255 гривень.
- З яких питань здійснюватимуться перевірки Держпраці та Державної податкової служби?
На офіційному сайті Державної служби України з питань праці 22.10.2021 опубліковано інформацію про другу хвилю перевірок Держпраці, а саме: Держпраці та податкова служба проведуть перевірки дотримання законодавства про працю та зайнятість населення роботодавцями, які отримали дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства. Особлива увага приділятиметься відповідності оплати праці іноземним громадянам до встановленого законодавством рівня та відрахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Перевірка Держпраці та ДПС проводиться з метою забезпечення дотримання прав і соціальних гарантій іноземних громадян, які працюють в Україні та припинення зловживаннь роботодавцями, які сприяють нелегальній міграції. Надалі такий моніторинг планується запровадити на постійній основі. Для цього у міністерстві розробили законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні».
03 листопада 2021