Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

На 45 сесії Криворізької міської ради депутати ухвалили рішення, спрямовані на покращення екологічної ситуації та запобігання негативному впливу виробничої діяльності підприємств на стан атмосферного повітря та здоров’я мешканців

Створено: 2014-03-31 15:26:53Оновлено: 2014-03-31 15:34:52

31 березня відбулася  45 сесія Криворізької міськради. У сесійному залі зареєструвалося 63 депутата, проводив пленарне засідання  секретар міськради Сергій Маляренко. На черзі денній - 41 питання, основне - «Про вплив виробничої діяльності  підприємств міста на стан атмосферного повітря у 2013 році». 

Кривий Ріг - місто, яке має високий рівень екологічної навантаженості, що зумовлено діяльністю потужних промислових підприємств. Відтак, питання природоохоронного  характеру потребують посиленого контролю.

«У Кривому Розі розташовано 8 з 11 підприємств України з видобутку та переробки залізорудної сировини, - відзначила начальник управління екології Світлана Охотнікова, - 99,7% загальних викидів – це викиди 10 найбільших підприємств гірничо-металургійного комплексу, які є основними забруднювачами атмосферного повітря міста: ПАТ  "АрселорМіттал Кривий Ріг", "Південний гірничо-збагачувальний комбінат", "Центральний гірничо-збагачувальний комбінат", "Північний гірничо-збагачувальний комбінат", "Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат", "ХайдельбергЦемент Україна", "Криворізький залізорудний комбінат", "Євраз Суха Балка", "Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча" ГЗК "Укрмеханобр", ПрАТ "Криворізький завод гірничого обладнання".

Обсяги викидів забруднюючих речовин  в атмосферне повітря у 2013 році склали 351,6 тис. тонн, що на 1% менше ніж у 2012 році. Починаючи з 2010 року спостерігається тенденція зменшення обсягів викидів, так у 2010 році викиди становили – 395,1 тис. тонн, що на 43,5 тис. тонн (12%) більше ніж у 2013 році.

У розрахунку на 1км2 площі міста обсяги викидів в 2013 році становили 818 тонн, на 1-го мешканця – 535 кг.

Зменшення обсягів викидів забруднюючих речовин відбулося на металургійному та коксохімічному виробництвах ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" на 16,8 тис.тонн (14%) та 2,7 тис. тонн (55%) відповідно,   ПАТ "Центральний ГЗК" – 119 тонн (4%). Разом з тим,  на таких   підприємствах як ПАТ "Південний ГЗК", гірничо-збагачувальний комбінат та шахтоуправління  з підземного видобутку руди ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг", ПАТ "ХайдельбергЦемент Україна", ПрАТ "Криворізький завод гірничого обладнання", СП  ПАТ "ММК ім. Ілліча" ГЗК "Укрмеханобр" зареєстровано збільшення обсягів викидів забруднюючих речовин.

За результатами комплексних перевірок Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області протягом 2013 року на підприємствах міста виявлено ряд порушень природоохоронного законодавства. До адміністративної відповідальності притягнуто 294 відповідальні посадові особи, видано 175 приписів. З питань порушення вимог санітарного законодавства у сфері охорони атмосферного повітря притягнуто до адміністративної відповідальності 22 посадові особи. В цілому, за рахунок штрафних санкцій за порушення природоохоронного законодавства до міського цільового фонду охорони навколишнього природного середовища торік  надійшло  майже 500 тис. грн.

Фахівці профільного управління проаналізували вплив на стан атмосферного повітря під час видобутку залізної руди відкритим способом. Це  один із основних видів діяльності гірничовидобувних підприємств Кривбасу на 9 кар’єрах.

Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря при здійсненні масових вибухів у 2013 році склали 3808 тонн, що на 385 тонн більше ніж в 2012 році (11%) та менше на 154 тонни (4%) ніж в 2010 році. Завдяки впровадженню природоохоронних заходів при проведенні  вибухів у кар’єрах в атмосферне повітря у 2013 році  вдалося  не допустити  надходження 10,6 тис. тонн викидів забруднюючих речовин, на 1,1 тис. тонн (11%) більше ніж у 2010 році.

«Скорочення викидів при проведенні масових вибухів відбувається за рахунок впровадження комплексу технологічних та організаційно-технічних заходів, - говорить Світлана Охотнікова, - завдяки зусиллям виконкому Криворізької міської ради та депутатського корпусу, а також розумінню керівництва гірничовидобувних підприємств міста, за останні 6 років показник застосування безтротилових типів вибухівки збільшився». Якщо у 2005 році використання безтротилової вибухівки становило всього 20%, то з 2011 року він становить 100%. Це значно покращило кількісні та якісні показники впливу цього технологічного процесу на стан довкілля».

Кривий Ріг має одну із наймасштабніших  в Україні екологічну програму на 2011-2022 рр. Вона містить 34 заходи з охорони атмосферного повітря, що регулюють та визначають напрямки природоохоронної діяльності у місті. За три останніх роки в    рамках реалізації довгострокової програми підприємствами здійснювалося реконструкція, будівництво аспіраційних та газоочисних установок. На заходи з охорони атмосферного повітря направлено  майже 402  млн. грн.

Після обговорення депутати ухвалили ряд рішень, спрямованих на покращення екологічної ситуації та запобігання негативному впливу виробничої діяльності підприємств на стан атмосферного повітря  та здоров’я мешканців. Зокрема,  йдеться про встановлення до кінця 2015 року автоматизованих  систем моніторингу навколишнього природного середовища, виконання у повному обсязі заходів щодо скорочення обсягів викидів забруднюючих речовин  при проведенні масових вибухів у кар`єрах, зменшення обсягів  викидів загальнопоширених забруднюючих речовин стаціонарними джерелами до 2015 року на 10% й  до 2020 року на 25% від базового рівня (2010 рік). 

Відділ преси та інформації апарату міської ради і виконкому 
(056)440-04-32,
mediakrivbass@ukr.net                                                                  


 

31 березня 2014

© 2009—2025, Виконком Криворізької міської ради