До уваги «нових криворіжців»: нові зміни для отримання соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам
Створено: 2018-09-03 13:25:18Оновлено: 2018-09-03 13:26:33
Кабінет Міністрів України 11 липня ухвалив Постанову №548, якою внесено зміни до низки нормативно-правових актів, що стосуються внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Нововведення стосуються отримання адресної допомоги, а також проходження ідентифікації. Тож вважаємо необхідним ще раз звернути увагу «нових криворіжців» на наступне:
1. Змінено терміни проходження ідентифікації в Ощадбанку - тепер це кожні 6 місяців для одержувачів всіх соціальних виплат.
Пенсіонери, які оформили електронне пенсійне посвідчення, також зобов'язані проходити ідентифікацію в Ощадбанку кожні 6 місяців. Раніше терміни проходження ідентифікації володарями електронного пенсійного посвідчення становили: перший рік - раз в 6 місяців, наступні роки - раз на рік.
Для власників звичайного пенсійного посвідчення, які не оформили електронне пенсійне посвідчення, термін проходження ідентифікації залишається 1 раз в 3 місяці.
Особи з інвалідністю І групи, а також особи не здатні до самообслуговування, які отримують соціальні виплати шляхом доставки додому через Укрпошту, звільняються від необхідності проходити фізичну ідентифікацію в Ощадбанку.
Особи, що працюють на державній службі, в органах місцевого самоврядування, а також правоохоронних органах не повинні проходити перевірку за фактичним місцем проживання під час призначення (поновлення) виплат.
2. Змінено розміри адресної допомоги на проживання та порядок її отримання.
Розмір адресної допомоги на прожиття студентам денної форми навчання вищих навчальних закладів, а також учням професійно-технічних закладів, до закінчення ними навчання, але не довше досягнення ними 23 років, тепер становить 1000 грн. (раніше було 442 грн.).
Особи, яким виплата адресної допомоги була припинена у зв'язку з не працевлаштуванням протягом 4 місяців, отримали можливість знову її оформити після втрати працездатності. Наприклад, якщо вийшли на пенсію або оформили інвалідність. До введення цих змін призначення адресної допомоги, було можливо тільки в судовому порядку.
Звернутися з заявою про продовження виплати адресної допомоги на наступні 6 місяців тепер можна не раніше ніж за 15 днів до закінчення поточного шестимісячного періоду або з початку наступного періоду.
3. Розширено категорії осіб, яким адресна допомога не призначається. Це члени сім'ї, які перебувають на повному державному утриманні, а саме:
- в будинку дитини, дитячому будинку, дитячому будинку-інтернаті, психоневрологічному інтернаті, будинку-інтернаті для людей похилого віку та осіб з інвалідністю, а також в соціальному будинку-інтернаті системи соціального захисту населення;
- в школі-інтернаті, установі спеціалізованого освіти військового (військово-спортивного) профілю;
- відбуває покарання в місцях позбавлення волі.
4. Дитина після отримання паспорта в 14 років має право самостійно звернутися за отриманням адресної допомоги.
5. Діти, які були народжені у внутрішньо переміщених осіб вже після початку АТО/тимчасової окупації, також мають право на отримання адресної допомоги.
Департамент соціальної політики
03 вересня 2018