Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету

Інформація про боржника стала публічною: створено Єдиний реєстр боржників!

Створено: 2017-07-03 16:21:44Оновлено: 2017-07-03 16:22:22

У 2017 році було внесено зміни в законодавство та запроваджено в дію Єдиний реєстр боржників. Як же це впливає на реєстрацію нерухомого майна та забезпечення прав стягувачів боргів?

Виконком Криворізької міської ради на виконання покладених законом повноважень та задля забезпечення дотримання прав мешканців міста  роз’яснює питання, що стосуються державної реєстрації нерухомості, власник якої внесений до Єдиного реєстру боржників.

База даних про боржників ведеться з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов'язання боржників та запобігання відчуженню (продажу, даруванню, внесенню в статутний капітал юридичної особи та ін.) боржниками майна.

Відомості про боржника вносяться до Єдиного реєстру боржників одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження. Не вносяться до реєстру відомості щодо боржників, якими є державні органи, органи місцевого самоврядування, боржники, які не мають заборгованості за виконавчим документом про стягнення періодичних платежів більше трьох місяців, та боржники за рішеннями немайнового характеру.

Єдиний реєстр боржників містить такі відомості:

- прізвище, ім'я, по батькові, дата народження боржника — фізичної особи або найменування, ідентифікаційний код юридичної особи;

- найменування органу або прізвище, ім'я, по батькові та посада посадової особи, яка видала виконавчий документ;

- найменування органу державної виконавчої служби або прізвище, ім'я, по батькові приватного виконавця, номер засобу зв'язку та адреса електронної пошти виконавця;

- номер виконавчого провадження;

- категорія стягнення (аліменти, штраф тощо).

Відомості про боржника виключаються з Єдиного реєстру боржників одночасно з винесенням постанови про закінчення виконавчого провадження, повернення виконавчого документа стягувачу, повернення виконавчого документа до суду, чи в день встановлення виконавцем факту відсутності заборгованості за виконавчими документами про стягнення періодичних платежів.

Звретаємо увагу криворіжців, що у державній реєстрації прав та їх обтяжень може бути відмовлено у разі, якщо  заявника, який звернувся із заявою про державну реєстрацію прав, що матиме наслідком відчуження майна, внесено до Єдиного реєстру боржників.

У цьому випадку державний реєстратор, до якого звернувся заявник, зобов’язаний в день звернення заявника повідомлти зазначений в реєстрі боржників орган державної виконавчої служби про звернення заявника із зазначенням майна щодо відчуження якого звернувся заявник.

Єдиний реєстр боржників є відкритим та загальнодоступним. Перевірити інформацію у реєстрі можна за посиланням http://erb.nais.gov.ua/#/search-debtors

Тому задля уникнення негативних наслідків для отримувачів послуг з реєстрації нерухомості перед зверненням до суб’єкта державної реєстрації із заявою, що передбачає відчуження нерухомості, рекомендуємо  перевірити відомості Єдиного реєстру боржників.

Ми працюємо для Вас!

Контакти:

Управління з питань реєстрації виконкому Криворізької міської ради:
м. Кривий Ріг, вул. Героїв АТО, буд. 30; тел. 92-03-34, 92-03-22, 74-29-49;      e-mail: [email protected].

Центр адміністративних послуг «Віза»: м. Кривий Ріг, пл. Молодіжна, 1; тел. 493-08-28, 92-25-94, 92-13-61, 92-13-77, 92-13-89, "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"- 0-800-500-459; e-mail: [email protected].

 

03 липня 2017

© 2009—2024, Виконком Криворізької міської ради