Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Модернізація системи теплопостачання комунального підприємства у Кривому Розі - блочно-модульні котельні, когенераційні установки, нові мережі. Також, КП «Криворіжтепломережа» реалізує дуже великий комплексний проєкт з децентралізації котельні «КМК»

Створено: 2025-04-03 12:08:35Оновлено: 2025-04-03 12:12:29

Крім поточних робіт, що ведуться на всіх котельнях та мережах комунального підприємства, буде встановлено:

-   8 Блочно-модульних котелень

-  7 когенераційних установок (це і тепло, і електроенергія)

-  13 котлів на 11 котельнях буде відремонтовано, з них 5 - капітально

-  51 км теплотрас замінено (37 км – поточна заміна, 14 км – реконструкція магістральних та внутрішньо-квартальних мереж великих діаметрів)

-   15 км - відновлення ізоляції

У рамках проєкту децентралізації котельні «КМК», яка забезпечує теплом мешканців 610 житлових багатоквартирних будинків, передбачено виконати: установку блочно-модульної котельні; реконструкцію магістральної мережі теплопостачання від котельні «Гігант», також буде проведена реконструкція котельні «Механобрчорнмет».

На сьогодні містом завершений один із великих етапів – встановлення блочно-модульної котельні.

Про те, як покращиться якість теплоносія в оселях криворіжців  та про плани з підготовки  до нового опалювального сезону йшла мова на нараді, яку провів голова Ради оборони міста Олександр Вілкул.

«На підпорядкованому місту комунальному підприємстві «Криворіжтепломережа» підготовка до наступного осінньо-зимового періоду стартувала ще у січні. Це дуже важливо, оскільки після підриву Каховської дамби труби 4 місяці простояли без води – а це корозія. Також, будь-яке аварійне відключення світла - це гідроудар на систему (не завжди витримували навіть нові труби). Дуже багато заходів заплановано. Кошти з міського бюджету  виділені, затверджені чіткі терміни виконання. Важливим напрямком є продовження роботи з модернізації  системи теплопостачання», - зазначив Олександр Вілкул.

Блочно-модульна котельня призначається для підключення 129 багатоквартирних житлових будинків  - це понад 10 000 мешканців міста. У котельні встановлено чотири котли BOSCH- UNIMAT, мережні та підживлювальні насоси, система підготовки теплоносія, теплообмінники пластинчаті. Встановлена теплова потужність обладнання котельні 22 МВт.

Котельня повністю автоматизована і може працювати без обслуговуючого персоналу. Очікувана економія палива, -  540,65  тис. м.куб. Очікувана економія електроенергії за рахунок зменшення питомої  норми – 886 тис. кВт. Наразі, ведуться роботи для підключення котельні до інженерних мереж.

Головний інженер КП «Криворіжтепломережа» Олександр Єрін розповів: «Котельня «КМК»  побудована в 1966 році  і, зрозуміло, що обладнання  тут  морально та фізично застаріло. Крім того, у зв’язку з використанням обладнання, розрахованого на 6 кВ, на цій котельні відсутня можливість установлення резервного джерела живлення. Перепідключення частини споживачів до блочно-модульної котельної зменшить навантаження котельної «КМК», а споживання палива та електроенергії нової котельні, за рахунок більш високого ККД обладнання, яке тут встановлене, будуть зменшені».

У цьому році, крім проєкту з децентралізації котельні «КМК», буде встановлено 2 блочно-модульні у двох районах міста.

Також, буде реалізовано 12 проєктів з капітального ремонту та реконструкції магістральних і внутрішньо квартальних мереж великих діаметрів у Тернівському і Металургійному районах

Також, завдяки заслуженій довірі до Кривого Рогу з боку міжнародних партнерів, буде реалізовано низку проєктів з модернізації системи теплопостачання. У співпраці з  німецьким фондом GIZ  планується встановити блочно-модульні котельні та когенераційні установки в 3-х лікарнях. У співпраці з UNICEF - блочно-модульні котельні у двох лікарнях.

Іншим напрямком оптимізації системи теплопостачання є впровадження системи розподіленої генерації електричної енергії. Це так звані когенераційні установки. Вже навесні цього року  планується завершити пусконалагоджувальні роботи і ввести в експлуатацію дві когенераційні установки  загальною потужністю 3 МВт у рамках Угоди між Урядом України та Урядом США про гуманітарне і техніко-економічне співробітництво («Проект енергетичної безпеки»).

Крім того, завдяки раніше проведеній роботі, при підтримці Нідерландів для комунального підприємства «Криворіжтепломережа» поставлено 2 когенераційні установки (0,5 МВт та 1,5 МВт), які будуть встановлені до початку опалювального сезону.

03 квітня 2025

© 2009—2025, Виконком Криворізької міської ради