Дозвільна комісія Державної архітектурно-будівельної інспекції України знайшла порушення в експертних висновках експертних організацій
Створено: 2020-02-03 14:26:57Оновлено: 2020-02-03 14:32:17
(коментує відділ з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконкому Криворізької міської ради)
З початку поточного року дозвільна комісія Державної архітектурно-будівельної інспекції України за результатами розгляду поданих замовниками документів для отримання дозволу на початок виконання будівельних робіт виявила, що 18-ма експертними організаціями надано 48 позитивних експертних висновків на проекти будівництва, в яких є суттєві порушення Державних будівельних норм, стандартів і правил.
За словами Олени Костенко, в.о. голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України, одним із напрямків, який має бути врегульованим, є посилення контролю за діяльністю експертних організацій та притягнення їх до відповідальності за свою непрофесійну діяльність. А завдання посилення контролю полягає в тому, щоб мінімізувати кількість експертних висновків, щодо проектів з суттєвими відхиленнями від Державних будівельних норм, стандартів і правил.
Під час здійснення дозвільно-реєстраційних функцій щодо обєктів, які знаходяться на території міста Кривого Рогу, спеціалісти відділу з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконкому Криворізької міської ради регулярно зтикаються з несумлінністю чи непрофесійністю деяких проектантів та експертних організацій, що в процесі створює проблеми для замовників будівництва під час отримання дозвільних документів на початок будівництва. Це і невідповідність ДБН «Склад і зміст проектної документації», вимог щодо пожежної безпеки, енергоефективності будівель і споруд, а також щодо щільності та відсотку забудови тощо.
Звертаємо увагу суб’єктів містобудування! Відповідальність за вчинення суб’єктами містобудування правопорушень у сфері містобудівної діяльності, передбачена Законом України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» (надалі – Закон).
Відповідно до частини 1 статті 2 Закону суб'єкти містобудування, які здійснюють проектування об'єктів, експертизу проектів будівництва, несуть відповідальність у вигляді штрафу за передачу замовнику проектної документації для виконання будівельних робіт на об'єкті будівництва, розробленої з порушенням вимог законодавства, містобудівної документації, вихідних даних для проектування об'єктів містобудування, будівельних норм, державних стандартів і правил, у тому числі за нестворення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення, незабезпечення приладами обліку води і теплової енергії, а також за заниження класу наслідків (відповідальності) об'єкта будівництва:
- проектна організація - у розмірі дев'яноста прожиткових мінімумів для працездатних осіб;
- експертна організація - у розмірі вісімнадцяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
Для отримання роз’яснень та консультацій можна звернутись до спеціалістів Відділу у Центрі адміністративних послуг "Віза" кожного понеділка з 13:00 до 16:00, середи з 9:00 до 12:00, четверга з 9:00 до 12:30 та з 13:00 до 16:00 години, а також звернутися за телефонами: (0564) 92-05-24; (0564) 92-05-35; (0564) 92-04-24; (0564) 92-04-45.
03 лютого 2020