ОБС, а ЯК НАСПРАВДІ?
Створено: 2020-06-30 12:13:15Оновлено: 2020-06-30 12:20:37
- Треба заплатити 200 грн турфірмі щоб записатись в електронну чергу до ЦНАПу «Віза» - так розповідали замовники паспортних послуг Інгулецького району в ЦНАПі «Віза». Звісно, свої кошти кожен використовує на власний розсуд. Але, навіщо комусь за це платити, якщо можливо зробити це самостійно – бо це ПРОСТО І ДОСТУПНО:
- на вебпорталі Центру (http://viza.kr.gov.ua)перейти в розділ «Електронна черга», підрозділ «Попередня реєстрація», «Прийом документів адміністраторами/консультації», «Прийом_паспортні документи», обрати паспортний офіс, дату та час для обслуговування, підтвердити відображену інформацію та отримавши талон з ПІН-КОДОМ підтвердження, роздрукувати або записати його;
- скористатись мобільним застосунком «Система керування чергою «IS-Line», безкоштовно завантаживши з Google Play;
- або зателефонувати на безкоштовну «Гарячу» лінію Центру «Віза» 0-800-500-459.
Звертаємо Вашу увагу!
Попередня реєстрація здійснюється безоплатно шляхом запису на дні та години, які є доступними - ячейки визначені білимкольором (сірим – запис не доступний, фіолетовим – зайнятий іншими заявниками).
- Треба негайно бігти до ЦНАПу «Віза» та внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань інформацію про бенефіціара.
Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» № 361-IX від 28.04.2020, зазначає, що юридичні особи зобов’язані підтримувати інформацію про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності в актуальному стані, оновлювати її та повідомляти державного реєстратора про зміни протягом 30 робочих днів з дня їх виникнення, та подавати державному реєстратору документи, що підтверджують ці зміни.
Юридичні особи, зареєстровані до набрання чинності цим Законом, подають державному реєстратору інформацію про кінцевого бенефіціарного власника в обсязі, визначеному цим Законом. А юридичні особи, реєстрація яких відбулась/відбудеться після набрання чинності цим Законом, зазначену інформацію подавали/подаватимуть під час державної реєстрації.
Крім того, зазначені юридичні особи зобов’язані подати державному реєстратору структуру власності протягом трьох місяців з дня набрання чинності нормативно-правовим актом, яким буде затверджена форма та зміст структури власності.
На сьогоднішній день такий нормативно-правовий акт відсутній.
Отже, бігти до ЦНАПу «Віза» не треба, але слідкувати за набранням чинності нових нормативно-правових актів – варто!
- Треба негайно внести зміни до Реєстру нерухомого майна щодо проведеної реконструкції у квартирі.
Реконструкція — це перебудова об’єкта, проведення якої до останнього часу не відображалося в Реєстрі нерухомості. Однак, дане питання врегульовано Постановою КМУ від 13.05.2020№ 399
«Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України у сфері державної реєстрації».
Щоб зафіксувати проведену реконструкцію в Державному реєстрі нерухомості необхідно надати адміністратору ЦНАПу «Віза» наступні документи:
1) документ, що посвідчує право власності на об’єкт нерухомого майна;
2) документ, що засвідчує прийняття в експлуатацію об’єкта, або його номер в Єдиному реєстрі документів;
3) технічний паспорт;
4) письмова заява/договір співвласників про розподіл часток (у випадку спільної власності);
5) договір про спільну діяльність/договір простого товариства.
- Хочу змінити ім’я у 14 років, а не у 16 років – можна?
Відповідно до законодавства зміна імені (прізвища, власного імені, по батькові) проводиться лише стосовно громадян України.
Реєстрація зміни імені проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за заявою фізичної особи, яка досягла віку, встановленого законом, за місцем свого проживання.
Цивільним законодавством встановлено, що фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім'я.
Отже, саме вік 16 років визначено законодавством як граничний вік з якого особа має право на власний розсуд змінити своє прізвище або власне ім’я.
Однак, навіть, якщо Ви не досягли 16 років, Ви маєте право змінити своє прізвище або власне ім’я за згодою батьків, піклувальника, в наступних випадках:
- якщо другий з батьків помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим;
- якщо визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав щодо цієї дитини;
- якщо відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження;
- якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері.
Зверніть увагу, що це Ви можете зробити з моменту досягнення 14 років!
Ми працюємо для Вас!
Контакти Центру адміністративнихпослуг «Віза»:
Тел. 0-800-500-459 (безкоштовно),
e-mail: [email protected]
http:// viza.kr.gov.ua
30 червня 2020