Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

ВОДІЙСЬКЕ ПОСВІДЧЕННЯ МІЖНАРОДНОГО ЗРАЗКА: ПРАВДА І ВИГАДКА

Створено: 2020-12-29 14:45:53Оновлено: 2020-12-29 14:49:13

Маючи річний досвід роботи з оформлення посвідчення водія та реєстрації транспортних засобів, у Центрі «Віза» успішно видано більш ніж 290 посвідчень водія та зареєстровано 3 транспортні засоби. Часто, звертаючись до Центру «Віза», криворізькі водії цікавляться новаціями у сфері послуг та задають актуальні для них питання,  наприклад  – про міжнародне посвідчення водія.

Відповідаємо: національне посвідчення водія діє в країнах – підписантах Віденської Конвенції, а міжнародне посвідчення водія (видається додатково до національного посвідчення водія) діє в країнах – підписантах Женевської Конвенції. У яких країнах світу можна користуватися національним посвідченням водія, а у яких визнаються лише міжнародні посвідчення водія можна дізнатись за посиланням https://hsc.gov.ua/index/poslugi/faq/.

Водійські посвідчення нового зразка, які видаються в Україні з 2011 року, цілком відповідають вимогам до документів, що вказані в законодавстві Євросоюзу. Тому не вірте «експертам», які стверджують, що для поїздок в Європу національні права потрібно неодмінно міняти на якісь ще більш «нові». Точно так само, не обов’язково возити з собою так звані міжнародні водійські права. Однак не можна сказати, що останні не потрібні зовсім.

Отже, відповідно до Віденської Конвенції про Дорожній рух від 1968 року країни-учасниці визнають національні водійські посвідчення один одного. Але доповнення до Конвенції від 29.03.2011 року (Додаток 6) обумовлюють, що національні повинні містити певну інформацію, в тому числі - і дату закінчення їхньої дії. Дану графу 4b в українських національних правах стали заповнювати з 2011 року, відповідно, видані після 2011 року наші посвідчення дійсні в країнах-учасницях Віденської Конвенції.

Міжнародне посвідчення водія по суті – завірений переклад національних прав, але з «терміном придатності» в 3 роки. Відповідно до Женевської Конвенції про Дорожній рух від 1949 року в країнах-учасницях дозволяється керування транспортним засобом лише за наявності міжнародного посвідчення водія. Це посвідчення видається на підставі національного посвідчення водія у територіальних сервісних центрах МВС.

Міжнародне посвідчення водія: яке воно

 

Віденська конвенція в Додатку № 7 позначає, що таке посвідчення представляє собою книжку формату А6 (148 x 105 мм) з сірою обкладинкою і білими внутрішніми сторінками. Лицьова і внутрішня сторони першого аркуша обкладинки ідентичні відповідно прикладеним зразкам сторінок № 1 і 2 (прикладені до Конвенції); вони друкуються на національній мові або, принаймні, на одній з національних мов держави, в якій видано посвідчення. B кінці внутрішніх сторінок дві сусідні сторінки відповідають доданому зразку № 3 і друкуються на французькій мові. На внутрішніх сторінках, що їм передують, повторюється на кількох мовах, з яких обов'язковими є англійська, іспанська та російська мови, перша з цих двох сторінок. Записи, що вносяться до посвідчення від руки або віддруковані на машинці, робляться буквами латинського алфавіту або прописом.

Безсумнівний плюс міжнародних прав – вони можуть супроводжувати національні права навіть старого зразка, що не відповідають доповненню до Віденської Конвенції від 2011 року.

Міжнародне посвідчення водія може знадобитися не тільки за кермом. Навіть в тих країнах, де на дорозі визнають національні українські права, міжнародне водійське посвідчення можуть попросити при здійсненні деяких юридично значимих дій: отримання автомобіля в прокат, настання страхового випадку і т.п. Тому якщо закордонна поїздка планується завчасно, потрібно заздалегідь поцікавитися умовами страхової компанії і з’ясувати необхідні деталі у прокатній конторі. Також в деяких країнах міжнародне посвідчення може послужити посвідченням особи.

 

Оформлення міжнародного водійського посвідчення

Для отримання (обміну) міжнародного посвідчення водія необхідно звернутись до зручного за місцем розташування територіального сервісного центру МВС з наступними документами:

  • пред’явити оригінал посвідчення водія адміністратору на місці та надати його копію;
  • паспорт громадянина України (у разі надання ID-картки без наявних у безконтактному електронному носії відомостей про реєстрацію місця проживання разом надається довідка про реєстрацію місця проживання особи);
  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
  • фотокартка розміром 3,5х4,5 см на матовому папері;
  • платіжний документ (квитанція), який засвідчує оплату адміністративної послуги.

Національне посвідчення водія, на підставі якого було видано міжнародне, не вилучається. Після перевірки поданих документів посадова особа ТСЦ МВС одразу повертає заявнику національне посвідчення водія, паспорт громадянина України та паспорт громадянина України для виїзду за кордон. Видача (обмін) міжнародного посвідчення водія здійснюється без складання іспитів. Міжнародне посвідчення водія без наявності національного не є дійсним.

Карантин, маски, невтішна статистика – реалії сучасного світу. Маємо навчитися жити у цьому. Все ж бізнес продовжує літати за кордон, науковці обмінюватися досвідом, а студенти прямують на іспити.Тому міжнародне посвідчення водія може знадобитися українському водію за кордоном.

 

 

МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

 

 

Контакти Центру адміністративних послуг «Віза»:
Тел. 0-800-500-459 (безкоштовно),
e-mail:[email protected],

http://viza.kr.gov.ua/

29 грудня 2020

© 2009—2025, Виконком Криворізької міської ради