29 жовтня відбулося пленарне засідання LII сесії Криворізької міськради
Депутати прийняли рішення з 79 питань. Переважна більшість з них стосувалася соціального захисту, комунальної власності, земельних ресурсів, розвитку житлово-комунального господарства.
З інформацією про стан боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності перед депутатським корпусом виступив начальник міського управління ГУМВС – Андрій Гречух.
На жовтневій сесії внесені зміни до показників міського бюджету. Вони обумовлені збільшенням обсягу субвенції з обласного та державного бюджету на загальну суму 35,0 млн. грн. Додатковий обсяг субвенцій з державного бюджету у сумі 33,6 млн. грн. передбачений на погашення заборгованості з різниці в тарифах.
По завершенні пленарного засідання міський голова Юрій Вілкул провів традиційну прес-конференцію для місцевих ЗМІ. Говорячи про актуальні питання, що потребують особливої уваги він зазначив: «Мене, як міського голову, хвилює як місто переживе опалювальний сезон, щоб у домівках городян було тепло. Ще наприкінці вересня Кривий Ріг на 100% технічно був готовий до початку опалювального сезону. Але, ми не могли його розпочати, адже для цього потрібний був дозвіл Центру: двох профільних міністерств (Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства і Міністерства вугільної промисловості та енергетики), а також погодження облдержадміністрації. Це загальмувало надходження тепла в оселі криворіжців».
Минулого вівторка - 21 жовтня, у Кривому Розі офіційно стартував опалювальний сезон. Міський голова особисто перевірив стан готовності об’єктів теплопостачання до роботи в осінньо-зимовий період. «На даний час всі системи працюють без збоїв. Три останніх дні 100% включені всі котельні. Всі заклади бюджетної сфери - дитячі садки, школи, лікарні - з теплом. По житловим будинкам – на сьогодні ведуться пуско-налагоджувальні роботи»,- поінформував журналістів мер.
На прес-конференції не оминули увагою і гостру тему тарифів на тепло.
Послуги із централізованого опалення та гарячого водопостачання у Кривому Розі надають 3 підприємства: «Криворізька теплоцентраль», «Криворіжтепломережа» та «Дзержинське управління регіонального будівництва». Ці підприємства є ліцензіатами в Національної комісії. Вона і встановлює тарифи на їх послуги. « Органи місцевого самоврядування, на жаль, усунені від цього процесу й не мають можливості впливати на встановлення тарифів на послуги тепло-генеруючих підприємств»,- підкреслив Юрій Вілкул.
Стосовно розмірів тарифів, то міський голова зауважив, що говорити про те, що вони у Кривому Розі найвищі – досить суперечливе питання. Найнижча вартість опалення 1 кв. м по «Дзержинському управлінню регіонального будівництва» - вона становить 8,60 грн, найвища – у «Криворіжтепломережі» - 12,94 грн. По «Теплоцентралі»- 10,93 грн. Тобто, тарифна «вилка» від 8,60 грн. до 12,94 грн.
«Для об’єктивності давайте порівняємо. У Дніпропетровську цей показник становить від 11,12 грн. - до 14,84 грн. У Сумах - 11,73 грн., у Луганську – 11,31 грн. Так, звичайно, нам хотілося, щоб тарифи були меншими. Але, на сьогодні, ситуація складається таким чином»,- додав Юрій Вілкул.
На 2014 рік місто мало значні плани. Але, фактично, виконати вдалося лише третину від задуманого. «Звичайно, хотілося б зробити значно більше. Кошти на рахунку міста є – майже 500 млн. грн. Але, державне казначейство їх не пропускає ,- зазначив мер, - однак, і в таких складних умовах ми знаходимо додаткові ресурси для того, щоб важливі для наших жителів проекти були реалізовані».
На жовтневій сесії депутати також ухвалили рішення про виконання робіт з диспетчеризації ліфтів. На це додатково спрямовується 337,79 тис. грн. В цілому, у 2014 році буде підключено 122 ліфта.
За рахунок перерозподілу коштів до кінця року буде замінено 1 355 світильників на сучасні, більш економічні та 11 763 ламп, що містять таку небезпечну речовину як ртуть. Триває робота із впровадження енергозберігаючих технологій. У розробці - проекти модернізації котелень, розташованих на території онкологічного диспансеру і міської лікарні № 8. Тут будуть встановлені котли, що працюють на біомасі. Ще один твердопаливний котел на біомасі з автоматичною загрузкою планується встановити у школі №101.
Серед важливих аспектів діяльності міської влади - підтримка військових - учасників АТО. Рішенням LII сесії виділено 680,0 тис. грн. на виготовлення проектно-кошторисної документації та реконструкції приміщень лікувального корпусу міської лікарні №5 для проходження курсу реабілітації та оздоровлення бійців.
Варто відзначити, що Кривий Ріг - єдине місто України, яке надає адресну матеріальну допомогу у розмірі 100.тис.грн. сім’ям військовослужбовців, які загинули під час виконання військового обов’язку на Сході країни. На сьогодні, грошову підтримку отримали 34 родини.
Відділ преси та інформації апарату міської ради і виконкому
29 жовтня 2014