Юрій Вілкул поставив завдання підготувати окрему програму допомоги дітям з онкозахворюваннями
Створено: 2019-05-29 16:34:58Оновлено: 2019-05-29 16:41:44
Проблему фінансової допомоги дітям з важкими захворюваннями, у тому числі й онкологічними, за дорученням мера Юрія Вілкула, розглянуть комплексно і широко. І хоча в місті достатній рівень надання медичної допомоги дітям, а питання катастрофічного недофінансування лікування онкохворих - відповідальність держави і МОЗ, у Кривому Розі буде створена окрема робоча група. До неї увійдуть медики, депутати, громадськість та ін.
У другій декаді травня електронна петиція щодо фінансування медичної допомоги онкохворим дітям, набрала тисячу голосів. Юрій Вілкул дав доручення не тільки розібратися в проблемі в цілому по місту, а й вивчити її конкретно по кожній хворій дитині. Було проведено ряд оперативних нарад з головними лікарями профільних медзакладів міста і поставлені конкретні завдання. Петицію внесли до порядку денного 47-ї сесії міськради.
У залі засідань виступила її автор Вікторія Палей-Макарук: «Ця петиція була написана з надією, щоб в нашому місті приділялася більше уваги хворим дітям. Я не депутат, я звичайна мама хворої дитини, яка вимагає дорогого лікування». Також автор петиції подякувала за допомогу, яку місто вже надає онкохворим дітям і дітям з ДЦП.
В умовах істотного недофінансування державою ключових медичних програм, коли в держбюджеті передбачено, що не більше 30% хворих на рак отримають лікування за схемою «гроші йдуть за пацієнтом», а іншим доведеться шукати кошти самостійно або вмирати, в Кривому Розі збережена і діє програма «Здоров'я нації». Заходи програми розписані до 2021 року. Щорічно на різні напрямки охорони здоров'я в рамках програми виділяються значні кошти. У тому числі і на допомогу маленьким пацієнтам з онкологією, які проходять лікування в гематологічному відділенні 8-ї міської лікарні в 2016-му, 2017 і 2018-му роках виділялося по 3 мільйони гривень. У поточному році ця сума збільшилася на 950 тисяч грн., які були спрямовані на придбання обладнання.
«Всі питання по медицині ми вирішуємо комплексно. Ми намагаємося підхопити ті державні програми, які перестали діяти на державному рівні. Це і гемодіаліз, і допомога дітям з фенілкетонурією, народженим від ВІЛ-інфікованих матерів, забезпечення соцпідтримки пацієнтів з туберкульозом, придбання антирабичної сироватки (проти сказу) та інше. Немає жодного випадку ненадання медичної допомоги, як дітям, так і дорослим. Упевнений в компетентності наших медиків, ніхто не байдужий до своїх пацієнтів», - сказав начальник управління охорони здоров'я Костянтин Мурашко.
Медичний директор Криворізького онкологічного диспансеру Олександр Медведков звертаючись до депутатів зазначив, що на сьогодні державні програми забезпечують потребу маленьких криворіжців в протипухлинних препаратах лише на 70%. Частково цю різницю батькам хворих дітей компенсує місто. З огляду на, що медична сфера міста в цілому недофінансовується державою приблизно на 40%, виникає необхідність виділяти гроші з міського бюджету не тільки на зміцнення матеріальної бази медичної сфери, а й на зарплати медпрацівникам, щоб зберігати штат лікарень.
Після детального вивчення питання депутати прийняли рішення відхилити петицію через формулювання питання. Однак, міський голова Юрій Вілкул розпорядився створити робочу групу, яка буде займатися детальним вивченням питання допомоги хворим дітям. До її складу увійдуть, як представники депутатського корпусу, так і громадськість, і родичі хворих дітей. Після ретельного вивчення питання буде прийматися рішення про створення та прийняття в місті окремої програми, спрямованої на вирішення цієї проблеми, або про внесення додаткового пункту у вже діючу в місті програму «Здоров'я нації».
29 травня 2019