Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

ВІДПОВІДАЄМО НА АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ КРИВОРІЖЦІВ ДО КОНТАКТ-ЦЕНТРУ 1520

Створено: 2021-01-29 11:46:35Оновлено: 2021-01-29 11:49:03

ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ І НАУКИ ВИКОНКОМУ КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКРЇ РАДИ

ТЕТЯНА КРІПАК

  • Щодо змінилося у харчуванні учнів з набуттям чинності з 1 січня 2021 року нового Санітарного регламенту?

Встановлено вимоги до харчових продуктів та готових страв, що можуть пропонувати дітям. Передбачено низку обмежень за вмістом солі, цукру та жиру з урахуванням сучасних тенденцій щодо здорового харчування та рекомендації ВООЗ.

Визначено Перелік продуктів харчування, які забороняється продавати у шкільних буфетах та шкільних автоматах (чіпси, сухарики, попкорн, ковбаси, сосиски, копчену і солону рибу, деякі солодощі та ін.).

Заборонено реалізацію газованих та енергетичних напоїв, кави та кавових напоїв.

Встановлено групи харчових продуктів, які повинні бути в щоденному шкільному раціоні учнів (злакові, овочі, фрукти та ягоди, молочні продукти) та вимоги до них. Приміром, при наймі, раз на тиждень для учнів має готуватися риба, а фрукти та ягоди подаються без додавання цукру та підсолоджувачів.

НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ ЕКОЛОГІЇ  ВИКОНКОМУ

КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 СВІТЛАНА ОХОТНІКОВА

  • Які дозвільні документи необхідні суб’єкту господарювання для експлуатації газового чи твердопаливного котла, що використовуються для опалення виробничих та адміністративних приміщень?

Згідно з чинним природоохоронним законодавством України для експлуатації газових та твердопаливних котлів суб’єктами господарювання необхідно:

- в залежності від потужності котлів розробити матеріали оцінки впливу на навколишнє середовище (ст. 51 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст. 23 Закону України «Про охорону атмосферного повітря») або здійснити оцінку впливу на довкілля (Закон України «Про оцінку впливу на довкілля»);

- отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря (ст.11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», Постанова Кабінету Міністрів України від 13.03.2002 №302 «Про затвердження Порядку проведення та оплати робіт, пов'язаних з видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, обліку підприємств, установ, організацій та громадян-підприємців, які отримали такі дозволи»), висновок санітарно-гігієнічної експертизи та дотримуватись нормативів екологічної безпеки атмосферного повітря на межі санітарно-захисної зони (ст. 24, 25 Закону України «Про охорону атмосферного повітря»).

  • Чи є газові та  твердопаливні котли стаціонарними джерелами викидів забруднюючих речовин у повітря, на які необхідно отримувати дозвіл на викиди?

Згідно Інструкції про зміст та порядок складання звіту проведення інвентаризації викидів забруднюючих речовин на підприємстві затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 10.02.1995 №7 визначено:

- джерело забруднення атмосфери - об’єкт, з якого поширюється забруднююча речовина;

- стаціонарне джерело забруднення атмосферного повітря - підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об’єкт, що зберігає свої просторові координати протягом певного часу і здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу.

 При експлуатації газових та твердопаливних котлів виділяються оксиди азоту, діоксид та оксид вуглецю, сірчаний ангідрид та інші забруднюючі речовини. Таким чином, газові та твердопаливні котли  це агрегати або пристрої (залежно від їх виду і потужностей), але в будь-якому випадку нерухомі об’єкти, які є стаціонарними джерелами забруднення атмосферного повітря.

Статтею 11 Закон України «Про охорону атмосферного повітря» визначено, що викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися лише після отримання дозволу.

Дозвіл на викиди повинні мати підприємства, установи, організації та громадяни-суб'єкти підприємницької діяльності. Ця норма закону не розповсюджується до громадян, які використовують індивідуальне опалювальне обладнання для власних житлових будинків та квартир.

  • Чи потрібно суб’єкту господарювання сплачувати екологічний податок за викиди забруднюючих речовин в повітря від газових або твердопаливних котлів?

Статтею10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» та ст.240 Податкового кодексу України визначено, що підприємства, установи, організації та громадяни - суб’єкти підприємницької діяльності, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря зобов’язані своєчасно і в повному обсязі сплачувати екологічний податок.

Ставки екологічного податку за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення та порядок його обчислення визначені ст. 243 та ст.249 Податкового кодексу України.

 


29 січня 2021

© 2009—2025, Виконком Криворізької міської ради