Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Перепланування чи капітальний ремонт? Корисна інформація для криворіжців

Створено: 2017-07-28 15:38:07Оновлено: 2017-07-28 15:38:54

У зв’язку із численними зверненнями громадян до виконавчого комітету Криворізької міської ради із питанням: чи необхідно проводити реєстрацію нерухомості після її перепланування чи капітального ремонту, інформуємо про наступне.

Для того, щоб надати ґрунтовну відповідь на це питання, необхідно визначитися із поняттями «перепланування» та «капітальний ремонт».

Правилами утримання жилих будинків та прибудинкових територій визначено,  що капітальний ремонт будинку – це комплекс ремонтно-будівельних робіт, пов'язаних з відновленням або поліпшенням експлуатаційних показників будинку, із заміною або відновленням несучих або огороджувальних конструкцій, інженерного обладнання та обладнання протипожежного захисту без зміни будівельних габаритів об'єкта та його техніко-економічних показників.

Після здійснення капітального ремонту нерухомості не потрібно вводити об’єкт в експлуатацію та вносити будь-які зміни до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Іншим типовим випадком здійснення будівельних робіт є перепланування, за результатами проведення якого, зазвичай, потребується введення в експлуатацію нерухомості.

Житловим законодавством визначено чіткий критерій перепланування, після якого  не потрібно здійснювати переоформлення документів на власність – якщо перепланування не втручається в несучі елементи квартири (кімнати) або будинку. У цьому випадку не потрібні ніякі дозвільні документи, тобто не потрібно вводити в експлуатацію нерухомість.

До елементів перепланування жилих приміщень належать: перенесення й розбирання некапітальних перегородок, перенесення й влаштування дверних прорізів без втручання в несучу частину стіни, міжповерхові перекриття та інші несучі конструкції будинку, влаштування та переустаткування тамбурів. 
При проведенні перепланування та/або переобладнання не допускається:
– порушення міцності або руйнування несучих конструкцій будинку, погіршення цілісності й зовнішнього вигляду фасадів; 
– втручання в цілісність міжповерхового перекриття, об’єднання квартир по вертикалі з повним або частковим розбиранням міжповерхових перекриттів багатоквартирних будинків;
– порушення або демонтаж несучих опор, стін і балок багатоквартирних будинків;
– порушення або демонтаж вентиляційних колекторів, протипожежних пристроїв;
– обладнання санвузла та кухні над або під житловими приміщеннями квартир багатоквартирних будинків; 
– зменшення загальної житлової площі житлового приміщення, внаслідок чого громадяни можуть потребувати поліпшення житлових умов; 
– заміна в багатоквартирних будинках санвузлів та кухонь на житлові кімнати і навпаки; 
– порушення цілісності внутрішньобудинкових систем електро-, тепло-, водопостачання та водовідведення, перенесення опалювальних приладів на лоджії та балкони; 
– влаштовувати прибудови до перших поверхів багатоквартирних будинків у вигляді веранд, терас, господарських приміщень квартир тощо;
– об’єднувати, розширяти лоджії та балкони з приміщеннями квартир багатоквартирних будинків шляхом розбирання зовнішніх стін;
– приєднувати до квартир допоміжні приміщення загального користування будинків (гуртожитків), таких, як холи, коридори, підвали тощо.

Забороняється перепланування під житлові квартири приміщень у підвальних, підземних, технічних поверхах, у нежитлових приміщеннях загального користування багатоквартирних будинків та гуртожитках.
При переплануванні забороняється перевантажувати балкон шляхом влаштування його огорожі з цегляної кладки. 

Роботи з перепланування та/або переобладнання квартир проводяться з дотриманням правил добросусідства з урахуванням законних прав та інтересів мешканців сусідніх квартир.

До уваги криворіжців! Після проведення будівельних робіт Ви можете звернутися до управління з питань реєстрації виконкому Криворізької міської ради чи адміністратора Центру адміністративних послуг «Віза» та дізнатися чи потрібно проводити реєстраційні дії, відносно перебудованої нерухомості.

Ми працюємо для Вас!

Контакти:

  • Управління з питань реєстрації виконкому Криворізької міської ради:
    м. Кривий Ріг, вул. Героїв АТО, буд. 30; тел. 92-03-34, 92-03-22, 74-29-49;      e-mail: [email protected].
  • Центр адміністративних послуг «Віза»: м. Кривий Ріг, пл. Молодіжна, 1; тел. 493-08-28, 92-25-94, 92-13-61, 92-13-77, 92-13-89, "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"- 0-800-500-459;     e-mail: [email protected].

 


 

 

28 липня 2017

© 2009—2024, Виконком Криворізької міської ради