Про головні помилки землевпорядної документації
Створено: 2020-04-28 16:04:41Оновлено: 2020-04-28 16:08:00
«Земельний офіс» ЦНАПу «Віза» виконкому Криворізької міської ради, і в умовах карантину, працює для того, щоб жителі міста та суб’єкти господарювання отримували максимум корисної інформації про новації у сфері земельних питань, що запроваджуються Урядом. Крім цього, сьогодні в умовах карантину, коли Центр працює дистанційно, документи надходять поштою або кур’єрською доставкою, адміністратори не можуть поінформувати замовників послуг про помилки, виявлені при прийомі документів, що призводять до відмови у наданні послуги.
Сьогодні, знайомимо Вас з інформаціє Держгеокадасту щодо типових помилок і зауважень для зменшення кількості негативних висновків під час проведення державної експертизи землевпорядної документації (https://land.gov.ua)
Отже, через які недоліки виносяться негативні висновки:
- відсутність у складі проєкту землеустрою висновку відповідного структурного підрозділу у сфері містобудування та архітектури про його погодження у разі відведення земельної ділянки в межах населеного пункту (для всіх потреб), або земельної ділянки за межами населеного пункту, на якій розташовано об’єкт будівництва або планується розташування такого об’єкту, відповідно до вимог ч. 2 ст. 186-1 Земельного кодексу України.
- відсутність у складі проєкту землеустрою письмової згоди землевласника (землекористувача) засвідченої нотаріально (у разі викупу (вилучення) земельної ділянки, згідно з вимогами ст. 50 ЗУ «Про землеустрій».
- на графічних матеріалах, що містяться в складі проєкту землеустрою не показані межі прибережних захисних смуг та водоохоронних зон водних об’єктів (відповідно до вимог ст. 60 Земельного кодексу України та ст. 88 Водного кодексу України) у зв’язку з чим неможливо визначити входження (не входження) земельних ділянок в їхні межі.
- відсутність у складі проєкту землеустрою висновку центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку лісового господарства про його погодження (у разі відведення земельної ділянки із земель лісогосподарського призначення), відповідно до вимог ч. 3 ст. 186-1 Земельного кодексу України.
Також, Держгеокадастр оприлюднив проєкт нової Методики нормативної грошової оцінки земель, та запрошує долучитись до її обговорення https://land.gov.ua/155698-2/. Нова методика передбачає спрощення розробки технічної документації з оцінки земель та земельних ділянок а також сприятиме наповненню Державного земельного кадастру відомостями про нормативну грошову оцінку земель та земельних ділянок.
Бажаємо всім здоров’я!
Контакти Центру адміністративних послуг «Віза»:
тел. 0-800-500-459 (безкоштовно)
e-mail: [email protected]
28 квітня 2020