Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету

О.Вілкул привітав представників криворізьких театрів з Міжнародним днем театру

Створено: 2024-03-28 09:52:18Оновлено: 2024-03-28 09:57:13

У складний для мільйонів українців час театр - одна з небагатьох традицій довоєнного часу, який дає змогу бодай не декілька годин підзарядатись позитивними емоціями, впевнені представники місцевої театральної спільноти. Вони вдячні міській владі та Раді оборони Кривого Рогу за те, що для безпеки глядачів в усіх трьох театрах побудовані укриття. Завдяки фінансовій підтримці з міського бюджету в криворізьких театрах служать 230 осіб.

Майже пів тисячі вистав. 16 – прем’єрних. Сорок тисяч глядачів. Упродовж минулого року  криворізькі театри продовжували працювати у максимально можливому темпі. Нині - не збавляють обертів, адаптуючись до викликів, які диктує час.

«Щиро вітаю вас із професійним святом – Міжнародним днем театру! Це  свято підкреслює значимість творчої праці майстрів сцени наших 3-х професійних театрів, 2 з яких – академічні. Ви – справжнє культурне  багатство, обличчя духовності та гордість міста. Війна цього не змінила, а навпаки, ще  більше  наголосила на важливості всієї нашої національної культури, в т.ч. театрального мистецтва. Саме існування української нації та  її культури  ми відстоюємо на полі бою та в тилу. Від щирого серця бажаю вам натхнення, втілення творчих задумів, незмінних глядацьких симпатій, міцного здоров’я, щастя, миру та добра!», - сказав Голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул.

Діяльність театрів спрямована і на підтримку наших захисників. Зокрема, у театрах відбуваються заходи у рамках марафону "Єднаймося заради перемоги КР".

«Яскраву творчість криворізьких театрів відмічають не тільки на державному рівні, а й за кордоном. Наші театральні митці з успіхом виступають на всеукраїнських та міжнародних фестивалях. Також важливим напрямом є підтримка бойового духу наших захисників, залучення до мистецтва жителів Кривого Рогу та «нових криворіжців». Зазначу також важливий зв’язок між професійними колективами наших театрів та мистецькими та художніми школами. Завдяки цьому формується нова плеяда майбутніх служителів Мельпомени», - сказав заступник міського голови Сергій Мілютін. 

Директорка і художня керівниця Криворізького театру ляльок, заслужена діячка мистецтв України Світлана Михайлова сказала: «Мистецтво завжди лікує. Завжди відволікає від сьогодення. Завжди призиває до довіри, надії людей у те, що після темряви наступить світло і добро завжди перемагає зло. Сьогодні велика потреба у мистецтві, тому що люди занурені у тугу, печаль і ми саме для цього і працюємо».

З нагоди Міжнародного дня театру криворізькі служителі театрального мистецтва отримали міські нагороди за плідну працю. Попереду в них - нові вистави, аншлаги та овації. І мрії, віра у здійснення яких додає натхнення творити.

Актор та режисер театру "Академія руху", заслужений діяч мистецтв України Сергій Бєльський сказав: «Я думаю, в майбутньому найкращим привітанням для кожного стане – не чути в новинах ні ракет, ні дронів, ні куль. Ні смертей – ні цивільних, ні військових. Це буде саме велике свято. А все інше - ми зробимо для глядачів самі».

28 березня 2024

© 2009—2024, Виконком Криворізької міської ради