Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

У Кривому Розі пройшов міжнародний форум «Зелена» металургія - на шляху до відновлення та трансформації промислового сектору економіки України»

Створено: 2024-11-27 14:24:18Оновлено: 2024-11-27 14:26:45

Серед учасників: представники Всесвітньої Академії гірничих наук, Академії гірничих наук України, КНУ, представники найбільших гірничо-металургійних підприємств, уповноважені особи Міністерств захисту довкілля та економіки України, Дніпропетровської обласної державної адміністрації та облради. Також, участь у форумі взяли міжнародні партнери з Казахстану, Франції, Австрії, Швеції, Люксембургу, Нідерландів, Німеччини.

«Сучасні технології, стратегії та ініціативи, що сприятимуть зменшенню впливу металургійних процесів на навколишнє середовище»: У Кривому Розі обмінялися досвідом та інноваціями екологічних і ефективних методів виробництва металу.

Відкриваючи форум в.о. міського голови Юрій Вілкул  зазначив,  що з жовтня 2024 року набув чинності ЗУ «Про основні засади державної кліматичної політики», який спрямований на забезпечення низьковуглецевого та сталого розвитку України, досягнення кліматичної нейтральності, пом'якшення наслідків зміни клімату та адаптації до неї. Найближчим часом набудуть чинності нові стандарти Європейського Союзу щодо більш екологічно чистих методів виробництва.  

« За статистичними даними, щорічно тільки у Кривому Розі в атмосферне повітря надходить   15 мільйонів тонн вуглекислого газу, з яких пере-важну більшість складають викиди від металур-гійного виробництва. В цілому, по Україні ця цифра вже сягає понад 100 мільйонів тонн на рік.

Найближчим часом набудуть чинності нові механізми Європейського Союзу щодо вуглецевого податку. Цей податок спрямований на зниження викидів парникових газів та стимулювання пе-реходу до більш екологічно чистих методів виробництва», - сказав Ю.Вілкул.

Зелена металургія – це комплекс заходів, які мають на меті зменшити викиди вуглекислого газу при виробництві сталі. За Європейським зеленим курсом цей рівень до 2050 року повинен бути знижений на 80% – до 250 кг на тонну сталі.

Сергій Грищенко, доктор технічних наук, професор, представник ОП «Укрметалургпром», академік гірничих наук України сказав: «Захід, організований Академією гірничих наук у співпраці з мерією та Міжнародною академією гірничих наук  спрямований на підготовку одного з ключових пунктів майбутньої програми відновлення металургії. Його мета - не просто відновити галузь у попередньому вигляді, а модернізувати її, відповідно до сучасних екологічних вимог, зокрема, з акцентом на скорочення викидів парникових газів».

Микола Ступнік, доктор технічних наук, професор, ректор Криворізького національного університету, академік гірничих наук України зазначив: «У світі, на жаль, поки що немає єдиної думки щодо шляхів подолання вуглецевої кризи. Проте, я впевнений, що людство знайде дієві рішення для масштабної та фундаментальної перебудови промисловості. Україна обов’язково стане частиною процесу відновлення після військово-політичної кризи, яка торкнулася всього світу. Відбудова відбуватиметься вже на нових, декарбонізованих засадах. Це дозволить убезпечити атмосферу від перегріву та сприятиме сталому розвитку».

Впровадження інноваційних технологій виробництва сталі, підготовки сировини та переробки відходів металургійного виробництва є стратегічно важливим кроком для промислових підпри-ємств в умовах нових європейських екологічних стандартів. Впроваджуючи принципи зеленого ви-робництва, підприємства матимуть змогу закласти основу для економічного зростання та зменши-ти негативний вплив на навколишнє середовище

«Форум об'єднав науковців, виробничників та представників компаній, що займаються металургійною промисловістю по всьому світу. У рамках заходу представлено доповіді від представників семи країн, які активно впроваджують "зелену" металургію та сучасні технології. "Зелена" металургія - це комплекс заходів, спрямованих на видобуток, переробку, управління відходами та зменшення викидів вуглекислого газу у виробництві сталі. Головна мета - скоротити рівень викидів на 80% до 2050 року.  Це надзвичайно важливо для мешканців Кривого Рогу та всієї України. Ми вже зараз працюємо над вирішенням ключових питань, зокрема, стосовно напрямів переробки та фінансування. Все, що можливо зробити зараз, має бути зроблено, аби після війни ми могли максимально прискорити процес відновлення», - підкреслив Ю. Вілкул.

Тому, для промислових підприємств міста впровадження інноваційних технологій виробництва сталі, підготовки сировини та переробки відходів металургійного виробництва є стратегічно важливим кроком. Впроваджуючи принципи зеленого виробництва, підприємства матимуть змогу закласти основу для економічного зростання та зменшити негативний вплив на навколишнє середовище.

Учасники форуму   обговорили також  напрямки: переробка відходів металургійного виробництва як елемент «зеленої» металургії та роль малого і середнього бізнесу у розвитку «зеленої» металургії.

Перший заступник міського голови  Євген Удод зазначив: «Ворог намагається знищити наше місто, підриваючи дамби, електростанції та інші важливі інфраструктури. Але ми вистоїмо, це -100% відсотків. Наше місто завжди було і є прогресивним та інноваційним і на нас дуже велика відповідальність. Зараз Кривий Ріг -  це майже 20 % економіки України, десятки тисяч робочих місць. Ми допомагаємо малому та середньому бізнесу. «Зелена» металургія  - це напрямок і середнього бізнесу. Ми долучаємо наших колег з інших країн, будь-які моделі фінансування для залучення новітніх технологій в цьому напрямку. Підходимо комплексно і системно  до цього питання».

27 листопада 2024

© 2009—2024, Виконком Криворізької міської ради