Начальник ВА Кривого Рогу О.Вілкул оголосив про початок опалювального сезону в місті з 1 листопада та розповів про ситуацію з енерго- та водопостачанням
Створено: 2022-10-27 13:30:17Оновлено: 2022-10-27 13:35:05
З 29 жовтня котельні Кривого Рогу розпочнуть роботу й вже 1 листопада будуть подавати тепло для житлового сектору, соціальних закладів, закладів бюджетної сфери та інших споживачів. При цьому управителі багатоквартирних будинків та ОСББ зобов'язані невідкладно забезпечити прийом теплоносія до будинків криворіжців. Таке рішення підтверджено міською комісією ТЕБ та НС
Рішення розпочати опалювальний сезон також допоможе зняти зайве навантаження на енергосистему міста та мінімізувати ризики аварійних відключень
Олександр Вілкул, начальник Військової адміністрації Кривого Рогу повідомив: «Ми вирішили з 1 листопада розпочинати опалювальний сезон у повному обсязі. Вже розпочався «гідравлічний прогін» системи. 29, 30, 31-го жовтня буде розпалювання всіх котелень за графіком. Необхідно всім керуючим компаніям і ОСББ підготується до прийому тепла, відкрити засуви, провести спуск повітря з труб та провести інші заходи щодо підготовки до прийому тепла в найближчі 4 дні, враховуючи, що 29 та 30 вихідні і всі будуть вдома.
Так, я знаю, що на вулиці ще не дуже холодно і в мирний час можна було б почекати тиждень, а то й два, щоб заощадити. Але, по-перше, включення опалення надасть економію електроенергії – те, що нині критично. Друге - котельні та насосні теж можуть потрапляти під аварійні відключення електроенергії і який час нам знадобиться на запуск тепла, з урахуванням можливих гідравлічних ударів при відключеннях, ніхто прогнозувати не може. Третє – я хочу прогріти систему та ліквідувати неминучі пориви, доки є така можливість, це не мирний час».
При цьому, мешканці мають розуміти, що з моменту запуску котелень до моменту, коли батареї в будинках реально прогріються, повинен пройти певний час. Це пов’язане із проведенням цілої низки необхідних робіт.
Також Олександр Вілкул розповів про ситуацію з енергопостачанням і відповів на питання, що часто звучать від криворіжців:
«У місті проходять і віялові, й аварійні відключення електроенергії. Це неминуче, оскільки орки зруйнували частину енергосистеми України. Відключення проводять Укренерго та ДТЕК Дніпрообленерго. Рубильники знаходяться не у Кривому Розі. Я не можу дати команду ні на відключення, ні на включення. Енергетики, за домовленістю з нами, роблять все можливе, щоб відключення тривали не довше 4 - 4,5 годин. Там, де це відбувається довше – це аварії, які трапляються при аварійних відключеннях. Енергосистема теж не створювалася під постійну роботу в умовах аварійних відключень і постійно трапляються аварії, як, наприклад, учора на «Східних», де світла в деяких будинках не було до десяти годин. Не варто заздрити деяким будинкам, які не вимикають. Це не тому, що там «може жити начальство, яке домовилося» - домовитись сьогодні неможливо – це тому, що будинки, які не відключають, можуть перебувати на одній лінії з об'єктами критичної інфраструктури. А ми намагаємося вирішити, щоби об'єкти критичної інфраструктури не відключали, або відключали мінімально. Якщо розірве від гідроударів труби та батареї, у тому числі і у вашому будинку – вам від цього легше не стане?».
Окрім цього Олександр Вілкул пояснив ситуацію з водопостачанням у південній частині міста:
«Вже добу вода у південній частині міста має неприродний запах та смак йоду. Це сталося тому, що при ракетній атаці на Карачунівську греблю водозабір теж був зруйнований. Ми перейшли на інший водозабір, який знаходиться набагато глибше. І минулої ночі водозабір почав «хапати» донні водорості, які й створили цю проблему. Спрогнозувати це наперед було неможливо. Вже знайдено технічне рішення і вода буде відбиратися у верхніх шарах. Думаю, що до кінця дня відбудеться промивання системи, і ця проблема зникне. Проведено всі лабораторні аналізи, цей запах та смак йоду абсолютно не впливає на якість води, вода за всіма параметрами відповідає нормам. Для здоров'я шкоди бути не може».
Також начальник Військової адміністрації міста наголосив, що місто робить все можливе, щоб підготуватися до будь-якого розвитку подій, але криворіжці також повинні поставитися до підготовки максимально відповідально:
«Внаслідок пошкоджень в енергосистемі і те, що війна ще далеко не закінчилася, можуть бути й нові удари та руйнування. Може скластися так, що ми і днями, і тижнями, і місяцями будемо без енергоносіїв. І ми готуємо місто до виживання за цих умов. Але це й відповідальність кожного за свою сім'ю. Запас води, продуктів, що не псуються, заряджені акумулятори та пауербанки, утеплені вікна та двері, для приватного сектору – можливість перейти на пічне опалення, буржуйки, запас дров і вугілля тощо. Зараз треба вижити та перемогти. Слава Кривбасу та Слава Україні!»
27 жовтня 2022