Ю. Вілкул: Криворізькі лікарні, визначені для лікування коронавірусу, отримали додаткові кисневі концентратори
Створено: 2020-10-27 13:11:56Оновлено: 2020-10-27 13:13:53
Місто не зупиняє роботу по забезпеченню лікарень усім необхідним для боротьби з вірусною інфекцією, Днями опорні лікарні для лікування пацієнтів з COVID-19 отримали чергову партію ЗІЗ та 10 кисневих концентраторів.
«В місті триває надання допомоги хворим з патологією легень, перш за все це двобічна та однобічна пневмонії, в тому числі й викликані ковідом-19. Раніше за рахунок міського бюджету вже було придбано 36 кисневих концентраторів та 24 апарата ШВЛ, це чергова партія, а наступного тижня очікуємо ще на 35 концентраторів для медзакладів міста. Дякую лікарям, які відповідально виконують свою роботу й керівництву міста за підтримку, адже без оновлення обладнання працювати в умовах пандемії та надавати допомогу важким хворим вкрай важко», - зазначив мер Юрій Вілкул.
Медики підтверджують – застосування кисню при гострих станах, особливо коли вірус спричиняє пневмонію важливе не лише для порятунку хворих, а й для задовільного почуття в подальшому.
Головний лікар 17 міської лікарні Юрій Чорновол зазначив: «Наша лікарня задіяна в наданні допомоги хворим з ковід, також у нас лікуються пацієнти з гострими пневмоніями. Для таких хворих вкрай необхідна кисневотерапія, яка надає більше шансів на одужання. Саме для її проведення й потрібні кисневі концентратори, які генерують кисень. Лікарня вже має такі апарати, однак у нинішній ситуації, коли епідемія в країні не вщухає, великий плюс для нашої роботи, що ми отримуємо від міста додаткові апарати».
«Наша лікарня отримала додатково 3 апарати. Вони дуже важливі для лікування хворих з ковід-інфекцією, адже майже всі вони кисневозалежні. Ці концентратори мають обсяг 5 літрів, вони високої якості, працюють тихо, аби хворі не відчували зайвого дискомфорту», - додала в.о. головного лікаря 1 міськлікарні Ірина Латанська.
З перших днів епідемії у місті був створений штаб з протидії коронавірусу, який очолив міський голова. На заходи з боротьби з ковід з міського резервного фонду було вже виділено майже 84 млн грн, які в першу чергу були спрямовані на матеріально-технічне забезпечення лікарень,придбання тестів для проведення лабораторної діагностики, сучасного обладнання, лікарські засоби.
«Місто мобілізувало всі резерви й штаб працює без вихідних. Ситуація із захворюванням у Кривому Розі знаходиться на контролі. У всіх визначених госпітальних базах першої черги вистачає дихального обладнання для пацієнтів з коронавірусом. В Кривому Розі перебував в.о. Голови Національної служби здоров’я України Андрій Віленський, який відвідав декілька лікарень, був присутнім на засіданні міського штабу, спілкувався з міським головою, медиками й оцінив роботу нашого міста достатньо високо», - сказав Костянтин Мурашко.
Довідка: Кисневі концентратори відділяють кисень від атмосферного повітря і подають висококонцентрований кисень (більше 90%) пацієнтові. До кисневих концентратів підключають пацієнтів, які хворіють на COVID-19 середньої ступені важкості. При правильному застосуванні, попереджують розвиток ускладнень та погіршення стану пацієнтів із COVID-19. Таким чином зменшується навантаження на реанімаційні ліжка з апаратами штучної вентиляціїї легень (ШВЛ), які варто використовувати лише для важкохворих.
Така терапія також потрібна для пацієнтів із хронічними легеневими захворюваннями, такими як хронічне обструктивне захворювання легень, бронхіальна астма, деякі серцево-судинні захворювання, тому кисневі концентратори можуть використовуватися лікарнями і в після карантинний час.
> >27 жовтня 2020