ОНЛАЙН-ПРИЙМАЛЬНІ ПРОДОВЖУЮТЬ СВОЮ РОБОТУ У ВЕРЕСНІ
Створено: 2021-09-27 09:49:47Оновлено: 2021-09-27 10:01:41
На цьому тижні онлайн-консультації у Контакт-центрі 1520 провели заступник начальника управління з питань реєстрації виконкому Криворізької міської ради ЛОЛІТА КІЙЛО, начальник управління житлової політики та природних монополій департаменту розвитку інфраструктури міста виконкому Криворізької міської ради СВІТЛАНА СЕРЕЖЕНКО, заступник голови Саксаганської районної у місті ради АЛЛА НАГНІЙ.
20.09.2021 заступник начальника управління з питань реєстрації виконкому міської ради Лоліта Кійло під час онлайн-консультації відповіла на наступні питання:
- Як зареєструвати ФОП самостійно?
Найбільш актуальною послугою у сфері реєстрації бізнесу залишається реєстрація фізичної особи підприємцем.
НАРАЗІ, РЕЄСТРАЦІЯ ФОП ВІДБУВАТИМЕТЬСЯ АВТОМАТИЧНО, БЕЗ УЧАСТІ ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРАТОРА.
Потрібно лише авторизуватися за допомогою КЕП та подати заявку про відкриття ФОП через Єдиний вебпортал електронних послуг Дія за посиланням https://cutt.ly/zmgSqOg. Потім процедура відбувається автоматично.
Дана послуга реалізується Міністерством цифрової трансформації спільно з Міністерством юстиції України, Державним підприємством «Національні інформаційні системи».
- Які відомості перевіряються у ЄДИНІЙ ДЕРЖАВНІЙ ЕЛЕКТРОННІЙ СИСТЕМІ У СФЕРІ БУДІВНИЦТВА?
Варто наголосити, що з 1 серпня 2021 року суб’єкти державної реєстрації повинні перевіряти відомості Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Державні реєстратори перевіряють наступну інформацію:
І. Про технічну інвентаризацію (згідно з Постановою КМУ від 23.06.2021 №681 «Деякі питання забезпечення функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва»).
У разі подання заявником технічного паспорту на об’єкт нерухомого майна чи об’єкт незавершеного будівництва державним реєстратором прав на нерухоме майно з 01 серпня 2021 року має забезпечуватись перевірка інформації Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва про результати проведення технічної інвентаризації. При цьому, законодавством не встановлено будь-яких винятків в залежності від дати проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна чи складання відповідного технічного паспорта – таке офіційне роз’яснення надало Міністерство юстиції України.
ІІ. Про присвоєння адрес (Згідно з Постановою КМУ від 07.07.2021 №690, що набрала чинності 10.07.2021 року)
Адреса вважається присвоєною з дня внесення до Реєстру будівельної діяльності інформації про її присвоєння.
РЕКОМЕНДУЄМО! ПЕРЕД ПОДАННЯМ ДОКУМЕНТІВ НА ДЕРЖАВНУ РЕЄСТРАЦІЮ НЕРУХОМОСТІ , ПЕРЕВІРИТИ ІНФОРМАЦІЮ ЗА ПОСИЛАННЯМ https://e-construction.gov.ua/,
- Чи можливо використовувати цифрову Е - копію свідоцтва про народження в «ОФІСАХ ПРОПИСКИ» міста Кривого Рога?
Е-свідоцтво про народження має унікальний електронний ідентифікатор (QR-код, штрих-код, цифровий код) та за юридичною силою прирівнюється до документа у паперовій формі.
Використати е-свідоцтво про народження можна і в «офісах прописки» міста Кривого Рогу!
Для цього достатньо пред’явити е-свідоцтво на смартфоні або іншому гаджеті, що підтримує використання мобільного додатку «Дія». Працівник «офісу прописки» за допомогою мобільного додатку «Дія» самостійно ідентифікує свідоцтво про народження шляхом зчитування QR-коду.
21.09.2021 онлайн – прийом провела заступник голови Саксаганської районної у місті ради АЛЛА НАГНІЙ, яка відповіла на наступні запитання мешканців:
- щодо благоустрою території біля будинку №7 бульвару Вечірній;
- щодо створення ОСББ в будинку №105 по вул. Світлогірська;
- щодо встановлення засібу зменшення швидкості транспорту на повороті між зупинками «Магазин «Ясень» та ДП Дніпро-петровської обласпоживспілки «Ринок Ювілейний»;
- щодо призначення соціальної допомоги малозабезпеченій родині та інше.
Крім того, під час онлайн-прийому, надійшла подяка від мешканця району працівникам виконкому Саксаганської районної у місті ради за небайдужість та оперативне виконання заявок.
Начальник управління житлової політики та природних монополій департаменту розвитку інфраструктури міста виконкому Криворізької міської ради СВІТЛАНА СЕРЕЖЕНКО відповіла на наступні питання.
- Щодо виконання капітального ремонту конструктивного елементу (покрівлі, швів, під’їздів тощо) у житловому будинку.
Згідно зі ст.ст.1,5 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (надалі - Закон), спільне майно багатоквартирного будинку є спільною сумісною власністю співвласників.
Спільне майно багатоквартирного будинку - приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі та споруди і його прибудинкова територія.
Крім того, згідно Закону, співвласники зобов’язані забезпечувати належне утримання та належний санітарний, протипожежний і технічний стан спільного майна багатоквартирного будинку; забезпечувати технічне обслуговування та у разі необхідності проведення поточного і капітального ремонту спільного майна багатоквартирного будинку.
Відповідно до ст.10 вказаного Закону, передбачено, що співвласники приймають рішення щодо управління багатоквартирним будинком на зборах.
Зокрема, до повноважень зборів співвласників належить прийняття рішень з усіх питань управління багатоквартирним будинком, у тому числі про визначення управителя, проведення поточного і капітального ремонтів, реконструкції, реставрації, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку та визначення підрядників для виконання таких робіт, тощо.
Таким чином, мешканці виключно на загальних зборах визначаються щодо проведення поточного і капітального ремонтів, та у разі необхідності визначення підрядної організації, яка буде виконувати зазначені роботи, за рахунок коштів співвласників житлового будинку.
Рішення вважається прийнятим зборами співвласників, якщо за нього проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 75 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку.
Рішення зборів співвласників оформляється протоколом, який підписується усіма співвласниками (їх представниками), які взяли участь у зборах, кожен з яких ставить підпис під відповідним варіантом голосування ("за", "проти", "утримався"), за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики.
Рішення зборів співвласників є обов’язковими для всіх співвласників, включаючи тих, які набули право власності на квартиру чи нежитлове приміщення після прийняття рішення.
Протокол з рішенням зборів співвласників будинку передається управителю, який здійснює на договірних засадах управління багатоквартирним будинком.
У разі прийняття відповідного рішення співвласниками багатоквартирного будинку управитель багатоквартирного будинку зобов’язаний приймати на банківський рахунок, відкритий для розрахунків за окремим багатоквартирним будинком для цієї мети, внески на проведення капітального ремонту спільного майна багатоквартирного будинку, який перебуває в його управлінні, надавати інформацію про рух коштів на відповідному рахунку
Також, за рішенням співвласників багатоквартирного будинку та в межах виділених ними коштів, управитель багатоквартирного будинку зобов’язаний організовувати виконання та виступати замовником робіт з капітального ремонту (заміни) спільного майна багатоквартирного будинку.
27 вересня 2021