ВІДПОВІДАЄМО ПРО ПРОГРАМУ «ЕНЕРГОДІМ»
Створено: 2021-08-27 11:18:57Оновлено: 2021-08-27 11:23:01
НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ З ПИТАНЬ ЕНЕРГОМЕНЕДЖМЕНТУ ТА ВПРОВАДЖЕННЯ ЕНЕРГОЗБЕРЕГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЙ ВИКОНКОМУ КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
ОКСАНА КОТУНОВА
Учасниками Програми (тобто бенефіціарами) можуть стати лише об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ). Адже саме ОСББ є тією юридичною особою, яка реалізує права співвласників на володіння та користування спільним майном у будинку.
- Як подати заявку на участь у програмі «ЕНЕРГОДІМ» та чи можливо це зробити онлайн?
Фонд енергоефективності в серпні 2021 року розпочав прийом заявок ОСББ на участь у програмі «Енергодім» в онлайн форматі.
Така можливість надається у персональному електронному кабінеті заявника через веб-портал електронних послуг, який був запущений в серпні у тестовому режимі - https://portal.energodim.org/.
Це нововведення дозволить спростити процес подачі документів, уникнути ряду типових помилок та скоротить час надходження документів до Фонду.
Програма «Енергодім» передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі від 40% до 70 %.
Розмір гранту для перших 500 ОСББ, заявки яких надійшли та схвалені Фондом, становить:
- відшкодування 70% вартості витрат на проведення попереднього енергоаудиту, розробку проектної документації та її експертизу (у тому числі обстеження об’єкту/будівлі), послуги з технічного та авторського нагляду, сертифікацію енергетичної ефективності після реалізації проекту, обстеження інженерних систем будівлі, на яких здійснено заходи з енергомодернізації;
- відшкодування до 60% вартості витрат на будівельні роботи для Пакета заходів «А» та до 70% - для Пакета заходів «Б».
Починаючи з 501-ї заявки:
- обмеження щодо вартості витрат на заходи з підготовки та реалізації проекту, не повинні перевищувати 15 % від вартості Заходів з будівельних робіт – для Пакету заходів «А», та 7,5 % від вартості заходів з будівельних робіт – для Пакету заходів «Б»;
- розмір гранту на відшкодування витрат на будівельні роботи становить 40% для Пакету заходів «А» та 50% — для Пакету заходів «Б».
ОСББ можуть подавати заявки для участі в програмі «Енергодім» через відділення банків-партнерів. Наразі банками-партнерами Фонду в межах програми «Енергодім» є – АБ «Укргазбанк», АТ КБ «ПриватБанк», ПАТ «Ощадбанк» та АТ «КРЕДОБАНК».
Окрім підтримки з Фонду енергоефективності, з бюджету Криворізької міської територіальної громади, відповідно до рішення міської ради від 23.12.2020 №36 https://so.kr.gov.ua/ua/treezas_so/pg/5078077777_d1/, передбачено відшко-дування частини вартості кредиту на виконання заходів з енергоефективності, що входять до пакету заходів «Б» («Комплексний»), визначених програмою «Енергодім» в обсязі 10% від основної суми кредиту, а також відсотків за кредитом.
- Який є порядок отримання відшкодування вартості кредиту від міста?
Рішенням виконкому міської ради від 14.04.2021 №182 затверджено Порядок відшкодування витрат за кредитами, що надаються об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку та житлово-будівельним кооперативам на впровадження енергоефективних заходів у житловій сфері в новій редакції.
Цей Порядок визначає процедуру та механізми використання коштів, передбачених у бюджеті міської Криворізької міської територіальної громади в рамках виконання міської програми відшкодування витрат за кредитами.
З актуальною редакцією Порядку відшкодування витрат за кредитами, що надаються об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку та житлово-будівельним кооперативам на впровадження енергоефективних заходів у житловій сфері можна ознайомитись за посиланням: https://so.kr.gov.ua/ua/treezas_so/pg/5142577777_d2/ .
Щоб модернізувати будинок ОСББ має вивчити умови Програми ЕНЕРГОДІМ та умови Грантового договору і погодитися з ним.
Далі необхідно провести загальні збори ОСББ і прийняти рішення про проведення енергоаудиту будівлі.
Наступне рішення про подачу заявки на участь у програмі «ЕНЕРГОДІМ» ухвалюють виключно на загальних зборах ОСББ.
ОСББ може отримати безкоштовну консультацію від регіонального радника Програми підтримки Фонду енергоефективності IFC, які супроводжують ОСББ на всіх етапах участі у Програмі Фонду, а також може запросити регіонального радника до будинку й отримати цілий комплекс консультацій ще до проведення попереднього енергоаудиту будинку. Контакти радників за посиланням: https://eefund.org.ua/#how_to_apply_header_block
ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ РОЗВИТКУ ІНФРАСТРУКТУРИ МІСТА ВИКОНКОМУ КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ІВАН КАРИЙ
- Як здійснити благоустрій контейнерного майданчика?
Сьогодні в нашому місті гостро стоїть питання покращення санітарного стану та зовнішнього вигляду контейнерних майданчиків.
В місті налічується біля 700 контейнерних майданчиків. Відповідно до Типового договору про надання послуг з вивезення побутових відходів (Додаток 1 «Правил про надання послуг з вивезення побутових відходів», затверджених постановою КМУ від 10.12.2008 №1070), облаштування контейнерних майданчиків, утримання їх у належному санітарному стані відноситься до обов’язків споживача.
Проте, зважаючи на значну вартість робіт з благоустрою контейнерних майданчиків, споживачам (мешканцям) надається допомога в утриманні контейнерних майданчиків за рахунок коштів з міського бюджету.
Для вирішення питання санітарно-технічного стану контейнерних майданчиків у 2019-2020 роках виконано капітальний ремонт 123 контейнерних майданчиків, проведено технічну інвентаризацію та паспортизацію 338 контейнерних майданчиків.
У 2019 році вперше були використані контейнерні системи для розміщення контейнерів для твердих побутових відходів з конструкцією закритого типу. Це дозволило отримати позитивні результати, з утримання контейнерних майданчиків, та отримати величезну кількість позитивних відгуків мешканців міста про зовнішній вигляд та зручність експлуатації контейнерних систем.
Такі системи існують тільки в Кривому Розі, аналогів в Україні немає.
Використання такого обладнання дозволяє значно зменшити розлітання сміття, як це відбувається з відкритих контейнерів, та суттєво покращити санітарний стан та зовнішній вигляд контейнерного майданчика і прилеглої території.
На теперішній час встановлено вже більше ніж 600 сучасних контейнерних систем для розміщення контейнерів для збору твердих побутових відходів. Робота з встановлення контейнерних систем продовжується.
Згідно з рішенням Криворізької міської ради від 30.03.2016 №381 «Про обсяг і межі повноважень районних у місті рад та їх виконавчих органів», виконкомам районних у місті рад делеговано повноваження з питань надання пропозицій до виконавчих органів міської ради щодо визначення в межах району території для розміщення відходів; організації робіт з ліквідації несанкціонованих звалищ сміття, контролю дотримання вимог до санітарного стану району, здійснення контролю за станом благоустрою, організацією збирання, транспортування, знешкодження побутових відходів, тощо.
Враховуючи наведене, для здійснення благоустрою контейнерного майданчика мешканцям необхідно звернутися до виконкому районної місті ради.
Контактні дані та графік роботи виконкомів районних у місті рад:
Виконком Центрально-Міської районної у місті ради:
(0564)94 83 60, (068)970 56 97, вул. Свято-Миколаївська, 27 ,м. Кривий Ріг,
Виконком Тернівської районної у місті ради:
тел. (0564) 35-14-45;e-mail: [email protected] вул. Короленка, 1а м. Кривий Ріг
Виконком Покровської районної у місті ради:
068-3551010, (056) 440-32-04, [email protected], вул. Шурупова, 2, м.Кривий Ріг
Виконком Саксаганської районної у місті ради:
(0564) 94-82-00, 0675012810, e-mail: [email protected], вул. Володимира Великого, 32, м. Кривий Ріг
Виконком Довгинцівської районної у місті ради:
(096)880-10-10, 470-11-01, вул. Дніпровське шосе буд. 11,м. Кривий Ріг,
Виконком Металургійної районної у місті ради:
(0564) 92-00-10, (096) 174 10 10 e-mail: [email protected] , пр.Миру, 42, м. Кривий Ріг
Виконком Інгулецької районної у місті ради:
(0564) 94-80-51; (0564) 94-80-00. [email protected], пл. Гірницької Слави, 1, м. Кривий Ріг
Час роботи всіх районних виконавчих комітетів: пн-пт: 8.00-16.30.
Перерва: 12.30-13.00, сб, нд: вихідні
27 серпня 2021