ДО УВАГИ ПІДПРИЄМЦЯМ ТА МЕШКАЦЯМ МІСТА.
Створено: 2022-01-27 14:44:57Оновлено: 2022-01-27 14:45:43
КОМЕНТУЄ НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА ВИКОНКОМУ КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ІРИНА РИЖКОВА
- Для яких фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку, застосування РРО/ПРРО не є обов'язковим?
Згідно з пунктом 296.10 статті 296 Податкового кодексу України реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку першої групи.
Крім того, для платників єдиного податку другої - четвертої груп діють виключення, передбачені статтею 10 закону про застосування РРО. На виконання вказаної статті прийнято Постанову Кабінету Міністрів від 20.08.2000 №1336, що передбачає умови та порядок ведення діяльності без застосування РРО (за умови використання ними розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій (КОРО).
23 грудня 2021 року було внесено зміни до Постанови №1336, якими передбачено, що роздрібна торгівля на території села товарами (крім підакцизних товарів) фізичними особами - підприємцями, які сплачують єдиний податок, може здійснюватись без застосування РРО/ПРРО (за умови використання ними розрахункових книжок та КОРО).
Цей пункт не застосовується за наявності хоча б однієї з таких умов:
- така роздрібна торгівля здійснюється в торговельному об'єкті, в якому також здійснюється торгівля підакцизними товарами;
- такими фізичними особами - підприємцями також здійснюється дистанційна торгівля, зокрема через Інтернет;
- сільськими радами та радами об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом, прийнято рішення про обов'язкове застосування на території села реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій для форм і умов проведення діяльності, визначених у цьому пункті.
Але у разі перевищення річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг) суми 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів), застосування РРО/ПРРО стане обов'язковим.
Також при здійсненні діяльності, що передбачена статтею 9 Закону України «Про застосування реєстраторіфв розрахункових операцій у сфері торгівля, громадськорго харчування та послуг», РРО/ПРРО не застосовується, розрахункова книжка та КОРО не ведеться.
Для більш детальної відповіді на актуальні питання стосовно РРО/ПРРО можна звернутися безпосередньо до працівників державних податкових інспекцій Головного управління ДПС у Дніпропетровській області: Північної - 056 - 404-06-69, 404-06-83, Південної - 068-657-91-32, 0564 - 77-99-54
- Яких підприємців стосується нова форма повідомлення про прийняття на роботу?
Уряд постановою від 28 грудня 2021 року № 1392 вніс зміни до порядку повідомлення ДПС та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу, який затверджений постановою Кабміну від 17 червня 2015 року № 413. Постанова набула чинності п'ятого січня 2022 року. Зміни стосуються тільки роботодавців-резидентів «Дія Сіті». Для всіх інших роботодавців правила подання повідомлення залишаються незмінними.
Тепер у повідомленні зазначається інформація не тільки про прийняття працівника на роботу, але і про укладення гіг-контракту.
Додатково повідомляємо: Гіг-контракти — це нова форма контрактів із ІТ-спеціалістами, яка може бути використана в межах режиму «Дія Сіті», що запроваджено новим Законом України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні», який набув чинності у серпні 2021 року.
- Який бізнес приймає участь у програмі "єПідтримка"?
Реалізовано це буде через картку єПідтримка. Під час оплати карткою єПідтримка код, який присвоюється торговій точці та характеризує напрям бізнесу, має збігатися з одним з ММС- кодів, вказаних у постанові КМУ. MCC код (Merchant Category Code) – спеціальний код категорії торговельно - сервісного підприємства, визначений банком - еквайером, відповідно до правил Міжнародної платіжної системи Visa. Постановою визначено такі коди: у сфері культури - 5942, 7832, 7922, 7929, 7991, пасажирських внутрішніх перевезень залізничним транспортом – 4112, 4511, фізичної культури і спорту – 7941, 7997.
На сьогоднішній день банками-партнерами є: А-банк, Альфа-банк, Izibank, Mono, Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, RaiffeisenBANK. Список банків партнерів буде поповнюватися в міру їх підключення до єПідтримки.
На сайтах банків можна ознайомитися з об’єктами, які приймають участь в програмі. Якщо бізнес зареєстрований в іншій категорії, здійснити оплату карткою єПідтримка не буде можливим. З більш детальною інформацією можна ознайомитись за посиланням: https://e-aid.diia.gov.ua/#business
- Реалізація 1000 грн. за програмою «єПідтримка» в спортивних закладах.
В нашому місті можна скористатися грошовими коштами за «єПідтримка» у суб’єктів господарювання спортивного спрямування:
1) Спортивний клуб «КБ-75» (спортивний зал, плавальний басейн), на вул. Володимира Великого,23;
2) Спортивно-оздоровчий клуб «Форест», на вул. Ракетна, 2Б;
3) Мережа фітнес центрів «Sport Life», на вул.Вечірній бульвар, 31а, вул. Віталія Матусевича, 2А;
4) Мережа спортивних клубів «Cross GYM», на вул. Степана Тільги, 16; Вечірній бульвар, 18А;
5) Спортивний клуб «Статус», вул. Співдружності, 88а.
Департамент у справах сім’ї, молоді та спорту виконкому Криворізької міської ради інформує, що дитячо-юнацькі спортивні школи є комунальними підприємствами, і платні послуги, зокрема на відвідування басейнів, не є основною діяльністю. Тому зазначені спортивні заклади, наразі, не входять до переліку підприємств, які беруть участі у програмі «єПідтримка».
Виконкомом Криворізької міської ради надіслано звернення до Міністерства економіки України з метою отримання роз’ясненнь щодо можливості використання та розрахунку за освітньо-тренувальні послуги, що надаються комунальними закладами, шляхом використання грошових коштів отриманих за програмою «єПідтримка». Чекаємо відповіді!
27 січня 2022