Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету

З творчим подарунком - Благодійним святковим концертом до Кривого Рогу завітав камерний оркестр «Ренесанс» з Маріуполя

Створено: 2023-05-26 09:32:12Оновлено: 2023-05-26 09:34:05

На запрошення Криворізької міської асоціації «АРТ-КУЛЬТУРА» та за підтримки управління культури виконкому Криворізької міської ради й Маріупольської міської ради 22 травня у рамках святкування 248-ї річниці заснування Кривого Рогу відбувся концерт камерного оркестру «Ренесанс» Маріупольської камерної філармонії під керівництвом диригента – заслуженого діяча мистецтв України Василя Крячка.

Від імені в.о. міського голови Юрія Вілкула заступник мера Сергій Мілютін привітав колектив оркестру на урочистому відкритті та подякував їм за такий музичний подарунок.

Сергій Мілютін сказав: «Мистецький фронт це дуже важлива складова нашої майбутньої Перемоги, тому Радою оборони міста під керівництвом Олександра Вілкула приділяється особлива увага підтримці наших творчих, як молодих, так і досвідчених музикантів. І ми з кінця січня у місті розпочали роботу художніх та мистецьких шкіл, для цього зробили ремонти укриттів та підготували все необхідне, для перебування в них, а з березня відкрили двері для глядачів міські театри, бібліотеки, виставковий зал, музеї. Сьогодні у нас у місті з чудовим подарунком, з концертом виступає оркестр Маріупольської філармонії. Все це буде надихати наших мешканців, «нових криворіжців» та військових на Перемогу».

У програмі святкового концерту лунали твори епохи Бароко та зарубіжної класики  -                           В. Моцарта, К. Гарделя, А. Вівальді, Л. Боккеріні, Г. Міллера, а також  відомого на весь світ українського композитора Мирослава Скорика.

Головний диригент Маріупольської камерної філармонії Василь Крячок подякував за теплий прийом міській владі та криворіжцям: «Ми вперше в Кривому Розі й вдячні міській владі та всім криворіжцям за такий теплий прийом. Завітали до вас з подарунком до Дня народження вашого міста з концертом високої та популярної класики. У зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії в Україну, оркестр був змушений евакуюватися з Маріуполя. Однак через рік ми змогли відновити свою творчу діяльність в Києві в оновленому складі у рамках проєкту «Філармонія нескорених». Зараз в нашому оркестрі грають музиканти не тільки з Маріуполя, а і з Сєверодонецьку, Луганська, Харкова, Запоріжжя та Києва. Кривий впродовж багатьох років був пов'язаний з Маріуполем творчими відносинами. Студенти Криворізького обласного фахового музичного коледжу багато разів брали участь та ставали лауреатами Міжнародного фестивального конкурсу «Музичний листопад», який проводився в Маріуполі. А, сьогодні ми разом з ними виступали на цій сцені. Ми вдячні місту за те, яку підтримку та допомогу надає нашим маріупольцям міська влада та криворіжці – це дуже важливо для нас».

Сергій Мілютін підкреслив: «Бажаю мужньому колективу Маріупольського камерного оркестру натхнення, вдячних слухачів, здійснення всіх задумів й задоволення від вашої почесної діяльності!».

Протягом двох місяців у Кривому Розі, у рамках челендж-фесту «Весна Рудани 2023», який присвячений 248-й річниці заснування міста, проходили концерти, художні виставки, вуличні фестивалі, творчі лабораторії. Всього відбулося понад 170 заходів.  27 травня, у День народження Кривого Рогу ,гарним завершальним акордом у святкуванні стане проведення «Міських вікендів» у всіх районах, де творчі  колективи міста подарують мешканцям та гостям гарний настрій.

26 травня 2023

© 2009—2024, Виконком Криворізької міської ради